Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT ETCC’DE TÜRK BAYRAĞINI 2. KEZ DALGALANDIRDI

Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) üçüncü yarışında Aytaç Biter ve Kaan Önder ile Avusturya’da start aldı. Aytaç Biter bu sezon, Avrupa’da 2. kez bayrağımızı podyumda dalgalandırarak önemli bir başarı yakaladı.

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) üçüncü yarışında Aytaç Biter ve Kaan Önder ile Avusturya’da start aldı. Aytaç Biter bu sezon, Avrupa’da 2. kez bayrağımızı podyumda dalgalandırarak önemli bir başarı yakaladı.

 

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2014 yurtdışı sezonuna Avusturya’nın Salzburg kentinde gerçekleşen ETCC 5&6 yarışlarıyla devam etti. Salzburgring Pisti’nde 24-25 Mayıs tarihlerinde koşulan yarışlarda toplam 24 araç birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. ETCC’nin 3. Ayak yarışları için Borusan Otomotiv Motorsport adına BMW 320TC ile Aytaç Biter, BMW 320si ile Kaan Önder direksiyon başındaydı. Cumartesi günü sıralama turlarıyla başlayan yarış pazar günü arka arkaya koşulan 2 yarışla devam etti.

İlk yarışın neredeyse kaderini belirleyecek sıralama turlarında takımın tecrübeli pilotu Aytaç Biter, alışkın olduğu Salzburging’te iyi bir performans göstererek genel klasmanda 3. sırayı aldı. Takımın henüz 17 yaşındaki genç yeteneği Kaan Önder ise grubunda 5. genel klasmanda 8. Sırayı aldı.

BOM podyuma alıştı

Bu sezon ilk podyum başarısını Fransa Paul Ricard Pisti’nde gerçekleşen ETCC ilk yarışında gören Aytaç Biter, bu başarısının tesadüf olmadığını kanıtladı. Hatasız sürdürdüğü yarışı genel klasmanda 3. sırada bitirerek bu sezon ETCC’de ikinci kez podyuma çıkmaya hak kazandı. Biter, “Bu sezon kazandığımız başarılı sonuçlarla Türk Bayrağı’nı 2. kez Avrupa podyumlarında görmek elbette beni ve takımımı çok gururlandırıyor. 3 yarışın 2 tanesinde podyumda olmak 5 yıldır takip ettiğimiz uluslararası yarışlarda edindiğimiz tecrübelerin bir sonucudur. Ancak artık podyumun en üst basamağında olmak ve kazanmak için çalışacağız” dedi.

Biter geçtiğimiz sezon Salzburgring’te ETCC’deki ilk 3’üncülüğü almıştı.

Kaan için podyum çok yakın

Takımın 17 yaşındaki pilotu Kaan Önder yine hatasız bir performans çıkararak her iki yarışı da kendi klasmanında 4’üncü tamamladı. Bir önceki yarışta olduğu gibi podyum şansını kıl payı kaçıran Kaan genel klasmanda ise 24 pilot arasında 8’inci oldu. Her yarış performansını ve hızını arttıran Kaan Önder’in genç yaşına rağmen hatasız ve istikrarlı sürüşü tüm izleyenler tarafından tam not aldı.

Borusan Otomotiv Motorsport takımı Soma’da yaşanan büyük insanı felaketin derin acısı ile yarış boyunca siyah tişört giydi. Otomobiller siyah bant taşıdılar, pilotlar kollarına siyah bant taktılar ve Aytaç Biter podyuma böyle çıktı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba,Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

www.borusanotomotivmotorsport.com
http://www.facebook.com/borusanotomotivmotorsport

 

Detaylı bilgi için;

 

Fatma Tüker

fatma.tuker@borusanotomotiv.com

Tel: 0212 412 04 12

 

Tuğçe Erdemli Fişek

tugce.erdemli@bom-team.com

Tel: 00 90 533 761 89 71

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç