Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Golf Cup International 2014 Türkiye Elemeleri’ne, Sydney New South Wales Golf Club’da yarışabilmek için rekor katılım. Junior Cup’ta 7-12 yaş aralığındaki 34 genç golfçü arasında tatlı rekabet.

Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Silivri Klassis Golf & Country Club’da İstanbul Golf Kulübü tarafından düzenlenen BMW Golf Cup International Türkiye Elemeleri’ne ve Junior Cup’a katılım bu yıl rekor seviyeye ulaştı.

Golf
·
Sport
·
BMW
·
Lifestyle
·
Lifestyle Etkinlikleri

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Silivri Klassis Golf & Country Club’da  İstanbul Golf Kulübü tarafından düzenlenen BMW Golf Cup International Türkiye Elemeleri’ne ve Junior Cup’a katılım bu yıl rekor seviyeye ulaştı. 

 

Golf sporunu uzun yıllardır destekleyen BMW ve Borusan Otomotiv, bu yıl 7 – 12 yaş arasındaki 34 genç golfçünün ter döktüğü Junior Cup kategorisiyle, gelecek nesillere kendilerini gösterme fırsatı sunarak bu yıl da keyifli bir turnuvaya imza atmış oldu.

 

3 gün ön eleme ve 1 gün final turu olmak üzere 4 gün süren turnuvada katılımcılar Mart 2015’te Sydney’de gerçekleşecek BMW Golf Cup International Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek üç kişiden biri olmak için kıyasıya rekabet ettiler.

 

32 yıldır düzenlenen ve 50 farklı ülkede, 1,000’e yakın turnuvayı içermesi sebebiyle dünyanın en büyük amatör golf turnuvası ünvanına sahip BMW Golf Cup International’ın Türkiye Elemeleri dokuzuncu yılında yine kıyasaya bir rekabete ve eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı. 211 katılımcının hem Sydney New South Wales Golf Club’deki final hem de “hole in one” özel ödülü olan BMW X4 için yarıştığı turnuvada, 7 – 12 yaş arasında 34 genç katılımcı da Junior Cup’ın kazananı olmak için ter döktü.

 

Kadınlar kategorisinde Kristina Özsoy, Erkekler A kategorisinde İsmail Erdoğan ve Erkekler B kategorisinde Salih Başağa kendi kategorilerinin şampiyonları olarak 2 – 7 Mart 2015 tarihleri arasında Sydney’de Borusan Otomotiv’in davetlisi olarak Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandılar. BMW Golf Cup International Türkiye Elemeleri’nde kendi kategorilerinin ve Junior Cup ayağının ilk üç sırasında yer alan katılımcılar ile birlikte “nearest to pin”, “nearest to pin junior” ve “longest drive” kategorilerinde başarıya ulaşan katılımcılar ödüllerini 14 Eylül Pazar günü Borusan Oto Dolmabahçe’de düzenlenen törenle aldı.

 

Aralarında, geçmiş dönem spor bakanı Fikret Ünlü ve pek çok ünlü ismin de yer aldığı 200’ün üzerinde katılımcı dört gün süren BMW Golf Cup International Türkiye Elemeleri 2014’te unutulmaz anlar yaşadı.

 

 

BMW Golf Cup International 2014 Türkiye Elemeleri

 

Kazananlar

 

JUNIOR KATEGORİSİ

 

İsim Soyisim

Klüp

Puan

1.

DOĞA ALPARGUN

KLASSIS

23

2.

TAMER YAZICI

KLASSIS

22

3.

MARK ILAN GOLDENBERG

İGK

19

 

KADINLAR KATEGORİSİ

 

İsim Soyisim

Klüp

Puan

1.

KRISTINA ÖZSOY

AGK

39

2.

TÜLAY TURHAN

KEMER

37

3.

GÜLAY DORA

AGK

34

 

ERKEKLER A KATEGORİSİ

 

İsim Soyisim

Klüp

Puan

 

1.

İSMAİL ERDOĞAN

BODRUM

40

SON 9: 21

2.

CEM KİTAPÇI

İGK

40

SON 9: 20

3.

CANER TUNA

BODRUM

39

SON 9: 21

 

ERKEKLER B KATEGORİSİ

 

İsim Soyisim

Klüp

Puan

1.

SALİH BAŞAĞA

İGK

42

2.

BASRİ KÖSEOĞLU

KEMER

40

3.

ERSİN AKTÜRK

KEMER

37

 

NEAREST TO PIN JUNIOR

HAZAL ASYA ŞAHİN                                   3,56 cm

 

NEAREST TO PIN

CİHAT PARS                                    4,80 cm

 

LONGEST DRIVE

KAMURAN BAŞOĞLU

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç