Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT AVRUPA’DAN 4’ÜNCÜ KUPASIYLA DÖNDÜ.

Borusan Otomotiv Motorsport, ETCC’den (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) Türkiye’ye kupayla döndü. Şampiyonanın en genç pilotu 17 yaşındaki Kaan Önder, Avrupa Kupası’ndaki ilk sezonunda podyumda Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak hem ülkesi hem de takımı için gurur kaynağı oldu. Takım, bu sezon Avrupa Kupası’nda 5 yarışta 4 kupa kazanarak tarihi bir zafere de imza atmış oldu.

BMW
·
Sport

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Borusan Otomotiv Motorsport, ETCC’den (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) Türkiye’ye kupayla döndü. 


Şampiyonanın en genç pilotu 17 yaşındaki Kaan Önder, Avrupa Kupası’ndaki ilk sezonunda podyumda Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak hem ülkesi hem de takımı için gurur kaynağı oldu. Takım, bu sezon Avrupa Kupası’nda 5 yarışta 4 kupa  kazanarak tarihi bir zafere de imza atmış oldu.

          

Borusan Otomotiv Motorsport, aralıksız 7 sezondur takip ettiği 2014 ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası)  sezonunu Kaan Önder ile kupayla tamamladı.  Bu yıl nisan ayında Fransa ile başlayan ve sırasıyla Slovakya, Avusturya ve Belçika pistlerinde devam eden Avrupa Kupası’nın son ayağı 27-28 Eylül tarihlerinde 22 otomobil 16 takımın katılımıyla Sicilya’nın Pergusa Pisti’nde gerçekleşti.

Avrupa Kupası’nın tek Türk takımı olarak yarışan Borusan Otomotiv Motorsport, 17 yaşındaki pilotu Kaan Önder’in Pergusa’daki 3’üncülük derecesiyle podyumda Türk bayrağını dalgalandırdı. ETCC’de yarıştığı ilk sezonunda podyuma çıkma başarısını gösteren Kaan Önder, aynı zamanda takımının da 4’üncü kupasını kazanmış oldu.  Takımın tecrübeli pilotu Aytaç Biter ise kendi grubunda 2’inci yarışı 3’üncü bitirmesine karşın ilk yarışı tamamlayamadığı için Sicilya’dan kupasız döndü.

 

BOM’dan tarihi zafer; 5 yarışta 4 kupa  

ETCC’yi tüm sezon Aytaç Biter ve Kaan Önder ile 2 otomobille takip eden Borusan Otomotiv Motorsport, toplam 5 ayaktan oluşan Avrupa Kupası’nda 4 kez podyumda Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak 4 kupa kazanan ilk ve tek Türk takımı oldu. Takım bu sezon, Fransa, Salzburg ve Belçika pistlerinde Aytaç Biter ile 3 kez podyum görmüştü.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir. 

 

 

www.borusanotomotivmotorsport.com

http://www.facebook.com/borusanotomotivmotorsport

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

 

Fatma Tüker      

fatma.tuker@borusanotomotiv.com                               

Tel: 0212 412 04 12                                                          

 

Tuğçe Erdemli Fişek

  tugce.erdemli@bom-team.com

Tel: 00 90 533 761 89 71

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç