Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

MINI, 2014 Paris Otomobil Fuarı'nda.

MINI model ailesi, son neslinde yine farklı modelleriyle hayranlarının karşısına çıkıyor. 2014 Paris Uluslararası Otomobil Fuarı, Yeni MINI 5 kapı modelinin dünya prömiyerine sahne oluyor

MINI
·
Kurumsal
·
Oto-Şovlar
·
MINI 5 door
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~13,02 MB)

MINI model ailesi, son neslinde yine farklı modelleriyle hayranlarının karşısına çıkıyor. 2014 Paris Uluslararası Otomobil Fuarı, Yeni MINI 5 kapı modelinin dünya prömiyerine sahne oluyor. Yeni MINI'nin ikinci gövde tipi, yolcular ve bagaj için geniş bir alanın yanı sıra ilave iki kapısıyla, markanın küçük otomobil segmentinde kendine özgü sürüş keyfini ve tarzını yansıtan premium özellikleri bir araya getiriyor. Tüm bu özelliklerle MINI, 55 yıllık tarihinde bu araç kategorisinde ilk kez 5 kapılı bir modelle temsil ediliyor.

Bu modelle birlikte MINI ailesi sekiz üyeye ulaşıyor. Özel donanım, aksesuarlar ve MINI Connected Hizmetleri gibi seçenekler, MINI'ye özgü sürüş keyfini eskisinden daha kapsamlı bir biçimde kişisel tercihlere göre şekillendirme olanağı sağlıyor.

MINI, 2014 Paris Otomobil Fuarı'nda ziyaretçilerine görkemli bir konsept çalışmasını görme fırsatı da sunuyor. MINI SuperleggeraTM Vision, İngiliz stilini İtalyan ruhu, sade tasarım, hafif yapı ve tamamen elektrikli sürüşle birleştirerek; geleneksel, roadster konseptini gerçeğe taşıyor.

Paris'te dünya prömiyerini yapan Yeni MINI 5 kapı

2014 Paris Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeri gerçekleşen MINI 5 kapı, çok yönlü nitelikleriyle bağımsız bir karakter; ancak yine de gerçek bir MINI. İlave iki kapı, üç koltuklu arka bölüme geçişi kolaylaştırıyor. MINI 5 kapı 72 milimetre uzatılan aks aralığı sayesinde yolcular için geniş bir alan sunarken, bagaj bölümü de şimdi 278 litrelik hacmiyle 3 kapılı modelden yaklaşık yüzde 30 daha geniş. Ayrıca, 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar bagaj bölümünün hacminin 941 litreye kadar yükseltilebilmesini sağlıyor.

Yeni MINI 5 kapı modelinin tanıtımı sırasında üç ve dört silindirli ve MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip yeni nesil altı adet motor seçeneği sunuluyor. Bu motorlar 95 bg/70 kW ile 192 bg/141 kW arasında bir güç aralığını kapsarken (ortalama yakıt tüketimi: 3,5 lt/100km (MINI One D), 5,9 lt/100 km (MINI Cooper S) - ortalama CO2 emisyonu: 92 g/km (MINI One D) – 136 g/km (MINI Cooper S)).  Her modele uyumlu en yeni süspansiyon teknolojisiyle eğlenceli sürüş olanağı da sağlıyor. Yeni MINI neslinin diğer karakteristik özellikleri aynı zamanda optimize edilmiş göstergeler ve kullanım konseptini içerirken, geniş bir sürücü yardım sistemi seçeneklerini de kapsıyor.

 

İngiliz stilini İtalyan ruhuyla birleştiren MINI SuperleggeraTM Vision.

MINI ile İtalyan tasarımcı ve uzman gövde üreticisi Touring Superleggera arasındaki işbirliği, tasarımı ve konsepti tamamen eğlenceli sürüş ve estetik görünüm gibi temel özelliklere odaklanan kompakt bir roadster yaratılmasıyla sonuçlandı. Özenle elde üretilen MINI SuperleggeraTM Vision, iki kişilik klasik bir üstü açık otomobilin modern yorumunu sunuyor. Minimalist olduğu kadar heyecan verici tasarımı, İngiliz stiliyle İtalyan ruhunu bir araya getiriyor.

Roadster otomobilin MINI'ye özgü oranları, Touring Superleggera ile özdeşleşen çizgiler ve yüzey işlemlerinin süzgecinden geçtikten sonra büyüleyici bir hava kazanıyor. Gövde üretiminde uygulanan geleneksel hafif yapı ve kullanılan elektrikli motor, çığır açan verimliliğin yanı sıra heyecan verici bir çeviklik sunan eğlenceli sürüşe katkıda bulunuyor. MINI SuperleggeraTM Vision'ın iç tasarımının sadeliği, geniş alanlar ve büyük oranda orijinal halleriyle korunan yüksek kaliteli malzeme sayesinde modası asla geçmeyecek bir estetik sunuyor.

 

 

Sorularınız için iletişim;

 

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim                                                         

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

 

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç