Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU’NUN ADI; BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPOR

Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunda geleneğini yine bozmadı. Sezonu, “2014 Takımlar Şampiyonu” ve “Süper Grup Şampiyonu” olarak iki büyük zaferle kapattı.

Sport
·
National Motorsports
·
Kurumsal

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunda geleneğini yine bozmadı. Sezonu, “2014 Takımlar Şampiyonu”  ve “Süper Grup Şampiyonu” olarak iki büyük zaferle kapattı. 

 

Türkiye Pist Şampiyonası Süper ve Maxi Grup final yarışları 22-23 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pist’inde koşuldu. Borusan Otomotiv Motorsport, TPŞ son ayak yarışlarında Levent Kocabıyık, Kaan Gürgenç ve Fatih Ayhan pilotajında 2 BMW 320si ve BMW320 TC ile start aldı.

 

Sezon bitimine 2 yarış kala erken şampiyonluk kutlaması yapan Levent Kocabıyık, final yarışlarında da rahattı. Süper Grup’ta koşulan ilk yarışı 1’inci tamamlayan Kocabıyık, takımına değerli puanlar kazandırdı ve Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonu “Süper Grup Şampiyonluğu’nun haklı gurunu yaşadı.  Borusan Otomotiv Motorsport’un kazandığı bu başarı aynı zamanda BMW 320’nin Türkiye Şampiyonası’ndaki üst üste kazandığı 8’inci zaferi olarak tarihe geçti.

 

Takımlar Şampiyonluğu mücadelesini ilk yarıştan bu yana lider olarak sürdüren Borusan Otomotiv Motorsport, 12 puan önde başladığı son yarışta da avantajını kaybetmedi. 2009, 2011, 2013 sezonlarında olduğu gibi 2014 sezonunu rakibinden 16 puan önde Türkiye Takımlar Şampiyonu olarak tamamladı.

 

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir. 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç