Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Johanna Quandt Vefat Etti

Quandt ailesinin büyüğü Johanna Quandt, 3 Ağustos günü, 89 yaşında hayata veda etti. Johanna Quandt, 1997 yılına kadar BMW AG Denetim Kurulu üyesiydi.

Kurumsal
·
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
·
İnsanlar
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~2,56 MB)

Quandt ailesinin büyüğü Johanna Quandt, 3 Ağustos günü, 89 yaşında hayata veda etti. Johanna Quandt, 1997 yılına kadar BMW AG Denetim Kurulu üyesiydi.

Johanna Quandt, BMW AG için olağanüstü öneme sahipti ve her zaman şirketi destekledi. 1982 yılında Herbert Quandt’ın vefatının ardından, bu zor dönemde onun görevini üstlendi ve BMW için duyduğu sorumluluğu sergiledi. Herbert’in çalışmalarını çocukları Stefan Quandt ve Susanne Klatten ile beraber görev bilinci içinde ve girişimcilik ruhu ile sürdürdü.

Tutkulu bir bağlılık

Johanna Quandt, 1986-1997 yılları arasında BMW AG Denetim Kurulu Vekil Başkanlığı görevini ve 1982 – 1997 yılları arasında Denetim Kurulu üyeliği görevini gerçekleştirdi. Şirkete yaptığı değerli katkıların yanı sıra, etkisini, konumunu ve kaynaklarını toplumun yararına faaliyetler gerçekleştirmek için kullandı. Johanna Quandt’ın vefatı üzerine Denetim Kurulunun mevcut başkanı Norbert Reithofer şunları söyledi: “Johanna Quandt içtenliği ve sıcak, doğrudan tavrı ile çevresindekileri etkiledi. Denetim Kurulu Başkan Vekili olarak, BMW AG’nin uzun yıllar boyunca gelişiminde aktif olarak rol aldı.”

Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger de çalışmalarını anarak sözlerine şöyle devam etti: “Johanna Quandt 50 yıldan uzun süredir BMW Group adına çalışarak şirkete tutku ve heyecanını kazandırdı. Aynı zamanda şirkette destek ve güven duygusu yarattı.” Genel Çalışma Konseyi Başkanı Manfred Schoch ise Johanna Quandt’ın şirket için önemini şu sözleriyle vurguladı: “Johanna Quandt, Çalışma Konseyi ve paydaşlar arasında olan güçlü işbirliğini tüm kalbiyle destekledi. Her zaman dinlemeye istekli ve anlayışlı bir iş ortağıydı. Çıkar çatışmaları olduğu durumlarda bile, her zaman tavrını korudu ve zorlu zamanlarda çalışanların kaygılarını hiçbir zaman ikinci plana atmadı.”

Denetim Kurulu, Yönetim Kurulu ve tüm aktif ve eski BMW AG çalışanları Johanna Quandt’ın aramızdan ayrılmasının yasını tutuyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç