Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW UK motor fabrikası, yeni nesil motorların üretimine hız veriyor.

Yatırımın tamamlanmasıyla yeni nesil motorların üretimi yeni tesislerde başladı İşlenmiş motor parçalarının üretimi iki katına çıkarılacak Stajyer çalışan sayısı ise üç katına çıkarıldı

Teknoloji
·
Technology, Research & Development
·
Üretim, Geri Dönüşüm
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~8,54 MB)

BMW motor fabrikası, yeni nesil motorların üretimine hız veriyor.

Yatırımın tamamlanmasıyla yeni nesil motorların üretimi yeni tesislerde başladı

İşlenmiş motor parçalarının üretimi iki katına çıkarılacak

Stajyer çalışan sayısı ise üç katına çıkarıldı

Birmingham yakınında yer alan BMW Hams Hall motor fabrikasına yönelik büyük yatırım programı tamamlandı. Yeni üç ve dört silindirli motorların üretimi şimdiden yeni üretim hatlarında başlatıldı. Bu yıl, tesiste ilk kez bir milyonun üzerinde parça işlenerek grubun diğer tesislerine tedarik edilecek.

BMW Group’un İngiltere’deki üretim tesisleri için ayırdığı 750 milyon pound değerinde yatırımın bir parçası olan proje sayesinde Hams Hall tesisi yeni nesil motorların üretilebileceği ve uzun vadeli bir geleceğini garanti altına alan son teknoloji bir fabrika olma özelliğini koruyor.

Motorların yanı sıra BMW'nin Hams Hall Fabrikası’nda üretilen işlenmiş parçalar da BMW Group'un ürün portföyündeki otomobil yelpazesine katkı sağlayacak. Bunlar arasında, birkaç hafta içinde satışa sunulacak olan yeni MINI Clubman modeli ile bu ay içinde piyasaya sunulan yeni BMW 7 Serisi de yer alıyor.

Fabrika Müdürü Markus Fallboehmer konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Fabrikamız oldukça büyük bir dönüşüm geçirdi. Son birkaç yıl içinde iki ana üretim alanımızı tamamen yeniden geliştirdik ve 600'ün üzerinde yeni donanım ve makine kurulumu gerçekleştirdik. Yüksek düzeyde teknoloji ve otomasyon, fabrikamızın en gelişmiş olanaklara sahip olmasını mümkün kılıyor. Bunun yanı sıra daha fazla manüel giriş sağladığımız çalışma istasyonlarımızın ergonomisi de titizlikle ele alınarak ekibin her bir üyesi için özel olarak ayarlandı.

"Ayrıca, iş gücümüzde de çalışanlarımızın becerileri artırmak ve yeni görevler üstlenebilmelerini sağlamak için bir dizi eğitim programı ve olanak ile büyük bir yatırım yapıldı. Diğer yandan, iş gücümüzün düzeninde de değişiklikler gerçekleştirdik; bazıları daha önceden geçici çalışanımız olan 100'ün üzerinde kişi ile BMW iş kontratı imzaladık. Geleceğe yönelik olarak, güçlü ve yetenekli bir ekibe sahip olabilmek için eğitim gören stajyer sayımızı da üç katına çıkardık."

 

BMW Group'un motor üretimine ilişkin global stratejisinde tesisin geliştirilmesi de diğer bir parçayı oluşturuyor. Almanya ve Avusturya'daki diğer fabrikalar gibi Hams Hall Fabrikası’nda da şu anda yeni nesil motorların yeni serisi üretiliyor.

BMW Group'un global motor ve elektrikli motor üretim ağını yöneten Ilka Horstmeier şunları söylüyor: "Oldukça verimli üç, dört ve altı silindirli yeni motor ailemiz standart bir tasarıma, birçok benzer parçaya ve tek tip üretim sürecine sahiptir. Bu bize oldukça büyük bir esneklik sağlıyor ve böylece her bir üretim tesisimizdeki üretimi optimize ederek müşteri talebi değişikliklerine veya piyasadaki gelişmelere hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Hams Hall'daki yatırım, fabrikanın büyümesini ve bu son nesil motorların üretiminde giderek artan önemli bir role sahip olmasını sağladı."

Hams Hall'da az sayıda yeni motorun üretimi ilk olarak geçen yıl başlatıldı. Üç silindirli BMW Twinpower Turbo teknolojisine sahip 1,5 litrelik benzinli motorlar, Hams Hall'da, amaca yönelik tasarlanan ilk plug-in hibrit spor otomobil olan BMW i8'e özel üretim hattında elde üretiliyor. Bu motor, devrim yaratan otomobilin birçok ödül kazanmasına katkı sağladı; ayrıca Yılın Motoru ödüllerinde kendi sınıfında iki, genel kategoride ise bir ödül aldı.

Yeni EfficientDynamics yüksek teknolojili motor ailesi, her biri 5 ila 3,0 litre hacmindeTwinpower Turbo Teknolojisine sahip benzinli ve dizel motorlar içeriyor. Bu motorlar, farklı güç çıkışları ile birçok otomobil konseptine uyarlanabiliyor. Motorların benzerliği, yüksek üretim hacimlerinde önemli verimlilik değerlerine ulaşmak açısından olağanüstü esneklik sağlıyor ve motor fabrikaları ağında nispeten daha küçük hacimlerde ek özel motor modeli üretimini mümkün kılıyor.

 

Hams Hall motor fabrikası hakkında bilgi almak için BBC2'de yayınlanan ve James May, Kate Humble ile Ant Anstead tarafından sunulan yeni 'Building Cars Live' programını seyredebilirsiniz. Hamms Hall fabrikası, programda bu sonbaharda yayınlanacak olan Oxford merkezli otomobil üretim fabrikasında gerçekleşen MINI üretiminin temel tedarikçileri arasında yer alıyor.

 

  • Hams Hall fabrikası, yakıt tasarruflu, düşük emisyonlu motorlar üretme konusunda 14 yıllık bir geçmişe sahiptir.
  • 2001 yılındaki açılışının ardından BMW'nin Hams Hall Fabrikasında 3,5 milyonun üzerinde motor üretildi.
  • Fabrika, yaklaşık 1000 lokal çalışana doğrudan iş imkanı sağlamaktadır; ayrıca kilit pozisyonlarda görev alan çalışanların sayısı her geçen gün artmaktadır.
  • Hams Hall fabrikasında stajyer olarak çalışan ve yeni mezun eğitim programlarında eğitim gören gençlerin sayısı son dört yılda üç katına çıkmıştır.
  • Üretim tam olarak hızlandığında, üretim hattında dakikada bir motor üretilecektir.
  • İşleme konusundaki kapasitenin artması ile parçalar diğer motor tesislerine de tedarik edileceğinden bu yıl üretimin iki katına çıkması hedefleniyor.
  • Bu yıl ilk kez BMW Hams Hall fabrikasında bir milyonun üzerinde parça işlenecek.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim.

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç