Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW i, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Momentum for Change” (Değişim Hareketi) ödülüne layık görüldü.

BMW i, dünya genelinde EV şarj yapısı pilot projelerinde öncü konumda.

I01
·
Teknoloji
·
BMW i
·
BMW i3
·
Brands
·
Technology, Research & Development
·
Alternatif Sürüş Sistemleri, Geleceğin Mobilitesi
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~50,54 MB)

BMW i, dünya genelinde EV şarj yapısı pilot projelerinde öncü konumda.

BMW i bireysel mobilitenin geleceğine şekil veriyor; bunu yalnızca çığır açan ürün ve hizmetlerle değil aynı zamanda elektrikli araçlara yönelik kamu erişimine açık şarj altyapılarının yaygınlaşması konusunda global anlamda katılımıyla sağlıyor. DC hızlı şarja erişimi arttırma inisiyatifi olan ve BMW i ve ChargePoint tarafından lanse edilen Express şarj koridorları son derece değerli bir ödül niteliğindeki Birleşmiş Milletler “Momentum for Change” ödülüne kayık görüldü. Program, ödülü Amerika Birleşik Devletleri’nin doğru ve batı sahilinde yüksek trafiğe ve nüfusa sahip bölgelerinde EV sürücülerine hızlı şarj olanağı sağlaması sonucunda elde etti. Proje ülke genelinde, markadan bağımsız ve standart hale getirilmiş şarj altyapısı oluşturma yönünde önemli bir kilometre taşı oluşturuyor ve ABD’de elektrikli mobiliteye geçiş açısından önemli bir rol oynuyor. “Momentum for Change” ödülü, Paris’te gerçekleşen BMW İklim Konferansı COP 21 çerçevesinde sunuluyor.

2015 yılı sonunda yaklaşık 100 adet hızlı şarj istasyonu ABD Batı Sahilinde Portland, Los Angeles, San Francisco ve San Diego arasında ve Doğu Sahilinde Washington D.C. ve Boston arasında yerleştirilmiş olacak. Şarj istasyonları maksimum 50 mil mesafe aralıkla genellikle mola alanlarında ve alışveriş merkezlerinin ve restoranların çevresinde yerleştiriliyor. Her istasyon 50 kW ve 24 kW şarj olanağı sunuyor. 50 kW standart şarj döngüsünde örneğin BMW i3 için yaklaşık 20 dakika yeterli oluyor. Tüm şarj istasyonlarının uluslararası CCS Standardına uyumlu olması ve çeşitli EV modelleri için kullanılabilir olması ve dolayısıyla yalnızca belirli marka otomobillerin kullanımıyla sınırlanmamasına özel dikkat gösterildi.

“Momentum for Change” ödülü ile onurlandırılan ABD Batı ve Doğu Sahili inisiyatifine ek olarak, BMW i aynı zamanda dünya genelinde özellikle Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Afrika, Çin ve Japonya’da hızlı şarj altyapısı projelerini de destekliyor.

Toplamda 25’den fazla ülkede 30’dan fazla proje desteklendi ve 3000 adedin üzerinde DC ve 1300 adedin üzerinde AC şarj noktası için 50’den fazla iş ortağı ile işbirliğine gidildi. Otomotiv sektöründe, BMW i dahil olduğu çok sayıda pilot proje ile net bir şekilde liderliği üstlenmiş konumda. Ayrıca BMW i Ventures tarafından yapılan stratejik yatırımlar da (ör. ChargePoint ve Chargemaster) markanın başarılı elektromobilite hareketini vurguluyor.

Avrupa seviyesinde, BMW i 10 Avrupa ülkesinde planlanan 429 hızlı şarj noktası ile çeşitli TEN-T (Avrupa Ağı – Ulaşım) projelerine katılıyor.

Almanya’da BMW i, 600 hızlı şarj istasyonu inşasını öngören SLAM inisiyatifinin ilk kurucuları ve yöneticileri arasında yer alıyor.

BMW i katılımıyla 2012 yılında gerçekleşen ve Münih’le Berlin arasında “A9 otobanında elektrikli araçların hızlı şekilde şarj edilmesi” araştırma projesinden kalan şarj istasyonları da ticari faaliyete geçti.

 

Tek müşteri kartıyla 25 ülkede 38.000’den fazla şarj istasyonu bulma, kullanma, dolaşım ve ödeme hizmetleri sunan, Dünyanın en kapsamlı şarj hizmeti BMW i’den ChargeNow.

25 ülkede farklı operatörler tarafından işletilen 38.000’den fazla istasyon ile ChargeNow hizmeti elektrikli ve plug-in hibrit araçlara yönelik kamu tarafından erişilebilen dünyanın en geniş şarj noktası ağını oluşturuyor. ChargeNow kartı ve aynı adı taşıyan uygulama, müşterilere nakit kullanmadan ödeme ve fatura dahil olmak üzere uluslararası ağa entegre tüm şarj istasyonlarına erişim sağlıyor. Çeşitli sağlayıcılarla yorucu ve vakit alan kayıt işlemi gerekliliğini de ortadan kaldırıyor. ChargeNow ağına ait bir şarj istasyonu ararken ve seçerken, sürücüler navigasyon sistemine entegrasyonun ve ilgili uygulamaların da keyfini çıkarabiliyor.

 

Hedef, benzin almak kadar kolay şarj işlemi.

Kamuya açık alanlarda şarjı daha yaygınlaştırmak üzere BMW i gelecekteki hızlı şarj istasyonlarının gelişimi ve standart hale getirilmesini mevcut projelerinden daha önde tutuyor. Mühendislere “benzin almak kadar kolay şarj” sağlama hedefi veriliyor. Bu hedefe ulaşmak için, BMW i Ventures ABD (ChargePoint) ve İngiltere’nin (Chargemaster) şarj işlemleri konusunda önde gelen şirketlerine stratejik yatırımlar yaptı.

 

BMW i 360° ELEKTRİKLİ akıllı şarj çözümleri ile evde şarj: Wallbox, kurulum hizmeti ve BMW i Green Energy.

 

Müşteri, şarj süreçlerinin %80’ini evde ya da işyerinde gerçekleştiriyor. İki şekilde sunulan BMW i Wallbox evde rahat, güvenli ve hızlı şarj işlemleri için mükemmel bir çözüm oluşturuyor. BMW i3 sürücülerinin yaklaşık üçte biri bu son derece sofistike şarj istasyonunu tercih ediyor. Uzman iş ortaklarıyla işbirliği kurarak BMW i aynı zamanda müşterilerine kişisel kurulum servisi de sağlıyor.

Bir elektrikli veya plug-in hibrit aracın çevresel dengesi, yüksek gerilimli batarya yenilenebilir enerjiyle şarj edilirse çok daha fazla geliştiriliyor. BMW i Green Energy çerçevesinde 15 ülkeden müşteriler enerji sağlayıcılarda elde ettikleri veya kendi ürettikleri yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriğin kullanımı konusunda destek alıyor. BMW Group’un bu alanda işbirliği yaptığı iş ortakları arasında yeşil elektrik üretimi sağlayan 10 şirket ve araç parkları, evler ve garaj tavanları için güneş enerjisi kurulumu sağlayan 4 şirket yer alıyor.

 

Kapsamlı ürün ve hizmet portföyü ve pilot inovasyon projeleri ile BMW i günümüzde e-mobilitenin günlük kullanım ve gelişmiş sürdürülebilirlik standardı söz konusu olduğunda giderek artan sayıda kişi için bir alternatif oluşturduğunu gösteriyor.BMW i hakkında

BMW Group’un bir markası olan BMW i, vizyon sahibi mobilite ve araç konseptleri, yenilikçi tasarım ve sürdürülebilirliği ile öne çıkan yeni bir premium anlayışını hızlandırma rolünü oynuyor.

BMW i, dünya genelinde BMW i3 (şehirlerde kullanıma yönelik elektrikli otomobil), BMW i8 (küçük bir otomobilin yakıt tüketimine sahip hibrit spor otomobil) ve elektrikli ve bağlantılı mobilite alanında çok sayıda mobilite hizmeti ve yatırımıyla temsil ediliyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç