Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Detroit’te gerçekleştirilen 2016 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS):

BMW, 2016'daki yıl dönümüne güçlü bir açılışla girmeye hazırlanıyor. BMW; 11 - 24 Ocak tarihleri arasında Detroit'te Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) yeni BMW M2 ve BMW X4 M40i performans modellerinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

F26
·
BMW
·
Brands
·
BMW M
·
M Serisi
·
BMW M Performance Automobiles
·
M2
·
X4
·
Kurumsal
·
Oto-Şovlar
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~74,84 MB)

BMW, 2016'daki yıl dönümüne güçlü bir açılışla girmeye hazırlanıyor. BMW; 11 - 24 Ocak tarihleri arasında Detroit'te Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) yeni BMW M2 ve BMW X4 M40i performans modellerinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Standda bu iki yeni otomobile, çığır açan BMW i modelleri ile elektrikli mobilitenin her yönünü kapsayan yenilikçi hizmetler eşlik edecek. Ayrıca, BMW ConnectedDrive, Uzaktan Kumandalı Park özelliği gibi en güncel uygulama ve sistemlerini sergileyecek.

 

BMW Group'un Kuzey Amerika'daki bu başarısı, 40 yıl öncesine dayanıyor. Bayerische Motorenwerke, ABD'de 1975 yılından bu yana Kuzey Amerika BMW iştiraki tarafından temsil edilmektedir ve şirket kendi üretim tesisini, 1992 yılında Spartanburg, Güney Carolina'da kurmuştur. Özellikle ABD pazarına yönelik olarak ve BMW'nin IMSA WeatherTech Sportscar Championship (2016 yılında yeni geliştirilen BMW M6 GTLM bu şampiyonada yarışacak) gibi ABD'de gerçekleştirilen motor yarışlarına olan bağlılığını yansıtacak biçimde tasarlanan model çeşitleri, yeni gelişmeler için önemli bir fikir fabrikası da olan BMW Group'un en büyük ikinci satış pazarının önemini vurgular. BMW Group'un ikinci evi haline gelen ABD'de, artık BMW ve ortak şirketleri için 70.000'in üzerinde kişi çalışmaktadır.

Güney Carolina'da yer alan BMW Group Tesisi Spartanburg'a kapasite artırımı için bir milyar ABD Doları değerinde yatırım yapılmaktadır. Bu yatırım sayesinde, tesisin gelecekte BMW Group'un üretim ağı dahilinde çok daha önemli bir role sahip olması planlanmaktadır. Spartanburg tesisinde dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için BMW X modelleri üretilmektedir; bu tesis aynı zamanda BMW'nin ABD'deki değer bazında en büyük otomobil ihracatçısı olmasına imkan sağlamıştır. Üretim tesislerini geliştirmenin yanı sıra şirket, iki sürüş emniyeti merkezi kurmaya odaklanmıştır. Söz konusu tesislerden biri Spartanburg Tesisindeki Performans Merkezidir, diğeri ise güney Palm Springs, Kaliforniya'da yer alır. Burada, BMW sürücüleri, gelecekteki müşteriler ve BMW hayranları, sürücü eğitim kurslarının bir parçası olarak Gerçek Sürüş Makinesinin performans becerisini deneyimleyebilir.

 

Heyecan verici yüksek performans spor otomobili, yeni BMW M2 Coupé.  
Daha 1970'li yılların başarında, BMW 2002 turbo ilgi çekmeye ve kalp atışlarını hızlandırmaya başlamıştı. Kompakt, yüksek performanslı bu spor otomobil, daha o yıllarda BMW'nin olağanüstü dinamiklik, çeviklik ve otomobil kontrolü sunma kararlılığını yansıtmıştır. 40 yıldan uzun bir süre sonra bugün, BMW M GmbH, bir kez daha bu bağlılığın halen canlı ve dinamik olduğunu göstermek ister gibi yeni BMW M2'yi görücüye çıkarıyor. Yüksek performanslı, altı silindirli, sıralı motoru, arkadan itiş çevikliği, hafif alüminyum M Sport Süspansiyonu ve dışa dönük stili ile yeni BMW M2 Coupé, sürüş keyfini tam anlamıyla yansıtmak için her türlü özelliğe sahiptir. BMW M2'nin yeni geliştirilen üç litre, altı silindirli sıralı motoru, son teknoloji M Twinpower Turbo Teknolojisi kullanarak 6500 dev/dak'da 370bg güç üretir; böylece yüksek performanslı kompakt spor otomobil segmentine imzasını atar. Bu durum, güç dağıtımı için de geçerlidir. 465 Nm azami tork, takviye ile 500 Nm'ye (369 lb-ft) yükseltilebilir. Tüm bunlar, opsiyonel yedi ileri M çift debriyajlı vitese (M DCT) ve Kalkış Kontrolüne sahip yeni BMW M2'nin hareketsiz halden 100km/sa'ya yalnızca 4,3 saniyede hızlanmasına olanak sağlar. Azami hız elektronik olarak 250km/sa ile veya M Sürücü Paketinin seçilmesi halinde 270km/sa ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca, otomobil M DCT vitesi ile 100 kilometrede yalnızca 7,9 litrelik* yakıt tüketimi ve yalnızca 185g/km'lik* CO2 emisyon değeri ile olağanüstü verimlilik özelliğini ön plana çıkarır. Dinamik Denge Kontrolü sisteminin M Dynamic Modu (MDM) etkinleştirildiğinde ise çok daha fazla sürüş keyfi elde edebilirsiniz. MDM tekerlek kaymasına izin verir ve böylece yolda orta seviyede, kontrollü savrulmaya olanak sağlar.

 

Olağanüstü sürüş dinamikleri için segmentinde standartları belirleyen yeni BMW X4 M40i.
Başarılı BMW X4 serisi, BMW X4 M40i'nin gelişiyle yeni bir amiral gemisi modeline sahip oldu. Çok daha keskin dinamikler, ayırt edici bir görünüm ve ayrıcalıklı donanım ayrıntıları sunan BMW, Spor Aktivite Coupé segmentinde bir kez daha oyunun kurallarını belirliyor. Yeni geliştirilen M Performance TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor, yeni BMW X4 M40i çatısı altında dünya prömiyerini kutluyor. Üç litrelik ünite, 5800 ve 6000 dev/dak arasında 360bg güç ve ayrıca 465Nm azami tork üretir. Bu yüksek performanslı motor ve öncü M Performance Twinpower Turbo Teknolojisi ile donatılan BMW X4 M40i, 0'dan 100km/sa hıza yalnızca 4,9 saniyede ulaşır ve elektronik olarak yönetilen 250 km/sa'lık azami hıza erişir.

 

Elektrikli sürüş keyfi   ve günlük kullanımda öncü BMW i.
Tamamen elektrikli BMW i3'ün (ortalama enerji tüketimi: 12,9 kWh; ortalama CO2 emisyonu: 0 g/km)* ve BMW i8 plug-in hibrit spor otomobilin (ortalama yakıt tüketimi: 2,1 l/100 km / 134,5 m/g imp; ortalama CO2 emisyonu: 49g/km)* başarılı global tanıtımının ardından, BMW i markası şimdi ise gittikçe artan otomobil ve mobilite hizmetleri ile sürdürülebilir mobilite konusundaki öncü konumunu sağlamlaştırıyor.

İki yıl önce, 213 yılının sonlarında otomobil pazarına ilk gelişinden bu yana, BMW i markası, BMW için gerçekten bir başarı hikayesi oldu. Özelikle elektrikli mobiliteye yönelik bir tasarıma sahip, dünyanın ilk kompakt premium elektrikli otomobili BMW i3 ve devrim yaratan BMW i8 hibrit spor otomobil ile BMW i, dünyanın dört bir yanında oldukça büyük bir heyecan ve talep uyandıran iki model daha sundu. Böylece, BMW kendini elektrikli otomobil pazarına tam anlamıyla yerleştirmiş oldu. Şu anda BMW i'nin tanıtımından bu yana müşterilere sunulan her 10 tamamen elektrikli binek otomobilin birini i3 oluşturmaktadır. ABD pazarında bu oran her sekiz elektrikli otomobilden biri şeklinde değişirken Almanya'da ise beşte bir oranına yükseliyor (tüm rakamlar Ekim 2015 baz alınarak verilmiştir). Ayrıca, BMW i3 dünyanın en çok satan üçüncü elektrikli otomobili olmanın yanı sıra opsiyonel bir Range Extender yanmalı motor ile hareket yarıçapını artırabilen tek otomobil olarak yer alıyor. BMW i modelleri için BMW'nin aldığı güçlü talebe ilişkin diğer bir kritik konu ise Avrupa'daki her beş BMW i3 müşterisinin dördünün daha önce farklı üreticilerin otomobillerini kullanmış olmaları yani BMW markasına yeni olmaları.

BMW i, farklı BMW markalı modellere teknoloji transferinde bulunarak da daha fazla ivme sağlamaktadır. Örneğin, BMW'nin tüm plug-in hibrit modelleri, elektrikli motor, güç elektroniği, yüksek gerilimli batarya ve akıllı enerji yönetimi biçiminde BMW i otomobilleri için geliştirilmiş BMW eDrive teknolojisini kullanır. Aynı şekilde, BMW i otomobillerinin geliştirilmesi sırasında endüstriyel olarak üretilen CFPR kullanımı deneyimi, yeni BMW 7 Serisi lüks sedanların ağırlığının düşürülmesine yardımcı oldu.

 

BMW ConnectedDrive’ın sunduğu en son yenilikler:  
Konfor ve güvenliği artıran akıllı uygulamalar ve sistemler.  
BMW, konfor ve güvenliği bir üst seviyeye taşıyan çok daha çeşitli sürücü destek sistemleri ve uygulamalarına sahip akıllı bağlantı alanındaki son gelişmelere dikkati çekiyor. BMW ConnectedDrive tarafından sunulan en son gelişmeler arasında  Uzaktan Kumandalı Park, Sürücü Desteğine yönelik kapsamlı işlevsellik, işaret ışığı özellikli BMW Gece Görüşü ile 3D Görünüm özellikli Çevre Görüş Kamera Sistemi yer alıyor.

 

* Yakıt tüketimi değerleri AB test döngüsünü temel alınarak hesaplanmıştır, seçilen lastik formatına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç