Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW 86. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı 2016’da.

• Dünya prömiyeri: Yeni BMW M760Li xDrive başarılı bir şekilde piyasaya sunulan BMW 7 Serisi model yelpazesinin amiral gemisi modeli olarak, spor lüks sedan segmentinde çıtayı yükseltiyor. İlk M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motor 610bg/448kW* motor gücüne sahip ve 0'dan 100km/sa hıza 3,7 saniyede* ulaşır (ortalama yakıt tüketimi: 12,6l/100km [22,4 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 294gr/km)**.

G12
·
F87
·
I12
·
Coupé
·
BMW M
·
7 Serisi
·
M Serisi
·
Long Wheelbase
·
M2
·
Brands
·
BMW i
·
i8 Coupé
·
Teknoloji
·
BMW ConnectedDrive
·
BMW
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(57x, ~242,27 MB)
  • Dünya prömiyeri: Yeni BMW M760Li xDrive başarılı bir şekilde piyasaya sunulan BMW 7 Serisi model yelpazesinin amiral gemisi modeli olarak, spor lüks sedan segmentinde çıtayı yükseltiyor. İlk M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motor 610bg/448kW* motor gücüne sahip ve 0'dan 100km/sa hıza 3,7 saniyede* ulaşır (ortalama yakıt tüketimi: 12,6l/100km [22,4 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 294gr/km)**.
  • Haziran 2016'dan itibaren tüm BMW plug-in hibrit otomobillerde kullanılacak yeni iPerformance model adlandırması BMW i'den ana BMW markasına yapılan teknoloji transferinin açık bir işaretini oluşturuyor. Bu adlandırma ilk olarak yeni BMW 7 Serisi'nin plug-in hibrit modellerinde ör. BMW 740e iPerformance'ta görülecek. iPerformance modelleri elektrikli motorları, batarya hücreleri ve elektronik kumanda sistemleri açısından teknik uzmanlık transferinden yararlanacak. Görünürdeki göstergeler arasında ön yan panel üzerindeki BMW i logosu, böbrek ızgaraları ve tekerlek poyralarındaki BMW i stili mavi renkli öğeler ve C-sütunu üzerindeki eDrive logosu yer alır. Müşteriler aynı zamanda BMW i Wallbox dahil olmak üzere BMW i 360° ELEKTRİKLİ yelpazesindeki ürün ve hizmetlerden de yararlanabilir.
  • Yeni BMW M2 sahneyi BMW M Performance Parçalarıyla birlikte paylaşıyor. Yüksek performanslı spor makineyle birlikte dinamiklerini geliştiren ve tasarımını kişiselleştiren bir dizi bileşen de sunuluyor.
  • BMW i, BMW i8 Protonic Red Edition özel üretim modelini sunuyor ve çeşitli cephelerdeki başarısını öne çıkarıyor. BMW i dünya çapındaki tüm premium elektrikli otomobil tedarikçileri arasında piyasadaki en büyük paya sahip ve BMW i3 modeliyle tüm dünyaya dünyada karbon izi onaylanmış*** tek otomobili sunuyor.
  • BMW ConnectedDrive sürücülere şehir içinde hızlı bir şekilde boş park yeri bulma konusunda yardımcı olacak akıllı arama fonksiyonu olan Yolda Park Yeri Bilgilendirme ve diğer hizmetleri de sunuyor.

 

* Geçici performans verileri.

** Yakıt tüketimi verileri geçicidir, AB test döngüsüne göre hesaplanır ve belirtilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

*** TÜV SÜD tarafından onaylanmıştır.

 

BMW 3 – 13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu yılki Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarını yeni BMW M760Li xDrive'ın dünya prömiyeri için kullanacak. Aynı zamanda tüm BMW plug-in hibrit otomobillerde BMW i'den ana BMW markasına yapılan teknoloji transferinin Haziran 2016'dan itibaren ortaya konulmasını sağlayacak iPerformance model adlandırması da ilk kez tanıtılacak. Yeni BMW 740e iPerformance, BMW 740Le iPerformance ve BMW 740Le xDrive iPerformance plug-in hibrit lüks sedan otomobiller Cenevre Fuarında tanıtılacak. Buna ek olarak BMW M2 de bir dizi M Performance bileşenleriyle sahneye çıkacak, BMW i BMW i8 Protonic Red Edition'ı tanıtırken BMW ConnectedDrive da yeni Yolda Park Yeri Bilgilendirmesi hizmetini sunacak.

 

Yeni BMW M760Li xDrive.

Üstün konfor ve nefes kesici performans bir arada.

BMW M760Li xDrive dünya prömiyerini Cenevre'de kutlayacak. Henüz piyasaya sunulan BMW 7 Serisi model yelpazesinin amiral gemisi, motor bölümü kapağının altında yer alan M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motoruyla zirvedeki konumunu öne çıkarıyor. Her zaman olağanüstü hassasiyet ve görkemli bir güç üretimi otomobilin öne çıkan nitelikleri arasında yer alıyor. Öne çıkan dinamik sürüş özellikleri ve üstün sürüş kontrolü bileşimiyle BMW M760Li xDrive güçlü bir giriş yaparken, lüks sedan segmentinde oyunun kurallarını yeniden belirliyor. Gerçekten de otomobil BMW M Performance Otomobillerinin dinamik misyonunu somut hale getiriyor. M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motor 610bg/448kW* güç üretiyor (ortalama yakıt tüketimi: 12,6l/100 km [22,4 mpg imp]; Ortalama CO2 emisyonu: 294gr/km)**, 0'dan 100km/sa / 62mil/sa hıza 3,7 saniyede* ulaşıyor ve azami 250km/sa / 155mil/sa (yönetilen) hıza veya M sürücü Paketi ile birlikte 305km/sa / 189mil/sa (yönetilen) hıza erişebiliyor.

 

BMW iPerformance prömiyerini kutluyor.

Müşteriler BMW i'den BMW'ye yapılan teknoloji transferini artık çeşitli modellerin adından ve tasarım öğelerinden anlayabilirler.

Haziran 2016'dan itibaren tüm BMW plug-in hibrit otomobillerde kullanılacak yeni iPerformance model adlandırması BMW i'den ana BMW markasına yapılan teknoloji transferinin açık bir göstergesini oluşturuyor. Yeni kullanım özelliği ürün yelpazesine katılan üç plug-in hibrit lüks sedan modeliyle birlikte prömiyerini BMW 7 Serisi model yelpazesinde gerçekleştirecek. BMW 2 Serisi'nden BMW 7 Serisi'ne kadar şimdi toplam beş adet plug-in hibrit modeliyle birlikte BMW teknolojiyi kompakt sınıftan lüks segmente kadar piyasada geniş bir alana yaydı.

 

* Geçici performans verileri.

** Yakıt tüketimi verileri geçicidir, AB test döngüsüne göre hesaplanır ve belirtilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Ayrıca diğer modellerin de eklenmesi planlanıyor. BMW'nin tüm plug-in hibrit modelleri elektrikli motorlar, batarya hücreleri ve elektronik kumanda sistemleri söz konusu olduğunda BMW i'nin uzmanlığından yararlanıyor. BMW'nin katı bir biçimde uygulanan elektrikli hale getirme stratejisinin dışarıdan da görülebilmesi amacıyla tüm iPerformance modelleri ön yan panel üzerinde BMW i logosunu, böbrek ızgaraları ve tekerlek poyralarında BMW i stilinde mavi renkli öğeleri ve C sütunu üzerinden bir eDrive logosunu taşıyacak.

Müşteriler aynı zamanda BMW i 360° ELEKTRİKLİ yelpazesindeki ürün ve hizmetlerden de yararlanabilir. Bunun içine evde şarj için kurulum hizmetiyle birlikte sunulan BMW i Wallbox da dahildir. Yenilenebilir enerji tedarikçileriyle uygun bir yeşil enerji düzenlemesi de mevcut hizmetlerin bir parçasıdır. BMW i Remote uygulaması ve akıllı BMW ConnectedDrive Hizmetleri ek avantajlar sunar.

Yeni BMW 7 Serisi plug-in hibrit modelleri güçlerini birlikte 326bg/240kW güç üreten BMW TwinPower Turbo Teknolojisine sahip dört silindirli bir benzinli motor ve bir elektrikli motordan sağlar. Standart aks aralığına sahip yeni BMW 740e iPerformance ve uzun aks aralığına sahip yeni BMW 740Le iPerformance üstün dinamik özelliklerine rağmen 100 kilometrede yalnızca 2,1 litrelik yakıt tüketimi (134,5 mpg imp) ve kilometre başına 49 gramlık CO2 emisyonuyla* ilgi çeker. Yeni BMW 740Le xDrive iPerformance (ortalama yakıt tüketimi: 2,3l/100km [122,8 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 53gr/km)* akıllı dört çeker, sürekli olarak ve gerektikçe yanmalı motor ve elektrik motorunun toplam gücünü ön ve arka tekerlekler arasında paylaştırır. Yeni BMW 7 Serisi'nin plug-in hibrit modelleri tamamen elektrikli, yerel olarak emisyonsuz mobiliteyle üst düzey sürüş keyfi, uzun mesafeli konfor ve lüksün bir arada deneyimlenebilmesini sağlar. Böylelikle BMW markasına ait otomobillerde EfficientDynamics ilkelerinin en katı şekilde uygulandığı örnekleri oluştururlar.

BMW yeni BMW M2 Coupé için otomobilin dinamiklerini geliştiren ve tasarımını kişiselleştiren kapsamlı BMW M Performance Parçalarını sunuyor.

Yeni BMW M2 Coupé dinamikler ve performans açısından kompakt yüksek performanslı spor otomobil segmentinde standartları belirliyor. Dışa dönük tasarımı, sert sportif karakteri ve olağanüstü pist becerisini daha da vurguluyor.

 

* Plug-in hibrit otomobiller için AB test döngüsünde hesaplanan geçici rakamlar, belirtilen lastik formatına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Şimdi BMW M2 Coupé'nin dinamik nitelikleri ve stil sahibi görünümü Cenevre'de tanıtılacak bir dizi BMW M Performance Parçası ile daha da etkinleştirilebiliyor. Müşteriler otomobilin aerodinamik özelliklerini, hareketli aksamını, kokpitin ve yürüyen aksamını geliştiren, ilhamını motor sporlarından alan bir dizi bileşen arasından seçim yapabilir, işlevsel kusursuzluk ve tasarımın en üst düzey standartlarına istisnasız uyum sağlayabilir.

 

BMW i özel üretim BMW i8 Protonic Red Edition modelini sunuyor.

Dünya çapında tüm premium elektrikli otomobil tedarikçilerinden daha fazla pay sahibi.

Tamamen elektrikli BMW i3 ve çığır açan BMW i8 plug-in hibrit spor otomobile ek olarak öncü ve kullanımı kolay hizmetlerin sunumuyla BMW i dünya çapında tüm premium elektrikli otomobil tedarikçilerinden daha fazla bir piyasa payına sahip oldu ve kişisel mobilitenin gelecekteki biçimine şekil verme görevinde daha aktif bir rol oynuyor. BMW i markası geniş anlamda sürdürülebilirlikle tanımlanan bir yaklaşımı taahhüt ediyor. Örneğin BMW i3 karbon ayak izine sahip* dünyada onaylı tek otomobildir. BMW i yenilikçi mobilite ve ilerici tasarıma özellikle vurgu yapar. Ayrıcalıklı vurgular ve donanım özelliklerinin yeni bir kişisellik düzeyi sunduğu bu nitelikler Cenevre'de tanıtılan yeni BMW i8 Protonic Red Edition tarafından etkileyici bir biçimde somut hale getiriliyor ve yenilikçi plug-in hibrit spor otomobilin özel üretim modelleri serisinin ilkini oluşturuyor.

 

BMW ConnectedDrive.

Yolda Park Yeri Bilgilendirme hizmetinin prömiyeri.

BMW Group akıllı park yeri arama fonksiyonu Yolda Park Yeri Bilgilendirme gibi benzersiz hizmetlerle premium mobilite alanında öncü bir tedarikçi olma rolünü pekiştiriyor. Bu fonksiyonla şirket bağlı otomobillerin potansiyelini kullanarak, park olasılığı görüntüleme özelliğinin yardımıyla şehir içinde yol kenarında uygun bir park yerinin hızlı bir biçimde bulunabilmesine yönelik hizmet sunan dünya çapındaki ilk otomobil üreticisi oluyor. Uygun park alanları otomobilin Kontrol Ekranında vurgulanıyor ve sürücü doğrudan boş bir alan bulma olasılığının yüksek olduğu bu alanlara ilerleyebiliyor.

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç