Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Dünya çapında 100 milyondan fazla izleyici 7 Şubat'taki Super Bowl'u izlemeye hazırlanırken, MINI televizyon reklamcılığında yılın en büyük gecesinin üçüncü çeyreğinde yayınlanacak yıldızlarla dolu 30 saniyelik reklam spotunu ortaya çıkarıyor.

Reklam, MINIUSA.com/defylabels adresinde kampanyanın mikrositesinde halihazırda mevcuttur

Kurumsal
·
Satış ve Pazarlama
·
Brands
·
MINI
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(8x, ~33,84 MB)

Dünya çapında 100 milyondan fazla izleyici 7 Şubat'taki Super Bowl'u izlemeye hazırlanırken, MINI televizyon reklamcılığında yılın en büyük gecesinin üçüncü çeyreğinde yayınlanacak yıldızlarla dolu 30 saniyelik reklam spotunu ortaya çıkarıyor.Reklam  MINIUSA.com/defylabels adresinde kampanyan ı n mikrositesinde halihaz ı rda mevcuttur.

 

Butler, Shine, Stern & Partners (BSSP) tarafından hazırlanan reklam, markanın yıllar içerisinde tecrübe edindiği bir çok etiketi çok güçlü bir mesajla kucaklıyor: onu nasıl adlandırdığınızla ilgilenmiyor. “Etiketlere Karşı Koy,” herkesin ve her şeyin etiketlendiği fakat önemli olanın bu etiketlerle nasıl başa çıkılabildiği önemlidir gerçeği dahilinde köklere sahiptir. Merkezinde kampanya karşı koyarak, insanlara toplumun onlar üzerine yerleştirdiği etiketleri çıkarıp atmaları ve bunun yerine kendilerini ifade etmeleri için ilham vermektedir.

 

“1959 yılında ilk Mini üretildiğinden beri tek bir şekilde etiketlenmiştir. Küçüktür. Sevimlidir,” diye ifade etti, MINI ABD, Mini Marka İletişimler bölüm başkanı Tom Noble. “Bu kampanya aynı zamanda insanlara MINI'nin daha fazlası olduğunu gösterirken, o etiketleri oldukça özgün bir şekilde kabul etmektedir. Yeni Clubman'in lansmanı ile markamız büyüyor, ürünlerimiz daha sofistike oluyor ve iletişimi yeniden ayarlama vaktidir.”

 

Marka, bu iletişimi başlatmaya yardımcı olmak için bir atlet ve ünlü oyuncular takımıyla çalıştı. Kampanyanın doğasına sadık kalarak MINI, markayla bir bağlantısı olan kişilikleri kampanyaya dahil etmek istedi ve ayrıca etiketlerin üstesinden gelme konusu hakkında daha özgün konuşabilecekti. Reklam spotu tenis oyuncusu Serena Williams, futbol oyuncusu Abby Wambach, rapçi T-Pain, beyzbol oyuncusu Randy Johnson, kaykay efsanesi Tony Hawk ve aktör Harvey Keitel'i kapsar. Her biri ayrıca kampanyanın mikrositesi MINIUSA.com/defylabelsadresinde mevcut olan etiketler hakkında kendi bakış açılarını paylaştıkları uzun süreli röportajlar da kaydetmiştir.

 

Yukarıda listelenen ünlüler ve atletlere ek olarak, “Etiketlere Karşı Koy” reklamı ayrıca biraz farklı olmayı ve geleneği bozmak isteyen ünlü olmayan MINI sahipleri ve MINI John Cooper Works yarış takımı üyelerini içerecektir.

 

“Bu güçlü konsept, her zaman mevcut olan hafif bir MINI tavrıyla markanın yeni sofistike konumunu güçlendiriyor," diye ifade etti BSSP, baş kreatif direktörü John Butler. “Bu tipik bir ünlü birinin reklamda oynaması durumundan öteye gitmektedir. Bu kreatif tamamıyla diğerlerinin size etiket yapıştırmasına izin vermemekle ilgilidir hatta, sizin neyi seçtiğinizdir. Diğerlerine sizi alt etmelerine asla izin vermemekle ilgilidir."

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç