Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Borusan Otomotiv Motorsport sezonu kupayla açtı

Sezonu Italya’nın efsane Imola Pisti’nde 3H Endurance Champions Cup ile açan Borusan Otomotiv Motorsport, yeni otomobili BMW Z4 GT3 ile çıktığı ilk yarışından ülkesine 2’incilik kupası ile döndü.

BMW
·
Brands

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Sezonu Italya’nın efsane Imola Pisti’nde 3H Endurance Champions Cup ile açan Borusan Otomotiv Motorsport, yeni otomobili BMW Z4 GT3 ile çıktığı ilk yarışından ülkesine 2’incilik kupası ile döndü.

 

Geçtiğimiz sezon start aldığı 16 yarışta 14 kupa kazanan Borusan Otomotiv Motorsport, 2016 sezonunun ilk yarışını 2 Nisan Cumartesi günü İtalya’nın efsanevi Imola Pisti’nde gerçekleştirdi. 3H Endurance Champions Cup’ın 5 yarışlık serisinin ilk ayağında bu sene araç parkına kattığı BMW Z4 GT3 otomobiliyle yarışan Borusan Otomotiv Motorsport, Levent Kocabıyık , Aytaç Biter ve Fatih Ayhan’dan oluşan tecrübeli pilotlarıyla direksiyon başına geçti. Hem otomobilin hem de pilotların sürat, güç ve dayanıklılığını ortaya koyan yarışta 3 saat mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport, 4,9 m’lik 22 virajlı Imola Pisti’ndeki bu ilk yarışında geleneğini bozmayıp kendi grubunda yarışı 2’inci, genel klasmanda ise 4’üncü olarak tamamlayarak podyumdaki yerini aldı.

 

Hedefi 24 saat yarışlarında kazanmak olan Borusan Otomotiv Motorsport için test niteliğinde olan 3H Endurance serisinin ilk ayağında, BOM pilotları yarışın ilk 2 saatlik bölümünde hatasız bir performans sergiledi. Yarışın ilk pilotu Fayih Ayhan, otomobili 1 saatlik bölümün sonunda genel klasmanda 3’üncü sırada Levent Kocabıyık’a teslim etti.  Kocabıyık ise sonrasında attığı en hızlı tur zamanları ile 2 rakibini de geçmeyi başardı ve genel klasmanda 1’inciliği yakaladı.  Son pit stopta otomobili devralan Aytaç Biter için işler o kadar da kolay olmadı. Yarışın bitimine 20 dakika kala direksiyon sisteminde oluşan teknik sorun nedeni ile tur başına 3 sn. kaybeden Aytaç Biter yine de yarıştan kopmadı ve otomobili genel klasmanda 4. kendi grubunda ise 2. sırada finişe getirmeyi başardı. 

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç