Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Individual tarafından sunulan üst düzey işçilik. Solitaire ve Master Class Edition, yeni BMW 750Li xDrive'ı temel alıyor.

En iyi otomobili üretmek her zaman ve hala BMW'nin öncelikli amacıdır. Ancak en iyi otomobil bile bağımsız olarak müşterinin kişisel tercihlerine göre uyarlanabilir. İşte tam da bu nedenle BMW Individual Manufactory, 20 yıldan uzun bir süredir en üst düzeyde kişiselleştirmeyle eş anlamlı hale gelmiştir.

G12
·
Long Wheelbase
·
7 Serisi
·
BMW Individual
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, ~128,41 MB)

BMW Individual tarafından sunulan üst düzey işçilik. Solitaire ve Master Class Edition, yeni BMW 750Li xDrive'ı temel alıyor.

 

BMW Individual Manufactory özel, tek seferlik öğelerin üretiminin yanı sıra pazara özel tipler ve özel modeller de geliştirip üretir. Tanınmış saat üreticisi Girard Perregaux, dünyaca ünlü konser piyanosu üreticisi Steinway & Sons veya geleneksele yönelik gümüş ürünler sunan ROBBE & BERKING ile yapılan işbirlikleri bunlar arasında yer alır. BMW Individual Manufactory ile birlikte BMW Individual Collection, BMW Individual ürün yelpazesini tamamlar. Bu koleksiyon, özel gövde renkleri, üst düzey kaliteye sahip deri malzeme, özel iç kaplamalar ve diğer donanım özellikleri dahil olmak üzere her bir BMW serisiyle kusursuz uyum sağlayan donanımlardan oluşur.

 

Yeni BMW 7 Serisi için son derece özel iki model.  
Yeni BMW 7 Serisi ile birlikte BMW, modern lüks, konfor ve yenilik alanlarındaki standartları şimdiden belirliyor. BMW Individual Manufactory çıtayı yükselterek bir kez daha mümkün olanın sınırlarını değiştiriyor. Son derece özel ve titizlikle işlenmiş donanım detaylarıyla BMW Individual Manufactory, altı modelle sınırlı "Solitaire Edition" ve yalnızca tek bir versiyonu olacak "Master Class Edition" gibi BMW 750Li xDrive'ı temel alan iki son derece özel model geliştirerek olağanüstü kapasitesini de gösteriyor.

Dış tasarımda, BMW Individual Metalik Siyah Altın ve BMW Individual Metalik Solitaire Beyazını içeren iki özel renk yeni BMW 7 Serisi'nin iddialı tasarım dilini vurguluyor. Bu renkler, ince cam pulların son boya katmanlarından birine gömülerek özellikle vurgulanan, derin bir parlaklığın elde edildiği son derece karmaşık bir yöntem kullanılarak uygulanabiliyor. Tüm yedi modelin C sütunu üzerinde yer alan ve "Solitaire" yazısını taşıyan bir krom plakanın yanı sıra modelin ismini taşıyan dekoratif bir arka kaplama otomobilin benzersizliğinin sade bir göstergesi niteliğinde.

 

İç tasarım estetik, lüks ve şıklık açısından yeni boyutları yansıtıyor.  
Konforun müşteri tarafından ilk elden deneyimlendiği otomobilin iç tasarımında yer alan çok sayıda özel öğe, bu modellerin estetik, lüks ve şıklığını öne çıkarır. Tartufo renginde özel BMW Individual ince tanecikli tam Merino deri kaplamanın yanı sıra aynı renkte Alcantara tavan kaplaması da otomobilin ortamına önemli bir katkıda bulunur. Tartufo renginde kuzu postundan üretilmiş son derece yumuşak zemin paspasları ve iki arka kapıda eş renkli deriden kağıt mendil saklama bölümlerinin yanı sıra Tartufo renginde yumuşak, Alcantara kaplı "Solitaire" veya "Master Class" yazısı işlenmiş minderler BMW 750Li xDrive'ın lüks karakterini zenginleştirir. Arka bölüm merkez konsol üzerindeki lale biçiminde şampanya kadehlerinin yer aldığı bar bölmesi ve entegre soğutucu içecekler için kullanılırken, merkez konsoldaki gümüş kaplama plaka, yolculara yalnızca yedi adet üretilmiş son derece özel bir modelde yolculuk ettiklerini hissettirir. Ancak bu özel modellerin öne çıkan özelliği şüphesiz ön panel ve kapılardaki iç kaplamalarda yer alan beş opsiyonel elmas biçimli eklentilerdir.

Otomobillerin ayrıcalıklı özelliklerinden bazıları bagaj bölümünde de yer alıyor. Tartufo renginde Alcantara kaplı bagaj, özel bavullarınızı korumanın yanı sıra otomobilin her yerinde görülen şık lüks tasarımı da vurgular. Otomobilin üst düzey karakterine uygun olarak model yelpazesi aynı zamanda örneğin evde saklamak üzere özel bir anahtar kutusunu da içerir. Kutu, kapak kısmında inci parlaklığında eklerle BMW Individual Piyano Siyahı renktedir ve tıpkı iç tasarım kaplamaları gibi elmas biçimli eklentiler ve Alcantara deri kaplamalarla birlikte opsiyonel olarak sunulur.

 

En yüksek kalitede BMW Individual ince tanecikli Merino deri.  
Koltuklar, yolcuların seyahat sırasında sürekli temas halinde olacakları birkaç öğeden biridir. Dolayısıyla rahatlık hissine ve yolculuk konforuna önemli katkıda bulunur. Otomobil bir BMW'de sunulan en yüksek kalitede deri olan özel BMW Individual ince tanecikli Merino deriyi içerir. Doğal biçimde esnek ve ince yapılı deri, benzersiz görünümü ve hissiyle keyif verir. Bu özel deri, en üst düzey talepleri karşılayan en iyi malzeme seçenekleri ve üstün kaliteli işçiliği içeren BMW Individual karakterini yansıtır. Kalite için yalnızca kusursuz, tek parça deri kullanılır. Normalde yalnızca yüksek kalitede deri aksesuarların üretiminde kullanılan özel bir yeniden tabaklama süreci ve vakumla kurutma işlemini içeren iki işleme yöntemi kullanılır. Bu işlemler BMW Individual ince tanecikli Merino deriye benzersiz bir şıklık ve parlaklık verir. Titiz işlem sayesinde orijinal malzemenin doğal kalitesi etkilenmeden kalır. Son derece sağlam ve nefes alabilir özelliğe sahip olmanın yanı sıra dengeli yapıda ve yumuşaktır; dolayısıyla en üst düzeyde oturma konforu sunar. BMW Individual, yeni BMW 7 Serisi'nde bu son derece ayrıcalıklı üst sınıf deri malzemenin kalitesiyle standartları belirlerken deri kaplamalar için de opsiyonel özellikler sunar. Koltuklar, üst ve alt kontrol panelleri ve kapı panellerine ait siyah panel giydirmelerine ek olarak, B sütunları da BMW Individual ince tanecikli Merino deriyle kaplanır.

 

Hareketli aksam için de konfor ve üstünlük.  
Edition modellerinde BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip bir V8 benzinli motor yer alır. Bu motor, BMW 750Li xDrive'ın motor kapağının altında 450bg (330 kW) güç ve maksimum 650 Nm tork üretir (ortalama yakıt tüketimi: 8,0l/100km; ortalama CO2 emisyonu: 187g/km)*. Sedan, 0'dan 100 km hıza yalnızca 4,7 saniyede ulaşırken, elektronik olarak sınırlanmış azami hızı 250 km/sa'tir. Akıllı dört çeker sistemi BMW xDrive, mevcut sürüş durumunu sürekli olarak tanımlar ve değerlendirir, gerekli müdahaleleri zamanında yapar ve değişen yol koşullarına saniyeden daha kısa sürede tepki gösterir. Aynı zamanda güç dağıtımı tahrik kuvvetinin yola güvenilir şekilde aktarılmasını sağlayacak şekilde hızlı ve hassas olmasının yanı sıra her zaman tipik BMW yol tutuşunu da garanti eder. Bu nedenle, motor ve hareketli aksam arasındaki etkileşim istikrarlı şekilde gerçek bir sürüş keyfi veren konforu ve güvenli sürüşü sağlar.

 

Kişiselleştirmenin en iyisini sunan BMW Individual Manufactory.  
Güvenlik mevzuatına, marka karakterine veya yasal gerekliliklere uygun olduğu sürece BMW Individual Manufactory'de en alışılmamış müşteri talepleri bile titizlik, hassasiyet ve ustalıklı işçilikle yerine getirilir. BMW Individual Manufactory, müşteriye kendisine ait BMW'nin tasarlanması sırasında destek ve önerilerde bulunabilecek bir uzman kadrodan yardım alarak, "tasarımcı" olabilme olanağını sunar. Sonuç her zaman orijinaldir ve otomobilin sahibinin bağımsız karakterini en benzersiz şekilde yansıtır.

Ayrıca, BMW Individual Manufactory özelleştirme açısından farklı olasılıklar sunar. Yalnızca dış tasarıma yönelik 100'den fazla seçenek mevcuttur. Ancak müşteriler kendi istedikleri rengi de teklif edebilir veya otomobilleri için elle yapılan çizgileri de tercih edebilirler. İster tek renk, metalik veya inci parlaklığında, parlak veya mat, ister tek veya iki renkli olsun uygulama kararı yalnızca müşteriye aittir.

Otomobilin iç kısmı sürücü ve yolcuların otomobille en yoğun temas içerisinde olduğu alan olduğundan kişiselleştirme için kilit önem taşır. Bu yüzden müşteri BMW Individual Manufactory aracılığıyla BMW Individual'a ait herhangi bir donanım özelliğini kendi tercihine göre çok daha hassas biçimde uyarlayabilir. Müşteriler bireyselleştirmenin yanı sıra çok sıklıkla iç kaplamalar, marşpiyeler, baş dayamaları veya güneşliklerde isimlerinin baş harfleriyle veya logolarla otomobillerini kişiselleştirmeyi de isterler. Bununla birlikte, müşterilerin beraberinde getirdikleri malzemeleri de kullanmak mümkündür. Dolayısıyla, kendi bahçelerindeki bir ağacın ahşabı veya somon derisi iç kaplamalar da otomobilin iç tasarımında kullanılabilir. BMW Individual Manufactory uzmanları neredeyse arzu edilen her türlü donanım seçeneğini uygulamak için gerekli deneyime ve bilgiye sahiptir. Bunun sonucunda ortaya çıkan otomobiller amiral gemisi modeller halini alırken BMW Individual Manufactory'nin hayranlık duyulan becerisini de etkili bir biçimde ortaya çıkarır.

BMW Individual Manufactory, müşterilerine ayrıcalıklı olmanın kurallarını yaratıcı bir atmosferde yeniden belirleme olanağı tanır ve mümkün olanın sınırlarını zorlar. Bunun sonucunda, hem müşteriler hem de geliştiriciler için her zaman ilham kaynağı olur ve standartları belirler. Bu yöntemle oluşturulan özel modeller ve benzersiz tek otomobiller, BMW Individual'ın karakterini ve müşteri odaklılığını mutlak biçimde somutlaştırır.

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç