Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT’TAN TPŞ’YE REKORLU GERİ DÖNÜŞ

Türkiye Pist Şampiyonası’na bir yıl aradan sonra BMW Z4 GT3 ile dönen Borusan Otomotiv Motorsport, hem İzmir Pist rekorunu kırdı hem de Maxi Grup’ta iki birinciliğe imza atarak Türkiye Pistleri’ne hızlı geri dönüş yaptı.

BMW Motorrad
·
Brands

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

2016 sezonuna geçtiğimiz hafta Italya’nın Imola Pisti’nde start veren ve grubunda ikincilik kupası kaldıran Borusan Otomotiv Motorsport, ayağının tozuyla 9-10 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Pist Şampiyonası’nın ilk yarışı için İzmir Park Yarış Pisti’ndeydi. Verdiği 1 yıl aradan sonra Maxi Grup’ta Türkiye Pist Şampiyonası’na dönen Borusan Otomotiv Motorsport, araç parkına kattığı BMW Z4 GT3 ile İbrahim Okyay pilotajında start aldı. TPŞ’nin ilk ayak yarışları Süper ve Maxi Grup olmak üzere toplam 13 sporcu katılımıyla gerçekleşti.

Yeni rekorun sahibi oldu
9 Nisan Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarıyla başlayan TPŞ’nin ilk ayağında, bu sezon sekizinci Türkiye Şampiyonluğu için yarışan İbrahim Okyay 52.294’lük zamanıyla İzmir Yarış Pisti rekorunun sahibi oldu. Sıralama turlarının sonuçlarına göre 10 Nisan Pazar günü arka arkaya koşulan Maxi Grup’un ilk yarışında İbrahim Okyay, yarışa ilk cepten başladı. Yarışın ilk turlarında rakipleri ile arasındaki farkı açmaya başlayan tecrübeli pilot İbrahim Okyay, farkı 8 saniyeye çıkartarak yarışı tamamladı. Kural gereği tersine sıralanarak start alınan günün ikinci yarışında da sonuç değişmedi. İbrahim Okyay, toplam 20 tur süren yarışın ikinci turunda önündeki 5 aracı da geçerek liderlik koltuğuna oturdu ve TPŞ ilk yarışlarından 2 birincilik kupası ile döndü.
İzmir Pisti’nde 2000cc otomobillerin rekoru 2009 yılından bu yana 55.391’lik zamanı ve BMW 320’si ile yine İbrahim Okyay’a aitti.

İbrahim Okyay, yeni otomobilim BMW Z4 GT3’ün performansının kendisini etkilediğini söyleyerek. “ Pist rekoru kırmayı bekliyordum ancak önceki rekoru 1 saniyeden daha çok geliştirmek benim için de sürpriz oldu. Bu yıl otomobillerimizde Shell benzin ve yağlarını kullanıyoruz. Bunun otomobillerimizin performanslarını olumlu yönde etkilediğine inanıyorum” dedi.

 

Detaylı bilgi ve irtibat için:

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç