Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni yüksek performanslı özel model BMW M4 GTS, 2016'da DTM'de güvenlik otomobili olarak kullanılacak.

BMW M GmbH tarafından sunulan 500bg/368 kW teknolojisine sahip amiral gemisi otomobilin tanıtımı 6-8 Mayıs 2016'da Hockenheim'daki sezon başlangıcında gerçekleştirilecek.

F82
·
F86
·
Brands
·
BMW
·
BMW M
·
M Serisi
·
M4
·
Coupé
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~66,4 MB)

BMW M GmbH tarafından sunulan 500bg/368 kW teknolojisine sahip amiral gemisi otomobilin tanıtımı 6-8 Mayıs 2016'da Hockenheim'daki sezon başlangıcında gerçekleştirilecek.

 

28 Nisan 2016. Çok daha iyi performansa sahip ve tamamıyla yüksek düzey sürüş dinamiği için tasarlanmış BMW M'in orta sınıf serisine ait özel modeller, BMW M Departmanı'nda uzun yıllardır devam eden bir geleneğe sahiptir. Bunun en son örneği 700 adet ile sınırlı sayıda üretilmiş BMW M4 GTS'dir (ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 199 g/km)*. BMW M, bu elit sportif otomobilin olağanüstü performans özelliklerini kanıtlamak için dikkat çekecek oldukça çarpıcı bir yol seçti. BMW M4 GTS, 2016 sezonu boyunca resmi DTM güvenlik otomobili olacak.

Dünyanın en popüler touring otomobil serisinde böylesine öncü bir otomobile talep de oldukça yüksek. DTM kurallarına göre, "DTM güvenlik otomobili yarış pistlerinde yüksek performanslı sürüş için tasarlanır ve uyarlanır, yarışa katılan diğer araçların hızlarını yakalayabilecek kadar güçlüdür ve bunların yarış kapasitelerinde olumsuz bir etki yaratmadan kullanılabilir." Başka bir deyişle, DTM güvenlik otomobili, DTM sürücülerinin yakalayabileceği bir hız ayarlama kapasitesine sahip olmalı, yarış otomobillerinin tekerlek ve fren sistemlerini ideal sıcaklık aralığı dahilinde tutulabilmelidir.

BMW M4 GTS, etkileyici bir yarış pisti performansına sahiptir. BMW M4 GTS, bu gereklilikleri üretim versiyonunda halihazırda karşılar. Motor bölümü kapağının altında ödüllü, 3,0 litrelik, BMW M3/M4'ün izlerini taşıyan bir motora sahiptir. Yenilikçi su enjeksiyonu teknolojisi sayesinde, motor gücünü 69 bg/51kW ila 500 bg/368 kW artırmak mümkündür.

 

Maksimum tork 550 Nm'den 600 Nm'ye çıkarılmıştır. Bu sayede, tutarlı bir biçimde hafif yapı ilkesine göre geliştirilmiş olan BMW M4 GTS (ECE boş ağırlığı: 1.585 kg, güç ağırlık oranı: 3,0 kg/bg) serinin en çevik, en radikal ve en iyi kullanım özelliklerine sahip modelidir. Hareketsiz halden 100km/sa hıza yalnızca 3,8 saniyede çıkarak 305 km/sa azami hıza ulaşır (sınırlandırılmıştır).

Önde 265/35 R19 ve arkada 285/30 R20 boyutlarındaki Michelin Pilot Sport Cup 2 tip lastikler standart olarak sunulur ve BMW M4 GTS için özel olarak tasarlanan bu lastikler otomobilin olağanüstü yol tutuşu özelliklerine katkıda bulunur. Bu lastikler, Acid Orange renkteki, ağırlığı optimize edilmiş, dövülmüş ve parlatılmış M hafif alaşım jantlar üzerine monte edilmiştir ve özel 666 M yıldız kollu tasarıma sahiptir.

Ayrıca, DTM güvenlik otomobili için zorunlu güvenlik özellikleri, ön koltukların arkasında bulunan Acid Orange takla barı, özellikle yarış için uyarlanmış 6 noktalı emniyet kemeri ve yangın söndürücü içeren opsiyonel Clubsport Package (BMW M4 GTS'de ekstra maliyet olmadan sunulur) olarak otomobile dahil edilmiştir. Bu nedenle, otomobili DTM yarış pistlerine uygun hale getirmek üzere yalnızca tavanda LED ışığı çubuğu bulunan özel bir güvenlik otomobili ışık sisteminin, özel olarak tasarlanmış ön rüzgarlıktaki LED flaşörlerin ve LED farlar için flaş modu işlevinin takılması gerekliydi. Ayrıca net bir şekilde görülebilen “DTM Safety Car” (DTM Güvenlik Otomobili) sticker'larının yanı sıra güvenlik otomobili ekibi ile yarış kontrolü arasında sorunsuz iletişim için radyo kurulumu da eklendi.

DTM güvenlik otomobili sürücüsü, yeni yarış pisti otomobilini heyecanla bekliyor. Jürgen Kastenholz, 2010 yılından bu yana resmi DTM güvenlik otomobili sürücüsü olarak görev alıyor. Son iki yıldır BMW M4 Coupe DTM güvenlik otomobilini kullanan Kastenholz, Hockenheim'daki DTM sezonunun başında (6-8 Mayıs 2016) ilk kez kullanacağı yeni otomobilinin direksiyonuna geçmek için sabırsızlanıyor.

 

Güvenlik otomobilinin 48 yaşındaki sürücüsü şunları söylüyor: "BMW M4, dar viraj çıkışlarında optimum hızlanma sunmak üzere düşük motor hızlarından başlayarak kusursuz bir biçimde doğal kullanım, muhteşem tepki ve üstün güç dağıtımı sağlıyor. Yeni BMW M4 GT çok daha iyi olacak. Bu nedenle bu otomobile en baştan itibaren tamamen güvenebileceğim; otomobile duyulan bu güven tedbir dönemleri sırasında pistte yarışan 24 DTM yarış otomobiline hızlı bir şekilde öncülük etmek için son derece önemlidir."

BMW M Departmanı.

BMW M Departmanı, BMW AG'nin %100 iştirakidir. BMW M Otomobilleri, BMW M Performans Otomobilleri, BMW Individual, M Sport Seçenekleri ve Paketleri, BMW Group Sürüş Deneyimi ile Güvenlik, Acil Durum ve Özel Amaçlı Araçlar olmak üzere beş ticari alanda ürün ve hizmetler sunan BMW M Departmanı, özellikle yüksek performans, seçkinlik ve bireysellik konusunda yüksek beklenti içinde olan müşterileri hedef almaktadır. Merkezi Münih'te bulunan şirket, 1972 yılında BMW Motorsport Division adıyla kuruldu. O zamandan bu yana, M harfi dünya genelinde motor yarışlarında başarı ve yolda kullanıma yönelik yüksek performanslı spor otomobillerde cazibe ile eş anlamlı hale gelmiştir.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç