Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Daha fazla iç hacim ve daha büyük bir X keyfi sunan yeni BMW X1 Long Wheelbase.

Premium otomobil üreticisi BMW, 800.000 adeti aşan global satış rakamına sahip oldukça başarılı otomobili BMW X1'in yeni neslini görücüye çıkarıyor. Çin'de ilk nesil, BMW Brillance'ın Tiexi tesisinde yerel olarak üretilen yaklaşık 140.000 otomobil dahil olmak üzere 200.000 adet satıldı.

F48
·
BMW
·
Brands
·
X1
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~108,88 MB)

Premium otomobil üreticisi BMW, 800.000 adeti aşan global satış rakamına sahip oldukça başarılı otomobili BMW X1'in yeni neslini görücüye çıkarıyor. Çin'de ilk nesil, BMW Brillance'ın Tiexi tesisinde yerel olarak üretilen yaklaşık 140.000 otomobil dahil olmak üzere 200.000 adet satıldı. Bu kategoriye ilişkin tüketici ihtiyaçları kapsamlı bir biçimde göz önünde bulundurularak üretilen yeni nesil model, tüm gereklilikleri çok daha iyi bir biçimde karşılıyor ve segmentini yeniden tanımlıyor. Bu doğrultuda, BMW Çin pazarı için özel olarak uzun aks aralığına sahip bir X1 tasarladı.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu arka kısımda oldukça yüksek standartta bir ferahlık sağlarken, çok yönlülük ve kalite açısından da örnek teşkil ediyor. Çok daha geniş oranlara, BMW X modellerinin gövde tasarımına, mükemmel bir işlevselliğe ve sürücü ve ön yolcu için yükseltilmiş oturma pozisyonuna sahip otomobil, Spor Aktivite Aracı genlerinin çok daha yoğun bir karışımını sunuyor. BMW Twinpower Turbo teknolojisi ve BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi içeren tamamen yeni motor nesli, olağanüstü bir sürüş keyfi ve verimlilik sağlar. Yenilikçi bir dizi donanım özelliği ve akıllı bağlantının yanı sıra yüksek kaliteli malzemeleri ve olağanüstü kaplamasıyla dikkat çeken modern premium kabinin atmosferi de önceki modeline kıyasla yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunda yapılan geliştirmeleri gözler önüne serer.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu BMW Brillance'ın Shenyang'daki Tiexi tesisinde geliştirilmektedir.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu (ortalama yakıt tüketimi: 7,3–6,1 l/100km [38,7 – 46,3 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 173 – 146 g/km) Çin'de üç motor seçeneği ile pazara sunuluyor. BMW X1 sDrive18Li, 136bg/100kW güç çıkışına sahip üç silindirli benzinli motorla sunuluyor. BMW X1 sDrive20Li ve BMW X1 xDrive20Li modelleri, 192bg/141kW dört silindirli benzinli motor kullanırken, BMW X1 xDrive25Li modelinde ise 231bg/170kW azami çıkış gücüne sahip dört silindirli bir ünite yer alıyor.

 

Tüm model çeşitleri, BMW markasına özgü sportifliğin yanı sıra performans açısından oldukça düşük seviyelerde yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunuyor. Yeni BMW X1 sDrive18Li'nin motor bölümü kapağı altındaki üç silindirli motor, standart olarak altı ileri Steptronic şanzımanla birlikte sunulur; diğer modeller ise standart olarak sekiz ileri Steptronic şanzımanla donatılmıştır. BMW X1 sDrive18Li ve BMW X1 sDrive20Li modelleri, markanın ünlü sürüş dinamiklerini üretmek üzere uyarlanmış önden çekişli bir sürüş sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra, yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerinde iyileştirilmiş verimlilik için tasarlanan akıllı dört çeker sistemi, sürüş gücünün daima gerekliliklere paralel olarak ön ve arka tekerlekler arasında paylaştırılmasını sağlar.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu, xLine ve Sport Line modellerinde tüm motor seçenekleri ve sürüş konfigürasyonlarıyla birlikte mevcuttur. Düzenli bir biçimde yerleştirilen donanım ve tasarım özellikleri otomobilin sağlam genel karakterini ve sportif çevikliğini oldukça keskin bir biçimde ön plana çıkarır.

Yeni BMW X1, panoramik cam tavan ve run-flat lastiklerin yanı sıra elektrikli katlanır, ısıtmalı, park destek ve hafıza işlevlerine sahip bir dış dikiz aynası, arka Park Mesafe Kontrolü alarmı, anahtarsız çalıştırma, elektrik ayarlı, hafıza işlevli sürücü ve ön yolcu koltuğu, arka havalandırmalara sahip Çift Bölgeli otomatik klima, 6,5 inç bağımsız yüksek çözünürlüklü renkli ekran, iDrive işletim sistemi, çok işlevli spor direksiyon, iç tasarım aydınlatma paketi, elektronik el freni, Sürüş Deneyimi Kontrolü ve Acil Durum Çağrısı gibi bir dizi özellik sunar. Yeni BMW X1 Long Wheelbase'in öne çıkan bir diğer özelliği ise yüksek düzeydeki iç tasarım konforudur. Yatırma özellikli sırt dayaması ile arka koltuk sırası, geniş panoramik cam tavan ve değiştirilebilir turuncu/beyaz ortam aydınlatması ile aydınlatma paketi, oldukça keyifli bir alan hissi yaratır.

Diğer bir opsiyonel konfigürasyon özelliği ise sürüşle ilgili bilgileri doğrudan ön cama yansıtan BMW Head-up Display özelliğidir. Bir navigasyon sistemi, 8,8 inç ekran ve bir Dokunmatik Butonla birlikte Navigation Plus paketinin bir parçası olarak sunulur. Mevcut olan diğer opsiyonlar arasında Dinamik Amortisör Kontrolü, LED farlar, Sürüş Asistanı paketi, Harman Kardon Surround Ses Sistemi, otomatik bagaj kapağı işlevi, geri görüş kamerası, ön koltuk ısıtma, otomatik park asistanı sistemi, cruise control ile birbirine bağlı sürüş ve gerçek zamanlı trafik bilgisi yer alır.

 

Hakim ve çok yönlü BMW X ailesi.

Yükseltilmiş oturma konumu, artırılmış iç hacim, stil sahibi premium ortam ve çok yönlülük açısından daha geniş iç tasarım, yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunun segmentteki kendinden emin ve yetenekli konumunun altını çizer. Yüksek otomobil sınıflarından BMW Spor Aktivite Aracı ve Spor Aktivite Coupé ile benzerlikler, opsiyonel sürücü destek sistemleri ve iç tasarım stilinde de görülür.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunun boyutları, 4,56 metre uzunluğu, 1,82 metre genişliği ve 1,62 metre boyuyla Spor Aktivite Aracını takip eder. Yeni model, önceki versiyona kıyasla uzunluk açısından 8cm, genişlik açısından 2cm ve yükseklik açısından 4cm artırılmıştır. Artan söz konusu boyutlar, yeni otomobil mimarisi ile birlikte iç tasarımdaki ferahlığa yönelik büyük artışın zeminini hazırlar.

Olağanüstü oturma konforu ve çok daha ferah bir ortam.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu, oldukça çok yönlü bir iç tasarıma sahiptir. Önceki modele kıyasla, oturma konforu özellikle, yolcuların çok daha geniş bir alanın keyfini çıkarabilecekleri arka kısımda büyük ölçüde geliştirilmiştir. İkinci sırada oturan yolcular için oldukça geniş bir diz mesafesi bulunur. Arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak, öne ve arkaya doğru standart olarak 13 cm kaydırılabilir. Diz mesafesi, ilk nesil BMW X1'in arka kısmına kıyasla 5 ila 18 cm daha geniştir. Yatırma özellikli arka koltuk sırt dayaması, sürüş konforunu artırır. Ayrıca, birçok saklama cepleri ve kapı depolama alanları da mevcuttur.

Bununla birlikte, yolcular için mükemmel iç tasarımın yanı sıra malzeme ve kaplamaların olağanüstü kalitesi ile oluşan premium lüks atmosfer de oldukça etkileyicidir. Kokpit düzeni ve kumandaları, BMW'ye özgü, sürücü odaklı bir ortam oluşturur. Kontrol paneli üzerindeki vurgu şeritleri ve iç kaplama çizgileri, kapı panellerine doğru devam eder ve böylece tüm koltuklardaki yolcular tek bir malzeme yapısı ve renk yelpazesi ile çevrelenir.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu, arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak 465 ila 675 litrelik bir bagaj kapasitesine sahiptir. Standart koltuk konumu baz alınarak ölçüldüğünde, bir önceki modele kıyasla minimum 45 litrelik bir artışla 505 litrelik bir kapasite sunulur. Açısı ayarlanabilen 40:20:40 oranında bölümlenebilen arka koltuk sırt dayamasının yatırılması, gerektiğinde yük kapasitesinin 1.650 litreye kadar artırılabilmesini sağlar.

 

Otomatik bagaj kapağı işlevi (opsiyonel), otomobilin yük taşıma kapasitesi kullanımını çok daha kolay hale getirir; ayrıca Konfor Erişim opsiyonu da el kullanmadan bagaj kapağı açma ve kapama işlevi sağlar.

 

Güçlü duruş, sağlam oranlar, dinamik çizgiler.

Sağlam oranlar, güçlü duruş ve dinamik çizgiler, yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonuna hükmedici bir duruş kazandırır. Daha geniş ve etkili BMW çift böbrek hava giriş ızgaraları, üç bölmeli alt hava girişi ve ikiz yuvarlak farlar ile altlarındaki sis lambalarının oluşturduğu karakteristik görünüm ön tasarımda öne çıkan özelliklerdir. Ön ve arka kısımdaki stil sahibi gövde altı koruma elemanları ile tekerlek çerçevesinin kare konturu, BMW X modellerinin sağlam görünümünü vurgular. Atletik etki tavan çizgisi, göz alıcı karakter çizgileri ve pencere yüzeyleri ile tamamlanır. Her iki arka pencerede de siyah Hava Kanatları ayırt edici sportif bir stil kazandırır. İki bölümlü L biçimli stop lambalarının düz çerçevesi ile güçlü, geniş çamurluk davlumbazları, yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunun iz genişliği etkisini artırır.

 

Cross-country xLine ve sportif Sports Line modelleri ile kişiselleştirilmiş stiller.

Cross-country xLine modeli, Alüminyum görünümlü çerçeveli yan pencere çerçeveleri ve tavan rayları, uyumlu şekilde yerleştirilmiş mat Saten Gümüş yan eteklikler ve Y kollu tasarıma sahip 18 inç bicolor hafif alaşım jantlarla profilden ayırt edilebilir. Sağlam karakteri, ön ve arka kısımdaki mat Gümüş gövde altı koruma elemanlarıyla zenginleştirilir. İç kaplama söz konusu olduğunda, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içindedir. Ayrıca, kapılarda kontur aydınlatması ve kontrol panelinde Parlak Krom vurgu şeritleri bulunur. Bununla birlikte, orijinal mat meşe kaplamalar, lüks ve konforlu bir iç tasarım ortamı yaratır.

Sportif Sports Line modelinin dış tasarımdaki ayrıcalıklı özellikler arasında, özel olarak tasarlanmış, BMW çift böbrek hava girişi ızgaraları bulunur. Çubukları, özel hava girişleri, yan pencere çerçeveleri ve dış ayna kapakları gibi parlak Siyahtır. Sports Line modelinin ön ve arka kısmındaki gövde altı koruma elemanları ve yan eteklikleri gövde renginde sunulur. 18 inç, bicolor, çift kollu tasarıma sahip hafif alaşım jantlar, dış tasarımın sportif görünümünü tamamlar. Sports Line modelinin iç tasarımında, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içindedir. Ayrıca, canlı bir sportiflik hissi yaratmak üzere kırmızı dikişlerle siyah deri ve Mercan Kırmızısı ile parlak Siyah iç kaplama şeritleri kombinasyonu özel olarak sunulmuştur.

 

BMW Twinpower Turbo Teknolojisinde sportiflik ve verimlilik sağlayan yeni nesil motorlar.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu, yeni bir motor yelpazesiyle sunulmaktadır. Güç üniteleri, BMW Group'un yeni nesil motorlarının bir kısmını oluşturur ve anlık güç dağıtımı ve iyileştirilmiş verimlilik özellikleri ile ayırt edilir. BMW Twinpower Turbo Teknolojisi, kompakt BMW X modelinin tüm çeşitlerinin sportiflik ve yakıt verimliliği arasındaki olağanüstü dengeyi sağlaması için kapsamlı BMW EfficientDynamics önlemleri ile bir araya getirildi.

 

Esnek, hızlı tepki veren ve her zamankinden daha verimli xDrive akıllı dört çeker sistemi.

Yeni BMW X1 sDrive20Li ve yeni BMW X1 sDrive18Li modellerinde motor gücü yola son teknoloji bir önden çekiş sistemi ile aktarılırken, diğer iki model ise en son BMW xDrive akıllı dört çeker sistemini kullanır. Yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerindeki akıllı sistemin dikkat çekici bir biçimde optimize edilmiş, düşük ağırlıklı ve yakıt verimli versiyonu, motor gücünü daima durumun gerektirdiği biçimde ön ve arka tekerlekler arasında dağıtır. DSC (Dinamik Denge Kontrolü) ile birlikte sistemin yeni oluşan önden veya arkadan savrulmaya karşı önceden harekete geçmesini sağlar. Bunu, gücü yola en iyi etkiyle iletebileceği tekerleğe veya tekerleklere yönelterek yapar. Böylelikle BMW xDrive sistemi her türlü yol ve hava koşulunda üstün çekiş, iyileştirilmiş yön dengesi ve geliştirilmiş viraj dönme dinamikleri sağlar. Üstelik, bir araya getirilen DSC sistemi ve xDrive, Yokuş İniş Kontrolü özelliğini de içerir.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunda bulunan akıllı xDrive sistemi, ön aks tahrik ünitesinde (güç çıkış ünitesi) tek vitesli bir konik dişli ve elektrohidrolik kumandalı çok plakalı kavramaya sahip arka aks ünitesi içerir. Bunlar, birbirine iki parçalı bir tahrik mili ile bağlanır. Gerekli olması halinde, BMW akıllı xDrive sistemi, sürücü fark etmeden saniyeler içinde tahrik gücünü tekerleklere gerektiği şekilde yöneltir.

Dinamik Amortisör Kontrolü içeren gelişmiş yürüyen aksam teknolojisi.

Orijinal X1'in yürüyen aksam teknolojisi yeni modelin uzun aks aralığına sahip versiyonu için tamamen yeniden geliştirildi ve artık ön ve çok bağlantılı arka aksta tek parça bağlantılı süspansiyon içerir. Yüksek oranda alüminyum ve yüksek mukavemetli çelikle desteklenen akıllı hafif tasarım, sağlamlığı artırırken ağırlığı düşürür. Yenilikçi bir aks bağlantısı, modele özgü elastokinematik özellik ve amortisörleri gövdeye bağlamak için kullanılan gelişmiş üç kademeli destek yuvaları, otomobilin çevikliğini ve sürüş konforunu çok daha artırır.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonu, Servotronic hıza duyarlı servo direksiyon ile donatılmıştır ve Dinamik Amortisör Kontrolü özelliği içerir. Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler, yeni BMW X modelinin sürüş konforunu artırırken dinamik özelliklerini de güçlendirir. Sürüş Deneyimi Kontrolünü kullanılarak iki amortisör kontrolü ayarı da aktifleştirilebilir.

Sürüş Deneyimi Kontrolü, DSC dinamik denge kontrolü sistemi ve kapsamlı yolcu koruma ile sunulur.

Sürüş Deneyimi Kontrolü sisteminin ön koltuklar arasında yer alan merkez konsol üzerindeki düğmesi, sürücünün tek bir düğme dokunuşuyla COMFORT, SPORT veya ECO PRO modunu seçerek otomobilinin daha sportif veya daha konfor odaklı olmasını ya da verimlilik açısından optimize edilmesini sağlar. Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS), Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), Fren Destek sistemi ve Kalkış Yardımı dışında, DSC dinamik denge kontrolü sistemi de Aktif Diferansiyel Fren (ADB) ve Performans Kontrolü işlevleri ile birlikte sunulur. Performans Kontrolü, motor gücünün ve fren kuvvetinin akıllıca ölçümlenerek dağıtılması yoluyla otomobile dinamik viraj dönme özelliği sağlar. Yüksek oranda tahrik gücünün virajlarda tekerlek dışına iletilmesi ile otomobil dengenin kritik bir noktaya ulaşmasını beklemeden önden savrulmayı önler. Bu, çevik ve doğa bir viraj dönüş sunar.

Yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunun gövde yapısı, gövde malzemelerinin akıllıca bir araya getirilmesi sayesinde hem gelişmiş burulma sağlamlığı sağlar hem de iyileştirilmiş ağırlığı açısından dikkat çekicidir. Bu çevikliği ve verimliliği artırmayı sağlarken olağanüstü bir yolcu korumasını da mümkün kılar. Bir çarpışma anında oluşan etki, hassas bir biçimde belirlenen yük yolları ve geniş deformasyon bölgelerinin yardımıyla yönlendirilir ve emilir. İç tasarım, ön ve yan hava yastıklarının yanı sıra yanlarda baş/perde hava yastıkları ile tüm koltuklarda üç noktadan bağlantılı sargı makaralı emniyet kemerlerini içeren tam güvenlik özellikleri ile birlikte sunulur. Tüm model çeşitlerinde run-flat lastikler standarttır.

Akıllı bağlantı yoluyla ek sürüş keyfi sağlayan yenilikçi sürücü destek sistemleri.

Zengin destek sistemleri, orijinal modelde sunulanlara kıyasla yeni BMW X1'in uzun aks aralığına sahip versiyonunun elde ettiği çarpıcı üstünlüğü akıllı bağlantı araştırmasında ortaya koyuyor. Navigasyon sistemi, 6,5 inç Kontrol Ekranında yön okları ve yüksek kaliteli, çok görünümlü haritalar göstererek rota rehberliği desteği sunar.

 

Diğer bir seçenek ise, 8,8 inçlik bir Kontrol Ekranı, genişletilmiş özelliklere sahip bir gösterge paneli, Kontrol Ekranı için bölünmüş ekran özelliği, iDrive Dokunmatik Kumanda butonu ve BMW Head-up Display içeren Navigation Plus sistemidir. Bu sistem, isteğe göre gösterge panelinin TFT ekranında gösterilecek veya ön cama yansıtılacak şerit önerileri dahil olmak üzere Yüksek Rehberlik talimatları sunar. BMW Head-up Display, rakamla mevcut hız, Check Control mesajları ve Hız Limit Bilgisi sistemindeki değerler gibi bilgileri, doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtır ve böylece sürücünün gözünü yoldan ayırmadan bilgileri kaydedebilmesini sağlar.

Elde ettiği resimleri Kontrol Ekranına gönderen geri görüş kamerası, paralel park alanları bulma ve kullanma konusunda sürücüye yardımcı olan Park Asistanı ile birlikte hassas ve kolay manevra kabiliyeti sağlar. Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı, Sollama Yapılmaz Bilgi ekranı ile Hız Limit Bilgisi, elektrokrom Uzun Huzme Asistanı, Çarpışma Uyarısı ve Şehir İçi Fren özellikli Yaya Uyarısını içerir.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç