Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

YENİ MINI CLUBMAN ALL4

Tamamen yeni boyutlarıyla en son MINI ruhu şimdi dört çekerli modelle birlikte sunuluyor. Yeni MINI Clubman ALL4, premium kompakt segmentinde yenilikçi otomobil konseptini, markaya özgü sürüş keyfinin daha sportif ve çok yönlü bir versiyonuyla bir araya getiriyor. En son MINI nesli için yeni geliştirilen dört çeker sistemi iki motor tipiyle birlikte sunuluyor.

F54
·
MINI
·
Brands
·
MINI Clubman
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(21x, ~116,18 MB)
 • En büyük ve en çok yönlü MINI modelindeki elektro hidrolik düzenleme, optimize edilmiş ağırlık ve artırılmış verimlilik ile ALL4 dört çeker sisteminin yeni neslinin prömiyeri gerçekleştiriliyor. Ön aks üzerinde güç alım ayna dişlisiyle yeni bir yapısal ilke, güç aktarımı için çift bölümlü itici mil ve arka aks diferansiyelinde asılı çok diskli debriyaj içeren karakteristik MINI önden çekiş özelliğine ideal bir alternatif ve ek sunulur. Ayrıca, ALL4 kumanda ünitesinin Dinamik denge Kontrolü (DSC) ile kurduğu ara bağlantı sayesinde ön ve arka tekerlekler arasında tahrik torku dağılımı sağlanır. Sürüş stili ve yol yüzeyindeki değişikliklere hızlı tepki sağlanması, her türlü hava ve yol koşulunda son derece sportif bir kullanımı ve üstün çekiş özelliklerini mümkün kılar.

 

 • MINI TwinPower Turbo teknolojisine sahip en son nesil son derece güçlü motorlar ile düz ve Steptronic şanzımanın mevcut modellerini içeren yeni MINI Clubman ALL4 (ortalama yakıt tüketimi: 6,9 – 4,8l/100km; ortalama CO2 emisyonu: 159 – 126g/km) modeli piyasaya 2,0 litre 4 silindirli benzinli motora (192bg/141kW) ve standart 6 ileri, düz şanzımanın yanı sıra opsiyonel 8 ileri Steptronic şanzımana sahip MINI Cooper S Clubman ALL4 ve 2,0 litre 4 silindirli dizel motora (190bg/140kW) ve standart 8 ileri Steptronic şanzımana sahip MINI Cooper SD Clubman ALL4 modelleri ile sunulur.

 

 • Güçlü motorlar ve dört tekerle çekiş açısından optimize edilmiş güç aktarımı sayesinde yoğun bir sürüş keyfi sunulur. Direksiyon üzerinde vites kanatçıkları ve hareketsiz halden itibaren son derece dinamik bir hızlanma için Kalkış Kontrolü fonksiyonuyla 8 ileri Steptronic spor şanzıman opsiyoneldir. Yeni dört çeker sistemi ALL4'un verimli tasarımı ve işlevselliğinin yanı sıra kapsamlı MINIMALISM teknolojisi sayesinde yakıt tüketimi ve emisyon rakamları optimize edilmiştir. Otomatik Start/Stop fonksiyonu standart olarak sunulur. Opsiyonel MINI Sürüş Modları ve Steptronic şanzıman ile birlikte dekuple güç aktarımına sahip seyir özelliğini içeren GREEN modu mevcuttur.
 • En üst düzeyde günlük kullanışlılık ve şimdiye kadar MINI tarafından sağlanan en uygun uzun mesafe sürüş özelliğine ek bir katkı sunmak üzere ALL4 dört çeker sistemi de sunulur. Yeni MINI Clubman ALL4, güvenli kullanım özellikleri ve her zaman üstün sürüş konforu ile markaya özgü go-kart duygusunu bir araya getirir. Tek yay bağlantılı ön aks ve çok bağlantılı arka aks içeren üstün kaliteli süspansiyon teknolojisi rekabet alanında eşsizdir. Geniş lastik izi ile ağırlığı optimize edilmiş ve burulma mukavemeti yüksek gövde yapısı sayesinde maksimum çeviklik sunar. Servotronic işleviyle birlikte elektrik destekli direksiyon standart olarak sunulur.

 

 • MINI Clubman ALL4, standart olarak Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), Elektronik Diferansiyel Kilidi Kontrolü (EDLC) ve Performans Kontrolü içeren Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile birlikte sunulur. Spor süspansiyon ve Dinamik Amortisör Kontrolü opsiyoneldir. Ayrıca, 17 inç hafif alaşımlı jantlar da standart olarak sunulur. Hafif alaşım jantlar maksimum 19 inç boyuta kadar opsiyoneldir.

 

 • Yeni MINI Clubman şimdi sekiz motor tipiyle birlikte sunuluyor. Klasik shooting brake geleneğindeki kompakt segmentte benzersiz olan otomobil konsepti için çeşitlilik yelpazesi genişletilmiştir. Dinamik olarak uzatılmış siluet, güçlü omuz konturları, uzun tavan çizgisi ve eğimli arka kısmıyla farklı bir gövde tasarımına sahiptir. Ön rüzgarlıkta hava girişi formundaki Hava Perdeleri ve ön tekerlek davlumbazlarının arka kısmında Havalandırma olarak bilinen hava çıkışları sayesinde aerodinamik özellikler optimize edilmiştir. Dört yan kapı ve arkada yana doğru açılan bölünmüş kapılar sayesinde üst düzeyde çok yönlü kullanım özellikleri sağlanır. Ayrıca beş adet tam donanımlı koltuk bulunur. Bagaj bölümü hacmi, 360 litredir. İsteğe bağlı olarak 40:20:40 oranında katlanabilen arka sırt dayaması mevcuttur. Maksimum saklama hacmi, 1.250 litredir. Gövde rengi yelpazesi metalik Digital Blue rengi içerecek şekilde genişletilmiştir.

 

 • Üst bölümde geniş ön panel ve kokpit cephesi çerçevesiyle iç tasarım oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Direksiyon kolonu üzerinde gösterge paneli bulunur. Merkezi gösterge, farklı görüntüleme fonksiyonlarına sahiptir. Klima kumanda ünitesi sezgisel olarak kullanılabilir. Merkez konsol, elektrikli park freni, saklama bölmeleri, iki bardak tutucu, MINI Controller ve kol dayaması içerir.
 • Gövde yapısı ağırlık ve çarpışma açısından optimize edilmiştir. Standart güvenlik özellikleri arasında, ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, tüm koltuklarda 3 noktadan otomatik emniyet kemerleri, önde kemer gergileri ve adaptif kemer kuvveti sınırlayıcıların yanı sıra arkada ve ayrıca opsiyonel olarak ön yolcu koltuğunda ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları, lastik basıncı göstergesi ile olağanüstü akustik ve titreşim kontrolü yer alır.
 • Sürüş keyfini, konforunu ve bireyselliği artırmak üzere eksiksiz opsiyonel donanım yelpazesi, yeni MINI Clubman ALL4 ile birlikte de sunulur. Bireysel otomobil sürüş ayarları için MINI Sürüş Modları mevcuttur. MINI Head-Up-Display, Park Asistanı, geri görüş kamerası ve Sürüş Asistanı dahil olmak üzere modern sürücü destek sistemleri, ayrıca LED farlar ve LED sis farları da mevcuttur. Elektrikli olarak ayarlanabilen sürücü ve ön yolcu koltuğu ve ayrılarak açılabilen kapıların temassız açılabilmesi özelliğini içeren Konfor erişim özelliği, römork çeki demiri ve panoramik cam tavan diğer önemli özelliklerdir. Bunun yanı sıra LED iç mekân ve ortam aydınlatmasıyla MINI Excitement Paketi ve otomobilin kapısı açılırken veya kapatılırken sürücü tarafındaki dış aynadan zemine MINI logosu yansıtma özelliği de ayırt edici özellikler arasında yer alır. Ek olarak arkadan aydınlatmalı kapı çerçeveleriyle MINI Yours İç Tasarım Stilleri mevcuttur. Yüzgeç anten üzerinde kırmızı LED durum ışığını içeren alarm sistemi bulunur. Ürün yelpazesi aynı zamanda özel John Cooper Works ve MINI Yours seçenekleriyle mevcut MINI Connected otomobil içi haber/eğlence programını da içerir.
 • Motor çeşitleri:

 

 

MINI Cooper S Clubman ALL4: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 4 silindirli benzinli motor (turbo şarj, direkt enjeksiyon, tam değişken valf kontrolü, değişken kam mili kontrolü),

kapasite: 1.999cc, çıkış gücü: 5.000dev/dk'da 192bg/141kW,

azami tork: 1.250dev/dk'da 280Nm (overboost ile 300Nm),

hızlanma (0 – 100km/sa): 7,0 saniye (otomatik: 6,9 saniye),

azami hız: 225 km/sa (225 km/sa),

ortalama yakıt tüketimi*: 7,0 - 6,9 litre (6,4 - 6,3 litre)/100 kilometre,

CO2 emisyonu*: 162 - 159g/km (149 - 146g/km), egzoz emisyon standardı: EU6.

 

 

MINI Cooper SD Clubman ALL4: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 4 silindirli dizel motor (değişken türbin geometrili turboşarj, common rail direkt enjeksiyon),

kapasite: 1.995cc, çıkış gücü: 4.000dev/dk'da 190bg/140kW,

azami tork: 1.750-2.500dev/dk aralığında 400Nm

hızlanma (0 – 100km/sa): 7,2 saniye,

azami hız: 222km/sa

ortalama yakıt tüketimi*: 4,9 – 4,8 litre/100 kilometre,

CO2 emisyonu*: 129 - 126g/km, egzoz emisyonu standardı: EU6.

 

 

 

* Tüm rakamlar ve yakıt tüketimi AB test döngüsüne uygun olarak belirlenmiştir ve seçilen lastik tipine bağlıdır.

 

 

 

 

 

 • Dış boyutlar:

Uzunluk: 4.253 milimetre Genişlik: 1.800 milimetre Yükseklik: 1.441 milimetre

Aks aralığı: 2.670 milimetre

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç