Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Almanya pazarında hangi modellerin değerini koruduğuna yönelik olarak yapılan en son araştırmada orijinal İngiliz markası MINI için iki birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük elde edildi.

Almanya pazarında hangi modellerin değerini koruduğuna yönelik olarak yapılan en son araştırmada orijinal İngiliz markası için iki birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük elde edildi. “Focus Online” en son sıralamayı yayınlıyor.

F57
·
R60
·
MINI
·
Brands
·
MINI Cabrio
·
MINI Countryman
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~28,35 MB)

Almanya pazarında hangi modellerin değerini koruduğuna yönelik olarak yapılan en son araştırmada orijinal İngiliz markası için iki birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük elde edildi. “Focus Online” en son sıralamayı yayınlıyor.

Bir kez daha İngiliz premium markasına ait birkaç model "Focus Online" tarafından yayınlanan "2016 Artık Değer Devleri" listesinde üst sıraları elde etti. Bu sonuç, MINI otomobilleri tarafından sunulan sürüş keyfi, etkileyici tasarım ve premium kalitenin benzersiz kombinasyonunu yansıtıyor. İki sınıfta birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük ile modellerin sundukları değerleri koruduğu gözler önüne seriliyor. Kompakt Otomobil kategorisinde MINI One 3 kapılı ve MINI SUV kategorisinde MINI One D Countryman'in ilgili segmentlerde değerlerini en çok koruyan modeller olduğu sonucu elde edildi. Cabrio sınıfında ikincilik MINI Cooper Cabrio'nun olurken MINI One Cabrio ise üçüncülüğe yerleşti.

Toplam 16 araç kategorisinde gerçekleştirilen şu anki "İkinci El Satış Değeri Devleri" sıralaması, merkezi Saarbrücken'de yer alan pazar araştırma enstitüsü Bähr & Fess Forecasts tarafından gerçekleştirilen ve piyasaya yeni sunulan otomobillerin gelecek dört yıl içindeki değer dengesini göz önünde bulunduran analizleri temel alıyor. Satış fiyatı, otomobil özellikleri, marka imajı ve karşılaştırmalı testler ile müşteri anketlerinde aldığı değerlendirmeler gibi belirli kriterleri göz önünde bulunduran uzmanlar, tahminlerini aynı zamanda segmentteki rakiplerin kalitesi ve otomotiv pazarındaki genel gelişmeler gibi genel faktörlere de dayandırıyor.

Kısa süre önce elde ettiği başarılar sayesinde MINI One 3 kapılı (102bg/75kW; yakıt tüketimi: 4,8 – 4,7l/100km) ve MINI One D Countryman (90bg/66kW; yakıt tüketimi: 4,2l/100km) ikinci el otomobil pazarında yüksek talep görüyor. Pazar uzmanları otomobillerin dört yıllık süre içerisinde mevcut satış fiyatlarının sırasıyla yüzde 59,5 ve 57'si oranında artık değere sahip olacağını tahmin ediyor. Bulunduğu segmentte ikinciliği elde eden MINI Cooper Cabrio da (136bg/100kW; yakıt tüketimi: 5,1 – 4,9l/100km) aynı şekilde yüzde 56,5 oranında mükemmel bir artık değer tahmini elde ediyor.

Mutlak koşullarda değer kaybı açısından MINI One Cabrio (102bg/75kW; yakıt tüketimi: 5,2 – 5,0l/100km) yüzde 56,5 oranında artık değerle segmentinde üçüncü sıraya yerleşiyor.

Değer kaybı maliyet açısından önemli bir faktör olduğundan, artık değer kıyaslaması potansiyel yeni otomobil müşterilerine satın alma kararı verirken önemli bir kılavuzluk hizmeti sağlıyor. MINI sürücülerine göre otomobilleri düşük bir yakıt tüketimi sağlamanın yanı sıra üst düzeyde bir değer dengesi de sunuyor. Premium İngiliz markasının modelleri uzun yıllardır düzenli olarak "İkinci El Satış Değeri Devleri" arasına giriyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç