Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT HIRVATİSTAN’DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

3H Endurance Champions Cup Hırvatistan Rijeka yarışında Grubunda 1. genel klasmanda ise 2. olan Borusan Otomotiv Motorsport, İlk kez yarıştığı Hırvatistan’dan önemli bir başarı ile ülkesine dönmüş oldu

BMW Motorrad
·
Brands

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Hırvatistan’da ilk kez yarışan Borusan Otomotiv Motorsport yarıştığı ülke sayısını 18’e çıkartırken kazandığı grup birinciliği ile 2 yarış kala 3H Endurance Champions Cup ta grup liderliğine yükselmiş oldu.

 

Borusan Otomotiv tarafından, Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2008 yılında kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, bugüne kadar ara vermeden, Türkiye dışında; Brezilya, Meksika, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Macau, Avusturya, Yunanistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Belçika olmak üzere 3 kıtada, 17 farklı ülkede ve 29 farklı pistte 180’den fazla yarışta yarışmıştı.

11-12 Haziran tarihinde Hırvatistan Rijeka pistinde gerçekleşen sezonun 3. yarışı, tüm hafta sonu yağan şiddetli yağmur nedeni ile takımlar ve sporcular için yarışın oldukça zorlu geçmesine neden oldu. Bu yarışta Milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter ve Kaan Gürgenç ile start alan BOM, sıralama turlarında genel klasmanda 4. zamanı grubunda ise 1. zamanı yaparak 2. cepten start almaya hak kazandı. 3 saat boyunca pilotların 1’er saatlik süreler ile kullandıkları BMW Z4 GT3 ile BOM pilotları yarış sonunda finişe genel klasmanda 2. ve grupta ise 1. gelerek kupa için önemli puanlar toplamış oldular.

Yarış sonrasında takım sorumlusu İbrahim Okyay; “bir sonraki yarışımızı 26 Haziran’da Körfez yarış pistinde yapacağız. Bu sezon oldukça yoğun bir yarış programımız var ve yeni otomobilimiz BMW Z4 GT3 ile tüm pilotlar iyi bir uyum yakaladığımıza inanıyorum” dedi. “Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+  motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, motor ömrünü uzatıyor ve motor performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor” diye ilave etti.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir. 

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç