Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW 2002 Hommage öncelikle BMW 2002 turbo modelinin olağanüstü mühendislik becerisini kutluyor ve bu becerileri günümüzün tasarım diliyle yeniden canlandırıyor.

BMW Group, tarihindeki en önemli modellerden birini saygıyla anmak üzere bu yılki Concorso d’Eleganza Villa d’Este için çok özel bir otomobil yarattı. BMW 2002 Hommage öncelikle BMW 2002 turbo modelinin olağanüstü mühendislik becerisini kutluyor ve bu becerileri günümüzün tasarım diliyle yeniden canlandırıyor.

Miras
·
Heritage
·
Kurumsal
·
BMW Group Design
·
BMW Design
·
BMW
·
Brands
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(17x, ~125,52 MB)

BMW Group, tarihindeki en önemli modellerden birini saygıyla anmak üzere bu yılki Concorso d’Eleganza Villa d’Este için çok özel bir otomobil yarattı. BMW 2002 Hommage öncelikle BMW 2002 turbo modelinin olağanüstü mühendislik becerisini kutluyor ve bu becerileri günümüzün tasarım diliyle yeniden canlandırıyor.

"02 ürün yelpazesi, tam olarak 50 yıl önce BMW için başarılı bir dönemi başlattı. Bu kompakt coupé, markayı bugünlere getiren otomobillerden biridir," diyen BMW Group Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Adrian van Hooydonk sözlerine şöyle devam etti: "2002, ürün yelpazesinin zirvesine oturdu ve Avrupa'da turbo teknolojisiyle birlikte sunulan ilk seri üretim otomobil oldu. Bu durum, coupé modelinin gerçek bir spor otomobil olduğunu onaylar nitelikteydi. Aynı zamanda, 2002 turbo, BMW'de motor geliştirmede teknolojik açıdan da öncü oldu. BMW 2002 Hommage ile tüm bu başarılarımızı kutluyoruz.

Saf sürüş keyfine yönelik kendinden emin bir ifade.

BMW Automobiles Tasarım Müdürü Karim Habib şunları söylüyor: "BMW 2002 Hommage modelinin göz alıcı tasarımı, formların dinamik ve çarpıcı şekilde kullanılmasıyla bence BMW tarihinin en simgesel otomobillerinden biri olan modele kendi yorumunu getiriyor. Aynı zamanda, BMW'nin turbo teknolojisiyle elde edilen motor sporlarına yönelik büyük zaferlerini de özetliyor. Böylelikle Hommage otomobili, BMW'nin geçmişini ve geleceğini saf sürüş keyfinin kendinden emin bir ifadesi olarak bir araya getiriyor."

BMW 2002 Hommage modelinin sportif silueti yola yakındır. Kompakt oranları, uzun aks aralığı, kısa aks dışı mesafeler ve öne çıkan "köpekbalığı burnu" ile tamamlanır ve karşı konulmaz dinamizm ve çeviklikle heyecan verici bir sürüş deneyimini garanti eder. Önde ve arkadaki büyük spoylerler gibi aerodinamik detaylar, çok miktarda hava girişiyle bir araya gelerek otomobilin etrafındaki hava akışını optimize eder ve her türlü sürüş durumunda aşağı doğru bastırma kuvvetini maksimum seviyeye çıkarır.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç