Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo.

BMW yaz başında en son model BMW 3 Serisi Gran Turismo'yu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bir coupé otomobilin şıklığını lüks bir sedan otomobilin ferahlığı ve station wagon otomobilin bagaj kapasitesiyle birleştiren 3 Serisi Gran Turismo, geçtiğimiz üç yılda orta ölçekli otomobiller sınıfında sağlam bir yer edindi.

F34
·
3. Serisi
·
Gran Turismo
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(60x, ~408,25 MB)

BMW yaz başında en son model BMW 3 Serisi Gran Turismo'yu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bir coupé otomobilin şıklığını lüks bir sedan otomobilin ferahlığı ve station wagon otomobilin bagaj kapasitesiyle birleştiren 3 Serisi Gran Turismo, geçtiğimiz üç yılda orta ölçekli otomobiller sınıfında sağlam bir yer edindi. En büyük satış piyasasını Çin, Almanya ve ABD'nin oluşturduğu BMW 3 Serisi Gran Turismo müşterilerinin çoğunluğunu BMW markasına yeni katılanlar oluşturuyor. Gran Turismo'nun yeni versiyonu gözle görülür şekilde daha sportif bir form sunarken, üç benzinli ve beş dizel motor seçeneği de dikkat çekici düzeyde yüksek güç üretiyor. Tüm motorlar turboşarjlıdır          ve maksimum yüzde 14 daha az yakıt tüketir. Bunun yanı sıra iç tasarımı, yüksek kalitede malzemeleri, Professional Navigation Sistemine ait yeni kullanıcı arayüzü (BMW'nin lüks sınıftaki otomobillerinden alınmıştır) ve çok daha iyi akıllı telefon bağlantısı ile etkileyicidir.

Daha dinamik görünüm ve içeride daha üst düzey lüks hissi.  
4.824 milimetre uzunluğuyla BMW 3 Serisi Gran Turismo BMW 3 Serisi ailesinin diğer üyelerine kıyasla yaklaşık 200 milimetre daha uzundur. Bu özelliği otomobili lüks sınıfa yaklaştırır. Yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo'nun önde ve arkada gözle görülür bir biçimde daha dinamik bir etki vermek üzere şekillendirilmiş tasarımı sınıf etkisini üst düzeye taşır. Kısa ve uzun huzme için yeni, standart olarak sunulan LED farlar ve LED sis farları BMW 3 Serisi Gran Turismo'ya daha sportif bir görünüm kazandırır. Otomobil yolda daha geniş bir duruşa sahiptir. Güncellenen LED stop lambaları ve daha canlı çizgiler bir araya gelerek arka kısmın stilini güçlendirir.

BMW 3 Serisi Gran Turismo'nun iç tasarımı, kalitesi artırılan malzeme ve vurgular sayesinde daha sofistike bir hisse sahiptir. İç kumanda öğelerinin etrafında yer alan ekstra krom ve yeni dekoratif ahşap elemanların yanı sıra renkli ve deri kaplama seçenekleri kalite algısını yeni bir seviyeye taşırken iç tasarımın dokunsal ve ergonomik nitelikleri de geliştirilmiştir. Sportif özelliklerle bir araya gelen Coupé otomobil şıklığı, dört kapılı otomobil konforu ve rahatlığı ile mükemmel bir genel görüşe sahip 59 milimetre yükseltilmiş oturma konumu ve ferahlık hissi, bir BMW 3 Serisi Gran Turismo’yu satın almanın ana sebepleri arasında yer alır. Ferahlık hissi, özellikle üç tam büyüklükte koltuğun yer aldığı ve 110 milimetre uzatılan aks aralığı sayesinde (artık 2.920 milimetredir) daha çok lüks sedan modelinden bildiğimiz diz boşluğuna sahip arka bölümde öne çıkar. Bunun yanı sıra büyük bagaj kapağı 520 ila 1.600 litre yükleme alanı ve son derece çeşitli kullanım olanakları sunan bir bagaj alanına açılır.

BMW Professional Navigation Sisteminin son versiyonu da artık yükseltilmiş bir sistemle birlikte sunulan ilk orta ölçekli model olan BMW 3 Serisi Gran Turismo ile birlikte sunulacak. En önemli menü öğeleri artık net, mozaik tipinde sunuluyor ve işletim sisteminin daha sezgisel olmasını sağlıyor. Cep telefonlarının bağlanması da artık daha rahat hale gelirken, akıllı telefonlar bir indüktif yuva sayesinde şarj edilebiliyor ve otomobilin harici antenine kablosuz olarak bağlanabiliyor.

 

Daha yüksek güce ve daha düşük yakıt tüketimine sahip yeni motor ailesi.
BMW 3 Serisi Gran Turismo ile birlikte sunulan yeni nesil motorlar büyüleyici seviyede sportif performans, çeviklik ve ekonomi sunar. Ürün yelpazesi, klasik arkadan itişli sisteme veya düz ya da Steptronic şanzımanla BMW xDrive dört çeker sistemine sahip 184bg/135kW ile 326bg/240kW arası güç üreten tamamen yeni üç benzinli motor ve 150bg/110kW ile 313bg/230kW arası güç üreten beş dizel motor tipinden oluşuyor (ortalama yakıt tüketimi: 7,7–4,3l/100km [36,7– 65,7 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 175–112g/km)*. Tüm dört ve altı silindirli benzinli motorlar ve dört silindirli dizel motorlar yeni geliştirilen, modüler BMW EfficientDynamics motor ailesinden geliyor ve son teknoloji ürünü BMW TwinPower Turbo teknolojisinden yararlanıyor. Güncellenen BMW 3 Serisi Gran Turismo'nun gelişiyle bu modelin ürün yelpazesine yeni benzinli motorlar da katılıyor. BMW 325d Gran Turismo modeli dizel motorlar arasına katılan yeni bir üyedir. Diğer dört silindirli dizel modeller ise 2015 yazında yeni motor neslinin piyasaya sunulmasıyla müşteriler tarafından bilinen modellerden oluşuyor.

Artırılan güçlerine rağmen yeni motorlardan son derece verimli bir kazanç elde ediliyor. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonundaki azalma BMW 318d Gran Turismo modelinde yüzde 4,5, BMW 320d Gran Turismo modelinde ise yüzde 13,8'e ulaşıyor. Daha da geliştirilen düz ve otomatik şanzıman, Otomatik Start/Stop Fonksiyonu, Fren Enerjisi Geri Kazanımı, yardımcı ünitelerin isteğe bağlı olarak çalıştırılması ve ECO PRO modu da BMW 3 Serisi Gran Turismo'nun yakıt ekonomisi ve emisyon açısından standartları belirlemesini mümkün kılıyor.

BMW 320i Gran Turismo, 318d Gran Turismo ve 320d Gran Turismo altı ileri düz vites kutusuyla birlikte standart olarak sunulurken, opsiyonel olarak sekiz ileri Steptronic otomatik şanzımanla birlikte de sipariş edilebiliyor. Diğer tüm motor tipleri standart olarak otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor. Bu durum, otomobilin piyasadaki modeline kıyasla daha verimli olan bir Steptronic ünitesiyle sunulan üç modelin daha ortaya çıkmasını sağlıyor (BMW 330i Gran Turismo, BMW 340i Gran Turismo ve BMW 325d Gran Turismo). Verimlilikteki gelişme, vites oranlarının artırılması ve vites değişimi sırasında konvertörün kaymasının azaltılması yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu açısından yaklaşık yüzde üçlük bir tasarruf daha sağlıyor. Aynı zamanda müşteriler sürüş konforu ve vites değiştirme konforunun farklı yönde ilerlemesini bekleyebilir.

Benzinli motora sahip tüm BMW 3 Serisi Gran Turismo modelleri ve dizel motorlu BMW 320d Gran Turismo ile BMW 330d Gran Turismo, BMW xDrive ile birlikte opsiyonel olarak talep edilebilir. BMW 335d xDrive Gran Turismo standart olarak bu dört çeker teknolojisine sahiptir.

Böylelikle BMW 3 Serisi Gran Turismo için toplam 18 motor, şanzıman ve hareketli aksam konfigürasyonu sunulur.

 

Tercih edilebilecek üç donanım line'ı.  
BMW 3 Serisi Gran Turismo müşterileri Sport Line, Luxury Line ve M Sport modelleri arasından seçim yapabilir. Estoril Mavi gövde rengi M Sport Modeline özel olarak sunulur. BMW 3 Serisi Gran Turismo'da otomatik klima kumandası, anahtarsız çalıştırma, Servotronic, altı hava yastığı, kısa ve uzun huzme için LED farlar, LED ön sis lambaları, iDrive Butonu, telefon aramaları için hands-free özelliği, USB bağlantı noktası ve Bluetooth ses aktarımı özelliğini de içeren yüksek çözünürlüklü renkli ekran ve çoklu işlev düğmelerine sahip deri direksiyon dahil olmak üzere kapsamlı donanım seçenekleri standart olarak mevcuttur. İç ve dış donanım kombinasyonları açısından çok daha kapsamlı bir özgürlük alanının sunulması kişiselleştirme için çok daha geniş olanaklar yaratır. İki yeni metalik gövde renginin yanı sıra, üç yeni jant tasarımı, ek döşeme tipleri ve iç kaplama şeritleri de mevcuttur.

 * Yakıt tüketimi rakamları AB test döngüsünü temel alır ve seçilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç