Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW'lerde akıllı bağlantı.

BMW, otomobil ve motosikletlerdeki yüksek performanslı bağlantı sistemlerini genişletiyor.

Brands
·
BMW
·
Teknoloji
·
BMW ConnectedDrive
·
BMW Motorrad
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~39,53 MB)

BMW ConnectedDrive aracılığıyla BMW, otomobillerinde pek çok öncü hizmet sunuyor. Akıllı bağlantı özelliğini kullanan bu hizmetler, sürüş keyfini ve güvenliği artırmanın yanı sıra yerleşik bir SIM kart aracılığıyla güçlü bir cep telefonu ağ bağlantısıyla destekleniyor. Deutsche Telekom ile iş birliği yapan BMW bu ay, yüksek hızlı LTE standardı, WiFi erişim noktası ve yeni eSIM'in kullanıldığı yeni çözümler sundu.

 

LTE özellikli WiFi erişim noktası ve eSIM

BMW, İnternet'te süper hızlı gezinti imkanı sağlayan bir otomobil içi WiFi erişim noktasından faydalanıyor. Bu erişim noktası, otomobil içinde parola korumalı, yüksek hızlı ve on cihazın bağlanabileceği bir İnternet bağlantısı oluşturuyor. Bu sayede yolcular da kendi cihazlarında SIM kart olmasına gerek kalmadan İnternet hizmetinden rahatlıkla faydalanabiliyor.

BMW ConnectedDrive kullanıcıları, WiFi erişim noktasına yönlendirilecek veri bağlantısını doğrudan Deutsche Telekom'un HotSpot Drive portalı üzerinden sipariş edebilirler. Yüksek hızlı LTE bağlantısı, yeni eSIM kullanılarak otomobil içinde kurulur. Sıradan SIM kartlarının aksine, gerektiğinde yeniden yapılandırılabildiğinden eSIM kartlarının değiştirilmeleri gerekmez. İlk olarak Ekim 2015 tarihinde yeni BMW 7 Serisi otomobillerde kullanılmaya başlanan WiFi erişim noktası, Temmuz 2016 tarihinden bu yana diğer pek çok BMW modelinde sunulmaktadır.

 

eCall artık motosikletlerde de mevcut.

BMW Motorrad, motosikletlerinde öncelikle sürüş esnasında güvenliği artırmak amacıyla tasarlanan LTE mobil telefon modülünü sunmayı planlıyor. İlerleyen tarihlerde, motosikletin sürüş deneyimine ilişkin verilerin en verimli şekilde görüntülenebilmesi için motosiklet ya da scooter'ların merkez ekranında BMW Motorrad ConnectedRide başlığı altında bağlantı hizmetlerini sunmak da mümkün olacak. Gerekli bağlantı teknolojileri, Deutsche Telekom iş birliği ile ortak bir şekilde geliştiriliyor. Gelecekte, navigasyon sistemlerinde, örneğin bir yerdeki trafik sıkışıklığını belirten erken uyarı sistemleri gibi güvenlik bilgilerinin görüntülenmesi de mümkün olabilir.

BMW Motorrad, ilk kez 2017 yılında bir eCall sistemi (Akıllı Acil Durum Çağrısı) sunacak. Tıpkı BMW'nin otomobillerinde olduğu gibi, kurtarma hizmetlerine ilişkin önemli veriler BMW Çağrı Merkezine yönlendirilerek kaza durumunda gerekli yardım hizmetinin başlatılması sağlanacak. Buna ek olarak, sürücü ile kurulacak sesli bağlantı sayesinde yerinde ve anında daha fazla bilgi alınabilecek.

 

SmartHome uygulaması, BMW ile akıllı ev arasında bağlantı sağlıyor.

Deutsche Telekom'un SmartHome uygulaması, kullanıcıların evdeki hizmetleri mobil telefon üzerinden kontrol edebilmelerini sağlıyor. Bu uygulama, 2015 tarihinden bu yana BMW ConnectedDrive'ın bir parçası olarak sunuluyor. Deutsche Telekom bağlantısı sayesinde, uygulama, kullanıcıların örneğin evdeki ışıkları ya da sıcaklığı ayarlayabilmelerini sağlıyor. Sürücüler yoldayken evdeki ışıkları açabilir ya da eve varmadan önce oda sıcaklığını belirli bir seviyeye gelecek şekilde ayarlayabilir. Üçüncü taraf uygulamalarının BMW ConnectedDrive yoluyla entegre edilebilir olması, bu ev kontrol hizmetinin BMW otomobillerinin işletim sistemine entegre edilmesine imkan sağlıyor. Bu durum, kullanıcının akıllı telefonunda saklanan verilerin Kontrol Ekranında görüntülenebilmesinin yanı sıra iDrive Butonu sayesinde tüm özelliklerin sezgisel, rahat ve güvenli bir şekilde kontrol edilebilmesi anlamına geliyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç