Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW M5 “Competition Edition

BMW M Departmanı, dünyanın en başarılı yüksek performanslı iş amaçlı sedanının özel bir modelini geliştirdi ve mevcut BMW M5 model yelpazesine yeni bir ürün kazandırdı.

F10M LCI
·
BMW
·
Brands
·
BMW M
·
M Serisi
·
M5
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~16,12 MB)

Yüksek performanslı iş amaçlı BMW sedan otomobillerin beşinci model neslinin en son versiyonu

 

BMW M Departmanı, dünyanın en başarılı yüksek performanslı iş amaçlı sedanının özel bir modelini geliştirdi ve mevcut BMW M5 model yelpazesine yeni bir ürün kazandırdı. Motor gücü 600bg/441kW'a yükseltilen ve 700 Nm maksimum tork üreten BMW M5 “Competition Edition”, BMW markasının model tarihindeki en güçlü otomobilleri arasında yer alıyor. (ortalama yakıt tüketimi: 9,9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 231 g/km)*. Standart olarak Drivelogic özellikli bir M çift debriyajla birlikte sunulan BMW M5 “Competition Edition”, 0'dan 100km/sa hıza yalnızca 3,9 saniyede hızlanır. Ayırt edici bir kişiselleştirilmiş görünüm, standart Yarış Paketi ve kapsamlı opsiyonel özellikler yelpazesi, üretimi 200 adetle sınırlı olan BMW M5 “Competition Edition” modelini son derece yüksek değere sahip bir otomobil haline getirir.

 

Artırılmış güç ve iyileştirilmiş kullanım özellikleri.

Çığır açan BMW Twinpower Turbo Teknolojisini içeren 4,4 litre, yüksek devirli V8 motor, BMW M5 “Competition Edition”'ın güç merkezi niteliği taşır. İtme gücündeki artışın yanı sıra motor yönetimindeki hedeflenen değişiklikler, otomobilin performansını üretim modeline kıyasla 40bg/29kW artırarak 600bg/441kW'a yükseltir. Aynı zamanda, maksimum tork da 20 Newton metre artışla 700 Newton metreye ulaşır.

 

Ek olarak, dinamik kontrol sistemi DSC'nin (Dinamik Denge Kontrolü) M Dinamik Modu da sportif kullanım özelliklerine göre uyarlanmıştır. Bu sayede, BMW M5 “Competition Edition”, hem günlük yolculuklarda hem de yarış pistinde, özellikle opsiyonel M Karbon seramik fren sistemi ile bir araya geldiğinde, tipik M sürüş dinamiklerini en üst düzeyde sunmayı garanti eder.

 

Ayrıcalıklı sportif ve dinamik görünüm.

BMW M5 “Competition Edition”, hareketsiz haldeyken bile olağanüstü potansiyeline işaret eder. 100 otomobilde metalik Karbon Siyahı ve 100 otomobilde metalik Mineral Beyaz olmak üzere ayrıcalıklı gövde renkleri, BMW M5'in sportif ve zarif çizgilerini güçlü bir biçimde vurgular. Ayrıca, karma lastiklerle (önde 265/35 ZR20, arkada 295/30 ZR20) sunulan Jet Siyah, 20 inç, dövme ve parlatılmış çift kollu M hafif alaşım jantlar, otomobilin olağanüstü kullanım özelliklerinin altını çizer. Arka difüzör, bagaj kapağı üzerindeki gurney ve ayna kapakları gibi karbondan M Performance parçaları, otomobile çok daha dinamik bir hava katar. Parlak siyah böbrek ızgaraları ve "M5 Competition” yazısını taşıyan yan ızgaralar, otomobilin premium görünümünü tamamlar.

 

İç tasarımda sportif vurgular ve kaliteli ortam.

İç tasarım da BMW M5 “Competition Edition” modelinin benzersizliğini ön plana çıkarır. Örneğin, "M5 Competition 1/200" logosunu taşıyan karbon iç kaplama şeritleri, modelin yüksek performansına ve BMW M5 “Competition Edition”'ın üretilen 200 otomobilden biri olduğuna işaret eder. Sofistike iç mekan, Opal Beyaz kontrast dikişli Merino Black deri kaplamalar ve deri Merino Opal Beyaz çerçeveli Antrasit halı paspaslarla öne çıkar. BMW M5 “Competition Edition”'ın iç kısmında, sürücü ve ön yolcu, M çok işlevli koltuklarda oturur; bu koltukların elektrik ayarı seçenekleri, konfor ve sportif yan destek arasında mükemmel bir denge sağlanmasını garanti eder. Bu kısımda da baş dayamalarına işlenen beyaz “///M5” yazısı, otomobilin ayrıcalıklı yapısını öne çıkarır.

 

Ayrıca, diğer donanım özellikleri de gerçek yüksek performanslı iş amaçlı sedan otomobilin etkileyici görünümünü tamamlar. Bunlar arasında, 1.200 watt Bang & Olufsen High End Surround Ses Sistemi, BMW Head-up Display, Konfor Erişim Sistemi, Şerit Terk Uyarısı veya opsiyonel BMW Sürüş Asistanı, ön kısımda ısıtmalı koltuklar veya katlanan arka koltuk yer alır.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç