Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Inovasyon Günleri 2016

BMW İnovasyon Günleri 2016

F34
·
F04
·
I01
·
3. Serisi
·
Gran Turismo
·
7 Serisi
·
Hybrid-7
·
BMW i
·
Brands
·
BMW i3
·
BMW i Automobiles
·
Teknoloji
·
EfficientDynamics
·
BMW ConnectedDrive
·
740e
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(56x, ~197,36 MB)

İçerik:

 

  1. BMW Connected - BMW tarafından sunulan kişiselleştirilmiş dijital mobilite yardımcısı BMW Connected prömiyerini kutluyor
  2. BMW Group Gelişimi için emisyon değerlerini azaltır :Yeni jenerasyon EfficientDynamics felsefesi
  3. Pil Teknolojisi – BMW Group’un pil teknolojisinde geliştirdiği son yenilikler.       
  4. eDrive Teknolojisi için Yetkinlik Merkezi : Elektrikli motorlar ve yüksek voltajlı pillerin ana üretim merkezi BMW Dingolfing Fabrikası
  5. Geleceğin taşımacılığı: Başarı listesi genişliyor: BMW i3
  6. En iyi iki dünya:  BMW iPerformance modelleri.  BMW 740e iPerformance, BMW 740Le iPerformance ve BMW 740Le xDrive iPerformance.
  7. Yeni BMW 3 Serisi Gran Tourismo.

 

 

1. BMW tarafından sunulan kişiselleştirilmiş dijital mobilite yardımcısı BMW Connected prömiyerini kutluyor

 

BMW, ConnectedDrive ile uzun yıllardır sürücü ve otomobil arasında bağlantı sağladı. Avrupa’nın bazı pazarlarında Ağustos ayında piyasaya sunulacak BMW Connected ile BMW, kişisel mobilitenin tüm yönlerini kapsayan kesintisiz bir hizmet deneyimi sunan bütünsel bir dijital kavramı öne çıkarıyor. Temel olarak Açık Mobilite Bulutu adı verilen esnek bir platformu kullanan BMW Connected, otomobili iPhone veya Apple watch gibi çoklu temas noktaları aracılığıyla kullanıcının dijital yaşamıyla kesintisiz şekilde bağlıyor. BMW Connected’ın ilk sürümü, sürüş rotaları ve randevuların günlük planlamasını basitleştirmek üzere tasarlanan dijital ürün ve hizmetleri içerecek şekilde ilk ve öncelikli olarak otomobil için yolculuk yönetimine odaklanıyor; BMW Connected kullanıcısını varış noktasına zamanında ve rahat şekilde ulaştırıyor.

BMW Group Dijital Hizmetler ve İş Modelleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dieter May konuyu şöyle açıklıyor, “Gelecek yıllarda dijitalleşmenin otomobillerimizi nasıl kullanacağımız üzerinde önemli etkisi olacak. İster yolda ister evde olalım, bizi kişisel dünyamızla tamamen bağlayacak dijital hizmetler ortaya çıkacak. Otomobil akıllı şekilde bağlantılı, kesintisiz şekilde entegre ve her bir kullanıcının kişisel ihtiyaçlarına kusursuz biçimde uyarlanmış bir akıllı cihaza dönüşecek. BMW Connected’ın ilk sürümünün gerçekleştirmek istediği işte bu.”

 

BMW Connected işlevleri

BMW Connected ile mobilite otomobilin de ötesine geçiyor. BMW Connected, bir uygulama şeklinde sunulan dijital bir yardımcı ve günlük mobilite ihtiyaçlarına yardımcı olan çeşitli işlevleri bir araya getiriyor. Kullanıcı bir ConnectedDrive hesabı oluşturduktan ve kayıt işlemini tamamladıktan sonra BMW Connected müşteri profilini hızlı ve kolay biçimde oluşturabiliyor. Bu andan itibaren başlangıçta Apple iPhone kullanıcıları için sunulacak olan BMW Connected, adresler ve takvim girişlerinde saklanan varış saatleri gibi mobiliteyle ilgili tüm bilgileri tarıyor ve gerçek zamanlı trafik bilgisine dayanarak gidilecek yere zamanında ulaşmak üzere ideal yola çıkış zamanını sürücüye bildiriyor.

BMW Connected aynı zamanda diğer uygulamalardan lokasyonlar ve ilgi çekici yerlere ait bilgilerin aktarılmasıyla da kullanışlılığını ispatlıyor. Bu bilgileri arzu edilen varış saatiyle birlikte bir varış noktası olarak saklıyor ve ardından zahmetsiz şekilde birkaç tıklamayla BMW otomobil içi navigasyon sistemine aktarıyor. BMW i modellerinde ise kalan menzil veya batarya şarjı gibi veriler uzak erişimle alınarak yolculuk planlamasına dâhil ediliyor.

 

Geç kalmaya son

Bir yere zamanında varmak için BMW Connected işlevleri ne zaman yola çıkmaları gerektiğini bildiren, kullanıcının akıllı telefonuna veya Apple Watch’una gönderilen “çıkış zamanı” bildirimlerini de içerir. Bunun için beklenen sürüş süresi düzenli olarak geçerli trafik durumuyla karşılaştırılır. Durumda meydana gelen önemli değişiklikler sürücünün varış noktasına planlandığı gibi ulaşmasını sağlamak üzere uygulamada renkli olarak vurgulanır.

“Kişisel Öğrenilen Varış Noktaları” fonksiyonu sürücünün düzenli olarak gittiği yerleri tanır ve bunları gerektiğinde tek tıklamayla erişilebilecek sık kullanılan varış noktaları şeklinde otomatik olarak kaydeder. Bu BMW Connected’ın evden işe yapılan günlük yolculuklar gibi kişisel mobilite düzenini de tanıma becerisiyle desteklenir. Örneğin anormal trafik koşulları sürücünün eve geç varmasına neden olursa BMW Connected kullanıcıyı uyararak ve eve her zamanki saatte ulaşmak üzere, hesapladığı daha erken bir yola çıkış saatini önererek önlemini alır. Bu fonksiyonlar sayesinde kolay ve rahat bir şekilde günlük planlama yapılabilir.

 

Tek tıklamayla navigasyon sistemine varış noktası girişi

Navigasyon sistemine varış noktası adreslerinin manuel olarak girilmesi sırasında kaybedilen zaman artık geçmişte kaldı. Varış noktası adresi ve arzu edilen varış saatinin BMW Connected kullanılarak otomobilin dışında belirlendiği durumda, iPhone ve otomobil arasındaki bağlantı kullanıcı otomobile bindiğinde bu verilerin aktarılmasını mümkün kılar.

BMW Connected’ın esnek mimarisi yeni fonksiyon ve hizmetlerin kullanıma sunulmasını da kolaylaştırır. BMW sonbahardaki yeni nesil BMW 5 Serisi’nin dünya prömiyerinde BMW Connected’ın bir sonraki güncellemesini tanıtacak.

 

Belirli Avrupa pazarlarında sunulacak.

BMW Connected 31 Mart 2016’dan beri ABD pazarında mevcuttur. Ağustos ayında Almanya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsviçre, Belçika, İspanya, Hollanda, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, İsveç, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti ve Lüksemburg’da da sunulacaktır. Amerikalı kullanıcılardan alınan geri bildirim ve talepler BMW Connected’ın Avrupa’da yayınlanacak sürümüne entegre edildi. Dolayısıyla ABD’deki kullanıcıların bir güncellemeyle sahip olacakları fonksiyonlarla birlikte sunulacak. BMW Connected’in insanların ihtiyaçlarını daha etkin biçimde karşılayacak şekilde uyarlanması açısından müşteriler, deneyimleri ve isteklerine önem verilmektedir.

Piyasaya sunulduktan sonra BMW Connected, Apple Uygulama Mağazasından ücretsiz olarak indirilebilecek ve opsiyonel ekstra “ConnectedDrive Hizmetleri” etkinleştirilerek BMW otomobillerinde kullanılabilecek.

Bu veriler daha sonra hızla BMW navigasyon sistemine aktarılarak rota kılavuzluk işleminin doğrudan başlatılmasına izin verir. Yolculuk başladığında mevcut varış saatini içeren önceden yazılmış bir SMS mesajı otomobilden, örneğin toplantıya katılacak kişiler gibi belirlenmiş kişilere gönderilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için iDrive Butonu ile birkaç tıklama yeterlidir. Bununla birlikte, kullanıcıların otomobillerini park ettikleri yer genellikle yolculuğun son noktası değildir. “Son Kilometre Navigasyonu” son varış noktasına ulaşmak için en iyi yolu mobil cihaz üzerinden gösterir. Tüm bunlara ek olarak iç klima kumandası, otomobil kilitleme ve açma ile korna ve dörtlü farların çalıştırılması gibi alışılagelmiş BMW Uzaktan Erişim Hizmetleri de aynı şekilde bir akıllı telefon üzerinden uzaktan kumanda edilebilecek şekilde BMW Connected’a entegre edilmiştir. Otomobilin mevcut konumu kullanıcıya sunulacak bilgileri tamamlar.

 

BMW Connected özelliğinin temeli

BMW Connected konseptinin temelinde esnek bir hizmet mimarisi olan Açık Mobilite Bulutu vardır. Bu platform Microsoft Azure uygulamasını temel alır ve farklı kaynaklardan alınan her türlü veri ve bilgiyi işler. Makine öğrenimi ve veri analizi yeteneğini bünyesinde barındırarak BMW Connected hizmetlerinin kişiselleştirilmesi ve içerik yönlendirmesi için bir temel oluşturur.

 

BMW Connected’ın geleceği.

BMW Connected ve fonksiyonları sürekli geliştirmeye tabidir ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre sürekli uyarlanmaktadır. Aynı zamanda mevcut BMW ConnectedDrive uygulamasının MyBMW Remote ve BMW Connected Classic gibi işlevleri, kademeli olarak BMW Connected’a aktarılmaktadır. Akıllı ev izleme ve kumanda ile diğer ilişkili dijital ekosistemlere entegrasyon dahil olmak üzere mobilitenin her yönüne ait müşteri deneyimi de sürekli genişletilmekte ve geliştirilmektedir. Eylül ayından başlayarak ABD’deki kullanıcılar da Amazon Echo için bir Alexa uygulaması aracılığıyla BMW Connected’a erişebilecek ve kalan menzil gibi otomobil durum bilgilerini alabilecek ve “kapıyı kilitle” gibi uzaktan erişim komutlarını sesli etkileşimle uygulayabilecekler. Amazon Echo’ya ve Alexa etkin cihazlara entegrasyon BMW’nin dijitalizasyon alanındaki öncü rolünü gösterir. BMW, Alexa aracılığıyla sesli hizmet ve otomobile ait bilgilere erişimi destekleyen bir müşteri ürünü sunan ilk otomotiv şirketlerinden biridir.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç