Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

MINI ALL4 Racing Hungarian Baja’yı kazandı

Görkemli bir Super Special Stage (SSS) etkinliğiyle açılan 16. Hungarian Baja, uzun mesafe ralli heyecanı ile üç Özel Etabın yer aldığı zorlu iki günün ardından sona erdi. Bu zorlu mücadelenin sonunda MINI ALL4 Racing otomobilleri ilk iki dereceyi elde etti.

MINI
·
Markalar
·
Ürün Ödülleri
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~96,91 MB)

Görkemli bir Super Special Stage (SSS) etkinliğiyle açılan 16. Hungarian Baja, uzun mesafe ralli heyecanı ile üç Özel Etabın yer aldığı zorlu iki günün ardından sona erdi. Bu zorlu mücadelenin sonunda MINI ALL4 Racing otomobilleri ilk iki dereceyi elde etti.

Mikko Hirvonen (FIN) ve yardımcı pilot Michel Périn’den (FRA) oluşan MINI ALL4 Racing ekibi, Hungarian Baja’nın Cuma akşamı (12 Eylül) gerçekleştirilen Super Special Stage (SSS) etkiliği ile açılışında önemli bir ikincilik elde etti. Cumartesi akşamının sonunda, Special Stage 2 ve 3’ün ardından, “Uçan Finli”, MINI ALL4 Racing’ini sıralamanın tepesine taşıdı.

2 numaralı MINI ALL4 Racing, 675km’lik mücadelenin SS4 aşamasını birinci olarak tamamladı. Yarış boyunca soğukkanlılığını koruyan direksiyon başındaki Hirvonen, yardımcı pilotu Michel Périn ile uyum içinde çalıştı ve sonuçtan oldukça memnun görünüyordu.

Hirvonen şunları söyledi: “Harika bir hafta sonu geçirdik. Hungarian Baja’nın bu kadar çetin ve zorlu olmasını beklemiyordum ancak her şey kusursuz bir biçimde ilerledi. Özellikle etapların uzunluğunu gördüğümde daha çok sprinter gibi olması gerektiğini düşündüm. Gerçekten bazı yerler çok dardı ve teknik gerektiriyordu, yağmur ve çamurla zorluk düzeylerini kanıtladılar. Fakat her şey kusursuz bir biçimde işledi. Michel ve MINI ALL4 Racing ile ilk zaferimi elde etmekten dolayı çok mutluyum.”

Bryce Menzies (USA) ve yardımcı pilotu Peter Mortensen (USA) de ikincilikten son derece memnundu; bunun sebebi bu yarışın Menzies'in MINI ALL4 Racing’in direksiyonunda olduğu yalnızca üçüncü yarışı olmasıydı. Yarış sonunda MINI ALL4 Racing ile ilk maraton yarışına çıkan yardımcı pilot Mortensen’in yüzünde daha da büyük bir gülümseme yer alıyordu.

Menzies şunları söyledi: “Bu yarışa kadar ne bekleyeceğimizi bilmiyorduk. Yüksek hızlı yollar, ağaçlar ve engebeli açık çim alanları içeren son derece zorlu bir yarıştı. Tüm ekiple birlikte elbette MINI ALL4 Racing’in iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bir sonraki ralliyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Hungarian Baja, bir geliştirme etkinliği olarak ideal bir ortam olduğunu kanıtladı. Özellikle yaklaşan 2017 Dakar Rallisine hazırlık açısından, farklı yapıdaki arazi, teknik servis sağlayıcısı X-raid’in geliştirme ekiplerine faydalı ipuçları sundu.

MINI ALL4 Racing ailesinin üçüncü üyesi, 5 numaralı Van Loon Racing ise 2. Etapta (Cumartesi) büyük bir çukura yenik düştü. Neyse ki Erik van Loon ve Wouter Rosegaar’dan oluşan Hollandalı ekibin yarış dışı kalmasının sebebi, yalnızca otomobildeki ağır hasardı.

2016 FIA Dünya Kupası Cross Country Rallilerinin bir sonraki mücadelesi 25–28 Ağustos’ta Baja Poland'da gerçekleştirilecek.

2016 Hungarian Baja, MINI ALL4 Racing sonuçları

Sürücü

Yardımcı pilot

Numara

Takım

Pozisyon

Mikko Hirvonen (FIN)

Michel Périn (FRA)

2

X-raid Takımı

1.

Bryce Menzies (USA)

Peter Mortensen (USA)

1

X-raid Takımı

2.

 

Yarış takvimi: 2016 FIA Dünya Kupası Cross Country Rallileri.

19/02 – 22/02 Baja Rusya

02/04 – 7/04 Abu Dhabi Desert Challenge

17/04 – 22/04 Sealine Cross-Country Rallisi Katar

23/06 – 26/06 Italian Baja

22/07 – 24/07 Baja Aragón

11/08 – 14/08 HunGarian Baja

25/08 – 28/08 Baja Poland

03/10 – 08/10 Rallye Oilibya du Maroc

21/10 – 23/10 Baja Portalegre 500

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

ANALYST AND INVESTOR CONFERENCE 2017.

Munich, 22.March. OnDemand transmission of the BMW Group Analyst and Investor Conference 2017.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified. Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the “Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from dealerships and here as PDF.

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç