Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT'TAN YENİ PİST REKORU

BOM Pilotu İbrahim Okyay BMW Z4 GT3 ile Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası ikinci ayak yarışlarında pist rekorunu kırdı ve gerçekleşen iki yarışı da kazanarak şampiyonada Maxi Grup liderliğini sürdürdü.

BMW Motorrad
·
Brands

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Pazar günü gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarışlarında BMW Z4 GT3 otomobili ile iki yarışı da kazanan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay aynı zamanda 42.139 sn’lik derecesi ile Körfez Yarış Pisti’nin rekorunu da kırmış oldu.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleşen ilk iki yarışını da kazanmış olan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay, Körfez pistindeki iki yarışı da kazanarak puanını 40’a çıkardı ve böylece hem şampiyonadaki liderliğini sürdürdü hem de rakipleri ile arasındaki puan farkını açmış oldu.

BMW, Ferrari ve Porsche’lerin yarıştığı Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarış startından önce Türkiye Pist Şampiyonası kurallarına göre, gerek görülmesi halinde rekabetin sağlanması için, rakiplerine göre üstün performansta olan otomobile en çok 90 kg handikap ağırlık uygulama hakkı olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Komiserleri, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay’ın kullandığı BMW Z4 GT3 otomobiline 90 kg’lık handikap ağırlığı konulmasına karar verdi ve takım yarışlarda handikap ağırlığı ile start aldı.

Yarış sonrasında İbrahim Okyay; ‘’Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+ motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, ömrünü uzatıyor ve performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor’’ diye ilave etti.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç