Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW, Auto Motor und Sport ve Chip okuyucuları arasında yapılan oylamada bağlantı ve tasarım ödülünü kazandı.

BMW 7 Serisi "Bağlantılı Otomobil Ödülünü" alırken BMW M2 Coupé, "2016'nın En İyi Tasarımı" seçildi.

BMW
·
Brands
·
7 Serisi
·
Teknoloji
·
BMW M
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~25,52 MB)

Alman otomotiv dergisi Auto Motor und Sport ve bilgisayar dergisi CHIP tarafından yapılan "Bağlantılı Otomobil Ödülü" okuyucu anketinde 11 kategoride 80'den fazla teknoloji sunuldu. BMW 7 Serisi, "Bağlantılı Otomobiller" kategorisinde en iyi bağlantıya sahip otomobil olarak seçildi. Dergilerin okuyucu ve kullanıcılara seçimlerini üçüncü kez sorduğu bu yılki ankette oyların %27,9'u 32.495 adetle BMW 7 Serisi lehinde oldu. Böylece, sonuçlar BMW'nin sürücü, otomobil ve dış dünya bağlantısı açısından lider konumu bir kez daha pekiştirdi. Ayrıca, BMW M2 Coupé, "auto motor und sport" dergisi tarafından gerçekleştirilen "autonis" oylamasının kompakt otomobiller kategorisinde "2016'nın en iyi yeni tasarımı" seçildi.

Okuyucular, BMW 7 Serisi tarafından sağlanan olağanüstü bağlantı düzeyini onayladı.

BMW 7 Serisi, Uzaktan Park Fonksiyonu gibi bir dizi yeni geliştirilmiş destek sistemi sayesinde, auto motor und sport ve CHIP dergileri tarafından yapılan okuyucu oylamasında etkileyici bir sonuç elde etti. BMW 7 Serisi, paralel park alanlarına veya garajlara direksiyon başında sürücü olmadan giriş-çıkış manevrası yapabilen dünyanın ilk seri üretim otomobilidir. Bu işlev, yeni geliştirilen BMW Görüntülü Anahtar kullanılarak sürücü tarafından otomobilin dışındayken aktifleştirilir ve otomobil tarafından yarı otomatik bir biçimde gerçekleştirilir. Farklı sistemler arasındaki bağlantının bir diğer örneği de Direksiyon ve şerit kontrol asistanıdır. Bu sistem aynı zamanda otomobilin hızını hareketsiz hale kadar kontrol eden ve özellikle trafik sıkışıklığı durumunda sürücünün üzerindeki stresi azaltan Trafik Sıkışıklığı asistanını içerir.

Aynı şekilde, BMW 7 Serisi'nin BMW ConnectedDrive teknolojisi de olağanüstü bağlantı hizmetleri sunar. Bu hizmetler arasında Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), Çevrimiçi Eğlence ve kaza şiddeti tespiti özellikli Akılı Acil Durum Çağrısı yer alır. Tüm BMW ConnectedDrive Hizmetleri için otomobile standart olarak takılı olan SIM kart, mobil telefon ağıyla bağlantı sağlar.

* Yakıt tüketimi rakamları AB test döngüsünü temel alır ve seçilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

BMW M2 Coupe, “autonis” okuyucu oylamasında birinci oldu.

370bg üreten yüksek performanslı, altı silindirli sıralı motoru (yakıt tüketimi, ortalama: 8.5 l/100 km; CO2 emisyonu, ortalama: 199g/km)*, arkadan itiş çevikliği ve hafif alüminyum M Sport Süspansiyonu ile BMW M2 Coupé, üst sınıf spor becerisi ve dinamik mükemmellik sunar. BMW'nin motor yarışları geçmişindeki modellerden ilham alınarak tasarlanan BMW M2 Coupé, ayrıca çarpıcı performans potansiyelinin görsel bir ifadesini de sunar. Otomobilin özellikle ilgi çekici özellikleri arasında geniş hava girişlerine sahip alçak ön rüzgarlık, M ızgaralarına sahip kaslı yan kısımlar, bilinen M çift kollu tasarımıyla 19 inç alaşım jantlar ve M'e özgü çift egzoz çıkışlarına sahip alçak, geniş arka tasarım yer alır. Şimdi ise “auto motor und sport” tarafından düzenlenen "autonis" okuyucu oylaması, bu göz alıcı tasarımın ilgi odağı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. BMW M2 Coupé, kompakt otomobil kategorisinde oyların %34,3'ünü alarak "2016'nın En İyi Yeni Tasarımı" unvanını aldı. Böylece BMW, geçen yılın "autonis" oylamasında aynı sınıfta zirveye oturan BMW 1 Serisi’nin ardından bu yıl da üst üste zafer kutladı.

Bu yıl 16.sı düzenlenen "autonis" anketine 18.229 okuyucu katıldı. Okuyuculara son 12 ayda tanıtılan 115 otomobil sunuldu. Modeller 10 kategoriye bölündü ve oylar 9 Haziran - 24 Temmuz tarihleri arasında verildi. Her bir okuyucu, iki oy özellikle tasarımını başarılı buldukları modeller, iki oy en az beğendikleri modeller olmak üzere her kategoride toplam dört oy kullandı. Kazananlar, sonuçlar arasındaki fark hesaplanarak belirlendi.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç