Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Dingolfing Tesisi Yeni BMW 5 Serisi üretimine hazırlanıyor

Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Zipse: "Dingolfing, üst sınıf BMW serileri için yetkinlik merkezimiz olarak hizmet etmeye devam ediyor" açıklamasında bulundu.

G30
·
BMW
·
Brands
·
5 Serisi
·
Sedan
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~4,68 MB)

BMW 5 Serisi’nin yedinci nesli de Güney Bavyera'da bulunan BMW Group Dingolfing Tesisi'nde üretilecek. Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın üretimi 2017 yılının ilk aylarında pazara sunulacak şekilde bu yıl sonu itibari ile hızlanacak. Yeni modelin hazırlık sürecinde, son birkaç aydır Dingolfing tesisinde teknolojik açıdan kapsamlı yenileme ve yapım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Tesisin batısında yer alan yeni gövde atölyesi ve otomobil montaj tesisindeki hareketli aksam ünitesi montajının yeniden yapılanması gibi konularda yüzlerce milyon euro'luk yatırım yapıldı.

"BMW AG Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Oliver Zipse şunları söylüyor: "Dingolfing, üst sınıf BMW serileri için yetkinlik merkezimiz olarak hizmet etmeye devam edecek." Tesis, tüm BMW 7 Serisi ve BMW 6 Serisi modellerin üretiminin yanı sıra yeni BMW 5 Serisi’nin de tüm modellerini üretmeye devam edecek ve ayrıca BMW 5 Serisi uluslararası üretim ağının önde gelen tesisi olarak hizmet verecek. Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın ek ünitelerinin üretimi de ilk kez Avusturyalı sözleşmeli üretici Magna Steyr AG & Co KG tarafından Graz'daki tesislerinde gerçekleştirilecek.

Zipse sözlerine şu ifadelerle devam ediyor: "Global üretim ağımızdaki yüksek esneklik düzeyi ve iş ortağımız Magna Steyr ile aramızdaki güvenilir iş birliği, dünyanın en başarılı ticari sedan modeline yönelik olarak beklediğimiz güçlü müşteri talebine hızlı bir biçimde yanıt verebilmemizi sağlayacak."

BMW 5 Serisi, 2015 yılında 347.000 adetin üzerindeki satış rakamıyla, yıllardır premium üst sınıf segmentinde pazar lideri konumundadır.

Yeni BMW 3 Serisi ve 4 Serisi modellerin entegrasyonu, BMW Group Dingolfing tesisindeki üretim hacimlerinin önemli ölçüde yükseldiği anlamına geliyor. Bunun sonucu olarak, tesis şu anda yılda yaklaşık 350.000 adet otomobil üretimi gerçekleştirmektedir.

 

Dingolfing Tesis Müdürü Josef Kerscher şu açıklamada bulunuyor: "Burada 3 Serisi ve 4 Serisi modellerin üretimine yönelik karar verilmesi, rekabetçi olduğumuzu ispatlar niteliktedir ve bizi büyük model serilerimizin yaşam döngülerine daha az bağımlı hale getirmektedir." Ancak, bu başarılı büyümenin bir sonucu olarak, tesis artık tek başına beklenen hacimleri karşılayamamaktadır. Bununla birlikte, BMW 5 Serisi modellerinin çoğunluğu, Dingolfing'de üretilmeye devam edecektir.

Kerscher sözlerine şu ifadelerle devam ediyor: "Bu başarılı modeli bizim için üreten Magna Steyr gibi son derece profesyonel bir iş ortağımız olmasından çok memnunuz. Elbette BMW 5 Serisi'ni üretirken yıllara dayanan deneyimlerimizden faydalanacaklar. Dingolfing'deki personelimiz, Graz'daki tesisle yakın bir işbirliği içinde çalışacaktır."

BMW 5 Serisi Sedan, Avusturyalı sözleşmeli imalatçı tarafından üretilecek ikinci BMW modelidir; daha önce 2003-2010 yılları arasında BMW X3 modeli de Magna Steyr tarafından üretilmiştir. Ayrıca Magna Steyr, halihazırda BMW Group için MINI Countryman ve MINI Paceman modellerini de üretmektedir.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın üretimi, Dingolfing ana tesisinde yıl sonunda, Graz'da yer alan Magna Steyr'de ise 2017 yılı başında başlayacak.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç