Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Dr Christoph Grote, “Bağlantılı Otomobil 2016” ödülü ile onurlandırıldı.

BMW Elektronikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı, Automotive News Europe tarafından 'Eurostar 2016" unvanına layık görüldü.

Teknoloji
·
Kurumsal
·
Kurumsal Ödüller
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~14,99 MB)

BMW, insanların, otomobillerin ve hizmetlerin birbirleriyle bağlantısını sağlayan lider otomotiv üreticileri arasında yer almaktadır. Son birkaç yıldır bağlantılı otomobillerin gelişiminde yenilikçi teknolojiler ve teknolojik uzmanlığa odaklanılmaktadır. BMW Elektronikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr Christoph Grote ise, bağlantı kavramını biçimlendirmede kilit bir AR-GE rolü üstlenerek halihazırda elektronik alanında bağlantı kavramının gelişimi üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Automotive News Europe editörleri, Dr. Grote'yi bu alandaki olağanüstü çalışmalarından ötürü "Bağlantılı Otomobil" kategorisinde "Eurostar 2016" unvanına layık gördü.

Bağlantı, gelecek teknolojilerin temelini oluşturuyor.

BMW 7 Serisi, modern lüks, konfor ve yenilikler açısından yeni standartları belirliyor. Hafif tasarım, motor, yürüyen aksam gelişimi, sistem operasyonu ve iç tasarım ortamı alanlarındaki çığır açan teknolojilerin yanı sıra akıllı bağlantı, BMW'nin uzun mesafe konforu ile üst düzey sürüş keyfini lüks sedanda bir araya getirmeye olan bağlılığını vurgular. BMW 7 Serisi, dijital hizmetler, akıllı uygulamalar ve otomobilin haber ve eğlence fonksiyonlarını el hareketleri ile çalıştırmaya olanak sağlayan BMW harekete duyarlı kumanda gibi yeni kumanda ve çalıştırma teknolojileri içeren destek sistemlerini bir araya getirir. Sürüş Asistanı Plus ile sunulan işlev yelpazesi, BMW 7 Serisi'nde genişletilmiştir ve ilk kez olarak Direksiyon ve şerit kontrol asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması, arkadan çarpmaya karşı koruma ve karşıdan yaklaşan trafik uyarısı ile şeritte tutma asistanını da içermektedir. Yarı otomatik sürüşe olanak sağlayan Trafik Sıkışıklığı Asistanı her türlü yolda kullanılabilir. Hız Limit Bilgisi ile tespit edilen hız sınırlandırmaları, tek bir düğme dokunuşuyla Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control özelliğine dahil edilebilir. Böylece, BMW 7 Serisi daha fazla güvenlik, konfor ve eğlencenin sürüş keyfini nasıl artırdığını bir kez daha vurgular.

Geleceğin teknolojisine yönelik yıllar süren araştırma ve geliştirme.

Dr Christoph Grote'nin BMW'de temel görevlerinden biri, üst düzeyde otomatikleşmiş sürüşü ve dolayısıyla bu teknolojinin temel bir öğesi olan otomobil bağlantısını daha ileriye götürmektir. Uzaktan Park Fonksiyonu, ilk kez BMW 7 Serisi'nde sunulan bir diğer olağanüstü destek sistemidir.

 

Bu seçenek, birçok sensör ve destek sistemini birbirine bağlar ve BMW 7 Serisi'nin garaja veya park alanlarına giriş-çıkışını sürücüsüz gerçekleştirebilmesini sağlar. Uzaktan Park Fonksiyonu gibi işlevler BMW 7 Serisi'ndeki olağanüstü bağlantı teknolojilerinin örnekleridir; bu işlevler Dr Grote'nin "Bağlantılı Otomobil" kategorisinde “Eurostar 2016” unvanını almasında belirleyici olmuştur. Ek olarak, Dr. Grote'nin, BMW Group'un 2015 yılından bu yana hissesinin bulunduğu HERE harita ve konum hizmetleri ile olan işbirliklerine de katkısı bulunmuştur. Dr. Grote, HERE dijital harita teknolojisi ve otomobil sensörlerinden elde edilen verilerin bir araya getirilmesinin olağanüstü olduğu görüşünde ve bunun geleceğin mobilitesi söz konusu olduğunda son derece büyük bir gelişim avantajı sağlayacağına inanıyor.

 

Köklü bir geçmiş ile rekabet.

Automotive News Europe, Avrupa'nın otomobil üreticileri ve yetkili satıcılarına yönelik en büyük otomotiv yayınlarından biridir. 2016 yılında editörler 19. kez kilit karar mercilerini onurlandırdı ve "Eurostar"larını seçti. Bu yılın oylamasında 14 kategori yer aldı.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç