Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Group, 2016 PARİS OTOMOBİL FUARI'NDA

1-16 Ekim 2016 arasında yapılacak olan Mondial de l’Automobile Paris 2016 (Paris Motor Show) BMW Concept X2'nin dünya prömiyerine olduğu kadar daha güçlü bir akü ve artırılmış bir tahrik oranına sahip yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo ve BMW i3'ün fuar prömiyerlerine de ev sahipliği yapacak

F34
·
I01
·
I12
·
Coupé
·
BMW
·
Brands
·
3. Serisi
·
Gran Turismo
·
BMW i
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
·
i8 Coupé
·
Paris
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(15x, ~122,11 MB)

1-16 Ekim 2016 arasında yapılacak olan Mondial de l’Automobile Paris 2016 (Paris Motor Show) BMW Concept X2'nin dünya prömiyerine olduğu kadar daha güçlü bir akü ve artırılmış bir tahrik oranına sahip yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo ve BMW i3'ün fuar prömiyerlerine de ev sahipliği yapacak. Bu sırada BMW Motorrad, benzer bir şekilde daha yüksek bir kapasiteye ve daha uzun bir tahrik oranına sahip BMW C evolution e-scooter'ın da dünya prömiyerine hazırlanıyor. Ayrıca BMW Paris fuarını yakın zamanda lansmanı yapılan kişisel mobilite asistanı BMW Connected'i sunmak için de kullanacak.

 

BMW Concept X2: Keyifte yeni bir boyut.

Dünya prömiyeri: BMW Group kompakt segmentine BMW Concept X2 şeklinde yaptığı yeni eklemeyi sunuyor. Yeni araç diğer X modellerinden farklı bir tasarıma sahip ve BMW Group'un coupé yapma geçmişinden de yararlanıyor. Ortaya çıkan sonuç sportif, şehirli ve kompakt bir konsept – dinamik cazibe ve sağlamlığın başarılı bir karışımı.

BMW Concept X2'nin ayırt edici karakteri kendini oranlarından belli ediyor. Büyük tekerlekleri ve tanıdık iki kutulu tasarımı işlevsel X modeli karakterinin altını çizerken uzun aks mesafesi, uzatılmış tavan hattı, kısa çıkıntıları ve ağırlıklı bir şekilde öne eğimli C sütunu gövdeye sportif ve yere yakın bir his kazandırır.

 

Yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo: Mükemmel bir günlük kullan ı m ve uzun mesafe konforuna sahip sportif bir gran turismo.

Fuar prömiyeri: BMW, coupé benzeri bir şıklığı lüks bir sedanın genişliği ve bir station otomobilin bagaj kapasitesiyle birleştiren yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo'yu sunuyor – ve bunların tümünü görünür bir şekilde sportif bir dış görünüm içinde paketliyor. Motor serisindeki üç benzinli ve beş dizel ünite daha az yakıt tüketirken önemli ölçüde daha fazla güç üretiyor. BMW 325d içindeki tüm benzinli motorlar ve dört silindirli dizel yeni modelde başlangıçlarını yapıyor. Yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo iç kısmında üstün kaliteye sahip malzemeler, doğrudan lüks sınıftan gelen Professional navigasyon sisteminin yeni kullanıcı arayüzü ve daha da iyi akıllı telefon bağlanabilirliği gibi özelliklerle incelikli bir izlenim yaratıyor. BMW 3 Serisi Gran Turismo yalnızca üç yıllık bir zaman dilimi içinde, satışı oluşturan ana etmenleri Çin, Alman ve AB pazarları olmak üzere orta boyut segmentinde bilinen bir isim haline geldi. Bu otomobil çoğu müşterinin ilk BMW aracı.

 

BMW i3 (94 Ah): Yüzde 50'ye varan tahrik oran ı art ışı , retrofit seçene ğ i, daha h ı z ı ş arj ve daha güçlü BMW i Wallbox'lar ı .

Fuar prömiyeri: BMW i3'ün en yeni çeşidi tek bir şarjla yüzde 50'nin üzerinde daha uzak mesafeye seyahat edebiliyor. Aküsünün lityum iyon hücrelerinin daha yüksek depolama yoğunluğu BMW i3'e (94 Ah) 33 kilowatt saatlik (kWh) bir kapasite kazandırıyor. Standart NEDC çevriminde bu, daha önceki 190 kilometre (118 mil) yerine 300 kilometrelik (186 mil) bir aralığa karşılık geliyor ve klima veya ısıtmanın açılmasını gerektiren elverişsiz hava koşullarındaki günlük kullanımda bile yeniden şarj gerektirmeden 200 kilometreye (125 mil) varan mesafeleri kat etme yeteneğine sahip. Böylesi etkileyici aralık ve ekonomi rakamlarını BMW'ye özgü performansla birlikte veren BMW i3 (94 Ah) segmentinde yeni bir mihenk taşı oluşturuyor.

BMW i ekstra donanım seçeneklerinin yanı sıra ev garajları için yeni ve daha güçlü Wallbox şarj istasyonları da sunuyor. Yeni ünite, birinci nesil aküyle donatılmış araçlara takılabiliyor. İlk olarak üç yıl önce piyasaya sürülen 60 Ah akü paketine sahip BMW i3 müşteriler için hala mevcut.

 

BMW, Paris fuarını i8 plug-in hibrid spor aracının yeni ve özel bir versiyonunu sunmak için de kullanıyor: BMW i8 Protonic Dark Silver Edisyonu.

 

Yeni BMW C evolution: BMW Motorrad geni ş letilmi ş bir tahrik oran ı na ve yeni renklere sahip yeni e-scooter' ı n ı sunuyor.

Dünya prömiyeri: BMW Motorrad, iki çeşit olarak üretilecek yeni BMW C evolution ile birlikte e-scooter segmentinde çıtayı yükseltiyor – bir uzun tahrik aralıklı versiyon ve A1 ehliyet kategorisine giren bir Avrupa versiyonu. 94 Ah'lik bir hücre kapasitesine sahip ve en yeni BMW i3 donanımıyla aynı yeni nesil akü, scooter'ın tahrik aralığında ciddi bir artış sağlıyor. A1 ehliyet sınıfının gereksinimlerini karşılayan versiyon, önceki modelin 100 kilometre (yaklaşık 62 mil) civarındaki aralığını yakalarken uzun tahrik oranlı versiyon iki şarj arasında 160 kilometreye (99 mil) varan mesafeleri kat edebiliyor. Bu, şehir ve daha geniş kentsel alanlarda mükemmel bir pratiklikle birleşen sıfır emisyonlu sürüş için sağlam bir temel oluşturuyor. Dahası, standart teknik özellikler şimdi daha küçük bir enine kesite sahip yeni bir şarj kablosunu da içeriyor. Akıllı telefon yuvası gibi yeni opsiyonel ekstralar yeni BMW C evolution'ı kişiselleştirmek için daha da geniş bir kapsam sunuyor. Ve BMW C evolution sonuncu ancak bir o kadar da önemli bir özellik olarak bir dizi görsel geliştirmeye de sahip. Yeni C evolution e-scooter'ın her iki versiyonu da yeni bir renk şemasıyla mevcut: Kontrast oluşturan bir etki için Black Storm metalikle birleştirilmiş Ionic Silver metalik / Electric Green. Ayrıca, uzun tahrik oranlı versiyonun orta tünel döşeme kaplamaları yeni bir desenle süslenmiş.

 

BMW Connected BMW'nin ki ş isel dijital mobilite yard ı mc ı s ı .

BMW şimdi ConnectedDrive adı verilen özellik sayesinde sürücü ve aracı yıllardan beri birbirine bağlamaktaydı. Ve bu Ağustos ayında müşterilere kişisel mobilitenin tüm yönleri için kesintisiz bir destek aracı sağlayan çok yönlü bir dijital konsept sunan BMW Connected'in lansmanı yapıldı. BMW Connected, temelde Open Mobility Cloud adı verilen esnek bir platform kullanarak aracı ve iPhone veya Apple Watch gibi çoklu dokunma noktalarını kullanıcının dijital yaşamına kesintisiz biçimde entegre ediyor. BMW Connected'in lansman versiyonu öncelikle araç için seyahat yönetimi üzerinde odaklanıyor ve bunu her şeyden önce sürüş rotaları ve görevlerin günlük planlamasını basitleştirmek için tasarlanmış dijital ürünler ve hizmetlerle gerçekleştiriyor. BMW Connected böylece kullanıcıların varış yerlerine zamanında ve stressiz şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç