Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

MINI 2016 PARİS OTOMOBİL FUARI'NDA

İngiliz markası MINI'nin en son model nesli şimdi hem küçük hem kompakt otomobil segmentinde karşı konulmaz bir sürüş keyfi sunuyor. John Cooper Works model seçenekleri şimdi başka hedef kitleler arasında karakteristik yarış hissi coşkusu uyandıracak yeni bir atleti içerecek şekilde genişletildi. Yeni MINI John Cooper Works Clubman dünya prömiyerini 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda yapıyor

R60
·
MINI
·
Brands
·
MINI Countryman
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~49,35 MB)

İngiliz markası MINI'nin en son model nesli şimdi hem küçük hem kompakt otomobil segmentinde karşı konulmaz bir sürüş keyfi sunuyor. John Cooper Works model seçenekleri şimdi başka hedef kitleler arasında karakteristik yarış hissi coşkusu uyandıracak yeni bir atleti içerecek şekilde genişletildi. Yeni MINI John Cooper Works Clubman dünya prömiyerini 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda yapıyor. En yeni ekstrem atlet aynı zamanda markanın model programı içinde türünün en büyüğü olma özelliğini de taşıyor. Büyüleyici yapısı alan, çok yönlülük ve uzun mesafe sürüşü için uygunluk konularındaki mükemmel özelliklerle birleşerek John Cooper Works modelleri serisine ilave bir çeşitlilik kazandırıyor. Klasik üç kapılı gövde şekline sahip yeni MINI John Cooper Works ve son derece rüzgarlı açık hava sürüş keyfi için yeni MINI John Cooper Works Cabrio'nun başarılı lansmanından sonra şimdi de günlük trafiğin geniş ölçüde değişken gereksinimlerinin yanı sıra yarış pisti sürüşü zorluklarıyla da başa çıkabilen çok yönlü yetenek MINI John Cooper Works Clubman sunuluyor. Bir MINI'de bulunan en güçlü motorla donatılan standart dört çeker tahrik sistemi ALL4 ve en yüksek performans amaçlanarak geliştirilen süspansiyon teknolojisinin yanı sıra özel tasarım özellikleri ve donanımlarıyla bu otomobil yeni MINI Clubman'in diğer model versiyonlarından açık bir şekilde farklılaşıyor.

Buna ek olarak küçük otomobil segmenti için güncel MINI model serisi 1 ile 16 Ekim 2016 arasında Fransız başkentinde ticaret fuarı ziyaretçilerine de sunulacak. Yeni MINI Cabrio'nun yanı sıra burada özellikle ilgi odağını oluşturan otomobil yeni MINI Seven olacak. Yeni neslin ilk tasarım modeli hem MINI 3 kapılı hem MINI 5 kapılı olarak modern birinci sınıf özellikleri bir gelenek ve bireysel tarz hissiyle birleştiriyor.

 

Heyecan verici performans niteliklerine sahip çok yönlü yetenek: Yeni MINI John Cooper Works Clubman.

Yeni MINI John Cooper Works Clubman kalburüstü sınıf otomobilinin geleneksel araç konseptini - birinci sınıf kompakt segmentinde benzersiz olan bir şekilde - yalnızca modern bir tarzla değil, çarpıcı sportif bir havayla da yorumluyor. Dört yan kapı ve arkada kendine özgü ayrık kapılar, beş geniş koltuk ve 360 litreden 1250 litreye kadar genişleyebilen bir bagaj bölmesi hacmi – bunlar, ona hem kendine özgü bir görünüm hem de harika bir çok yönlülük kazandıran özellikler. Alan konseptine ek olarak yeni MINI John Cooper Works Clubman'in motor konsepti de onu son derece esnek kılıyor. Dört çekerli tahrik sistemi ALL4'ün en yeni versiyonu yalnızca otomobilin heyecan verici sürüş özelliklerini değil, asfaltın ötesindeki ileri itme kuvvetini de optimize ediyor.

ALL4 sayesinde her durum için ön ve arka tekerlekler arasında gerektiği gibi dağıtılan tahrik torku, MINI TwinPower Turbo Teknolojisi ve motor yarışlarından alınan modele özgü modifikasyonlara sahip 2.0 litrelik 4 silindirli motor tarafından üretiliyor. Bu motor, 170 kW/231 bg'lik bir azami çıkış gücü ve 350 Newton metrelik bir maksimum torkla yeni MINI John Cooper Works Clubman'i (karma güç tüketimi: 7.4 l/100 km; karma CO2 emisyonu: 168 g/km) hem standart 6 vitesli manuel şanzıman hem de 8 vitesli Steptronic spor şanzımanla sıfırdan 100 km/s'e 6.3 saniye içinde çıkarıyor. Brembo spor fren sistemine sahip süspansiyon ve 18 inçlik John Cooper Works hafif alaşımlı tekerlekler motorun performans karakteristiklerine ideal biçimde uyarlanmış. Aerodinamik olarak optimize edilen gövde özellikleri de benzer bir şekilde otomobilin kesintisiz bir şekilde kontrol edilebilen hakimiyet özelliklerine katkıda bulunuyor. Yeni MINI John Cooper Works Clubman'in standart döşeme kaplamaları yalnızca modele özgü tasarıma sahip kabinden değil, aynı zamanda LED farlar, MINI Sürüş Modları, Park Mesafesi Kontrolü, ayrık kapıların dokunmadan açılmasını içeren Konforlu Erişim, 6.5 inçlik renkli ekrana sahip Radio MINIVisualBoost, direksiyon simidi üzerindeki çok fonksiyonlu düğmeler ve fren fonksiyonuna sahip otomatik hız kontrolünden de oluşuyor.

Geleneksel köklere sahip şı k sürü ş keyfi: Yeni MINI Seven.

En yeni modelin 3 kapılı MINI'si küçük otomobil segmentinde şimdi ilk defa MINI 5 kapılıyla yan yana gelerek markanın popülerliğini daha da arttırıyor. Her iki model de MINI Seven olarak mevcut. Bu tasarım modeli yeni MINI neslinin özellikle İngiliz köklerini, dışa dönük cazibesini, kendine özgü sürüş keyfini ve birinci sınıf karakterini vurguluyor. Melting Silver çeşidinde bulunan tavan ve dış ayna kapakları için kontrastlı boya, özel motor kaputu şeritleri ve dekorasyon bileşenleri, MINI Seven'ın iki renkli tasarımında bulunan 17 inçlik hafif alaşımlı tekerleklerle birlikte modelin bireysel tarzının altını dış görünümünde de çiziyor. İç mekandaki özel vurgular özellikle tasarım modeli için yaratılan Diamond Malt Brown kumaş/deri kombinasyonuna sahip spor koltukları içeriyor.

 

Yeni MINI Seven'ın her iki gövde çeşidinde de seçilebilecek iki benzinli ve iki dizel motor bulunuyor. Dahası konfor, sürüş keyfi ve kişisel tarzın seçkin bir şekilde geliştirilmesi için donanım paketi MINI Seven Chili sunuluyor. Yeni tasarım modelinin ismi, devrimsel küçük İngiliz otomobilinin elli beş yıl önceki prömiyerini hatırlatıyor. Bugün klasik Mini olarak bilinen 4 koltuklu otomobilin ilk örneği, üretim hattından Austin Seven olarak çıkmıştı.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç