Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW 2016 CarIT Ödülü'nü kazandı

Jüri, BMW 7 Serisi'ndeki Uzaktan Kumandalı Park Etme sistemini "Akıllı Otomobil" alanındaki lider teknoloji olarak taçlandırıyor.

BMW
·
Brands
·
Ürün Ödülleri
·
7 Serisi
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~14,58 MB)

Uzmanlardan oluşan bir jüri, BMW'nin yenilikçi gücünü tasdikledi. Geçen yıl görücüye çıkan teknolojiler, Alman uzman dergi "CarlT" tarafından sunulan 2016 CarlT-Ödülü için uygun görüldü. Ve dünya prömiyerini yeni BMW 7 Serisi'nde kutlayan Uzaktan Kumandalı Park Etme sistemi de ödülle taçlandırıldı.

 

Sürücüler araçlarını yarı otomatik bir süreçteki bir alana yönlendirmek için BMW Ekran Anahtarını kullanır.

Uzaktan Kumandalı Park Etme seçeneği, aracın direksiyon başında bir sürücü olmadan garajlara veya dikey park etme alanlarına girip çıkmasını sağlar. Bu, sürücülerin çok dar alanlardan bile faydalanmasını sağlar. Sürücü dışarıda durup engellere dikkat ederken, sistem aynı şekilde yeni geliştirilmiş BMW Ekran Anahtarını kullanarak sürücü tarafından etkinleştirilir ve araç tarafından yarı otomatik bir süreçte gerçekleştirilir. Tüm park etme süreci Park Mesafesi Kontrolü (PDC) sistemi, Park Etme Yardımı ve Çevre Görüş sensörleri tarafından görüntülenir. Uzaktan Kumandalı Park Etme'yi etkinleştirmek için, araç sadece seçili park alanı veya garajın önünde merkezi olarak ve düz park edilmiş olmalıdır. BMW 7 Serisi sürücüsü aracın alana giriş veya çıkış işlemini herhangi bir vakitte kontrollü bir şekilde yarıda kesebilir.

 

Uzman oylaması bilimsel çalışmaya dayalıdır.

Alman dergisi “CarIT” akıllı otomobil sektöründeki karar mercileri için bilgi verici bir yayındır. Her yıl, "Akıllı Otomobil Teknoloji Gelişimi" çalışmasını yürütmek için Bergisch Gladbach'taki Otomotiv Yönetim Merkezi'nden Prof. Stefan Bratzel ile bir birlik oluşturur. Ve 2010 yılından beri her yıl "Akıllı Otomobil" teknolojisi alanındaki en yenilikçi otomobil üreticileri ve ülkelerinin bir listesini hazırlamaktadır. Bu listeden elde edilen en önemli ileri teknolojiler sıralaması ilk kez 2015 yılında kamuya sunuldu. Uzmanlardan oluşan bir jüri, bu teknolojiler arasından BMW'nin Uzaktan Kumandalı Park Etme sistemini ödülle taçlandırdı.BMW'nin Uzaktan Kumandalı Park Etme sistemi için 2016 CarIT-Ödülü Hanover'deki IAA Ticari Araçlar fuarında sunuldu.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Spartanburg. Monday 26. June.
09:30 EST / 15:30 CEST. 

Here you can see the live transmission of the event.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified.

Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the guideline "Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from all dealerships, from Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen and at http://www.dat.de.

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç