Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

En İyi Global Markalar: İlk 100 premium otomotiv markasının en çok kazananı MINI oldu

Cazip ürünleri ve kendine özgü marka iletişimi ile duygusal ve orijinal bir marka olan MINI markasının sistematik olarak yeniden konumlandırılması başarısını kanıtlıyor. Marka danışmanlığı ajansı Interbrand tarafından derlenen En İyi Global Markalar sıralamasında MINI markasının değeri %18 arttı

MINI
·
Brands
·
Ürün Ödülleri
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~48,38 MB)

Marka değeri %18 arttı, Interbrand sıralamasında 10 sıra yükseldi.

Cazip ürünleri ve kendine özgü marka iletişimi ile duygusal ve orijinal bir marka olan MINI markasının sistematik olarak yeniden konumlandırılması başarısını kanıtlıyor. Marka danışmanlığı ajansı Interbrand tarafından derlenen En İyi Global Markalar sıralamasında MINI markasının değeri %18 arttı. MINI ilk 100'de yer alan premium otomobil markaları arasında bu kadar güçlü bir büyüme oranı elde eden yalnızca diğer iki marka ile birlikte en çok yükselen marka oldu. Marka değeri yaklaşık 4,9 milyar ABD doları olan premium İngiliz markası 10 sıra yükselerek 88. sıraya yerleşti.

MINI marka değerindeki güçlü büyümeyi devam ettiriyor. 2014 yılında henüz ilk 100'de olmayan marka 2015 yılında ise ilk kez 98. sırada yer almayı başardı. 1 yıl gibi kısa bir sürede 10 sıra yükselerek 88. sırada yer aldı. MINI Kıdemli Başkan Yardımcısı Sebastian Mackensen markanın başarısının kaynağını şöyle açıkladı: "Marka büyümesi insanları mutlu etmenin bir sonucudur, bu da onların ihtiyaçları ve tutkularının karşılanması demektir."

Marka değerindeki bu büyük yükselişin kaynağı 2015 yılında açıklanan markanın yeniden konumlandırılmasının sistematik olarak uygulanmasıdır. Markanın görünümü ve yeni iletişim tonlarına yansıyan tasarım, özgünlük ve gerçek marka değeri yeni marka kimliğini belirliyor. Yeni marka felsefesi gereksiz olan her şeyi çıkarak önemli şeyler için daha fazla yer ayırır ve özgün bir şekilde iletilen önemli mesajlara odaklanır. MINI Kıdemli Başkan Yardımcısı Sebastian Mackensen şu konulara dikkat çekti: "Markamız bir değişim yaşıyor, şu anda önemli bir yeniden konumlandırma süreci içindeyiz. MINI son derece duygusal bir otomotiv markası olmasının yanında, aynı zamanda kendini pek çok yeni alanda konumlandıran özgün ve şehir yaşam tarzını yansıtan bir markadır.”

MINI, dünya genelinde şehirlerde birlikte yaşamanın getirdiği gerçek sorunlara çözüm bulmayı amaçlıyor. MINI, Haziran 2016'da tanıttığı çığır açan MINI VISION NEXT 100 Vizyon Otomobili ile marka düşünce yapısına ilişkin bir bakış sundu. MINI, zamanın ruhunu aktif bir şekilde şekillendirmeye genç ve şehirli hedef grupları ile bağ kurmaya devam etmeyi amaçlıyor. MINI, bunu başarmak için otomotiv dünyasının dışında da aktif bir rol üstleniyor. 2016'da MINI Fashion, PITTI Uomo erkek giyim etkinliğine katılırken MINI Living ise Salone del Mobile ve diğer şovlarda kendini gösterdi. 2016 yılının sonlarında marka New York'ta tasarımcılar için A/D/O adıyla iddialı bir merkez açacak. Marka ayrıca yeni bir girişim olan URBAN-X aracılığıyla şehir yaşamını daha çekici hale getirmek isteyen girişimcilere de yatırım yapıyor. Marka Stratejisi ve İş İnovasyonu Başkanı Esther Bahne konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu yıl şehirde yaşayan insanları yakından ilgilendiren ürünler geliştirerek ve bu ürünlere yatırım yaparak şehir mimarisi, tasarım, moda ve girişimcilik alanlarında daha aktif rol almaya başladık. Bunu yapmamız MINI markasının büyümesini orta vadeden uzun vadeye taşıyacak. Böylelikle cazip ürünler ve hizmetlerden oluşan bir portföy oluşturmaya ve yeni hedef gruplar kazanmaya devam edeceğiz."

MINI markasının istikrarlı yükselişi ürün satışlarında artışı da beraberinde getirmektedir. 2016'nın ilk sekiz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlar %5,7 artarak toplamda 223,913 adet otomobil satış rakamına ulaştı. Premium marka için büyümeye yön veren en büyük faktörler yeni pazara sunulan en sportif modeli MINI John Cooper Works Clubman ile MINI Clubman ve baharda pazara sunulan yeni MINI Cabrio oldu.

2016 "En İyi Global Markalar" markaların bir şirketin başarısını nasıl belirlediğini araştıran global marka danışmanlığı ajansı Interbrand'in yayınladığı 17. marka raporu. Değerlendirme markaya ait ürünler ve hizmetlerin finansal başarısı, müşterinin karar alma sürecinde markanın rolü ve şirketin fiyatlandırması üzerindeki etkisine dayanıyor. İlk 100 markanın değeri 2015 yılından bu yana ortalama yüzde 4,8 oranında arttı.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç