Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW M Performans ve Orijinal BMW Aksesuarları 2016 Las Vegas SEMA Fuarında

Las Vegas Fuar Merkezi'nin 93.000 metrekare üzerindeki alanı ve 60.000 ticari ziyaretçisiyle Las Vegas’ta (Nevada, ABD) SEMA Fuarı her yıl Kasım’ın ilk haftasında gerçekleştiriliyor ve otomobil kişiselleştirme ve tuning konularında dünyanın önde gelen ticaret fuarı sayılıyor. S

BMW
·
Brands
·
BMW M
·
M Serisi
·
BMW M Performance Automobiles
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~21,76 MB)

Las Vegas Fuar Merkezi'nin 93.000 metrekare üzerindeki alanı ve 60.000 ticari ziyaretçisiyle Las Vegas’ta (Nevada, ABD) SEMA Fuarı her yıl Kasım’ın ilk haftasında gerçekleştiriliyor ve otomobil kişiselleştirme ve tuning konularında dünyanın önde gelen ticaret fuarı sayılıyor. Specialty Equipment Market Association (SEMA) tarafından bu yılın en büyük etkinliği olarak 1 - 4 Kasım tarihleri arasında kapılarını açacak fuarda BMW, kapsamlı M Performance Parts ve Orijinal BMW Aksesuarlarını alt Güney Salonundaki standda (Stand 40247) akredite ticari temsilcilere sunacak. Fuar sırasında sergilenecek BMW otomobilleri arasında bir BMW M2 Güvenlik Otomobili, bir BMW M3, bir BMW X5, Alp Beyazı renkte BMW 340i ile çeşitli M Performance parçaları yer alıyor. Ek olarak BMW iPerformance da M Performance parçalarına sahip BMW Individual Metalik Mat Siyah gövde renginde BMW Individual 740e xDrive iPerformance modelini de ilk kez SEMA’da sergileyecek.

BMW’nin SEMA’daki varlığı şirket için birçok açıdan önem taşıyor. Tuning ve kişiselleştirme alanında yenilikçi ve standart belirleyici olarak dünya çapında ünüyle bu buluşma, performansı artırmanın yanı sıra otomobilin sürüş dinamiklerini iyileştirirken BMW modellerine benzersiz ve farklı bir görünüm de katan çok çeşitli BMW M Performance Parts’ın tanıtımı için de ideal bir ortam sunuyor. SEMA Fuarı BMW M Performance Parts için en büyük pazarın merkezinde gerçekleşiyor. Geçtiğimiz mali yılda Birleşik Devletler’deki satış rakamları ve parçalardan elde edilen gelir dünyadaki ikinci büyük pazar olan Almanya’ya göre yüzde 20 oranında daha yüksekti.

Yeni konsept M Performance hafif alaşım jant.

2016 SEMA Fuarında BMW tarafından sunulan en önemli yeniliklerden biri de BMW M3’te konsept jant olarak sunulan yeni hafif alaşım jant olacak (önde 19 inç, arkada 20 inç). Motor yarışları teknolojisinden esinlenen, makinede işlenmiş ve ağırlığı optimize edilmiş tamamen dövme ham metalden üretilen M Performance jant, standart lastik takılı jantlarla kıyaslandığında daha iyi bir direksiyon kullanımı sunarak sürüş dinamiklerini artırıyor. Bu mat Siyah ve kenar kısmında “M Performance” yazılı maksimum tutuş ve performans için Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle birlikte sergilenecek özel jant setiyle tamamlanıyor.

Bu yeni M Performance hafif alaşım jantın 2017 yazında M2, M3 ve M4 modelleri için sunulması bekleniyor.

Dünya prömiyeri: BMW M3 için motor sporlarına özgü aerodinamik özellikler.

BMW M Performance arka kanat ilk kez SEMA’da ziyaretçilere tanıtılacak. Tamamen karbon fiberden üretilen bu bileşen (kanat, yan bölümler ve taban) bir seri üretim M3 modeliyle motor sporları aerodinamiğini yollara taşıyor. BMW M Performance arka kanadın tabanında yer alan yarış şeritleri bu özelliği daha da vurguluyor. Pazar lansmanı 2017'nin ortaları olarak planlanıyor.

BMW M3 ve BMW M4 için yeni yaylı süspansiyon.

Las Vegas’taki BMW standında sergilenen BMW M3 modelinde kullanılan kontrast kırmızı yaylara sahip amortisörler BMW M3 ve M4 modellerine ait yeni ayarlanabilir M Performance Parts spor süspansiyonun fark yaratan özelliklerindendir. Bu süspansiyon sürücünün otomobilin sürüş yüksekliğini ayarlanabilir yay plakası aracılığıyla 5 ila 20 milimetre arasında alçaltarak çeşitli yol ve pist koşullarına maksimum uyum sağlıyor. M Performance spor süspansiyonla günlük kullanımda da ilhamını otomobil yarışlarından alan sürüş dinamiklerinden yararlanmak mümkün.

M Performance Power & Sound Kit performansı ve sesi zenginleştirir.

Kuzey Amerika pazarında bir yenilik olan M Performance Power & Sound Kit Almanya’da BMW 340i ve 440i ve bunların versiyonlarının yanı sıra xDrive akıllı dört çeker teknolojisiyle donatılmış modellerde zaten mevcuttu. ABD’de ilk kez sunulan bu kit modifiye edilmiş bir motor yönetim yazılımı ile sürüş Dinamikleri Kumanda Düğmesi aracılığıyla Sport/Sport+ modlarıyla etkinleştirilen elektronik kumandalı valfe sahip egzoz sistemi ve yüksek akış oranına sahip. Bu performans yükseltmeleri 3 litre, sıralı 6 silindirli TwinPower Turbo motorun gücünü 35bg yükselterek 355bg’e çıkarırken, maksimum tork otomatik şanzımanlı otomobiller için 369 lb-ft’e (+39 lb-ft) ulaşır (düz şanzımanlı modellerde +25 lb-ft). Böylece daha hızlı motor tepkisi ve tüm devir aralığı boyunca dikkat çekici şekilde standarda göre 0,2 saniye daha seri bir 0-60mil/sa arası iyileştirilmiş hızlanma elde edilir. Bu performans artışı sportif sürüş deneyimini yoğunlaştıran güçlü bir motor sesiyle akustik açıdan da öne çıkarılır. Motor gücünde gerçekleşen artışa rağmen M Performance Power & Sound Kit’in montajının ardından ECE test döngüsüne göre yakıt tüketimi ve emisyon seviyeleri aynı kalır.

M Performance Paketleri cazip bağımsız seçenekleri bir araya getirir.

ABD’ye özgü M Performance Paketleri ilgili her model serisiyle uyumludur ve cazip genel bir paket oluşturmak üzere çeşitli bağımsız seçeneklerle bir araya getirilebilir. Bu paketler BMW 2 Serisi Coupé, BMW 3 Serisi Sedan, BMW 4 Serisi ve BMW 7 Serisi’nin yanı sıra BMW M2, M3 ve M4 için sunulur. M Performance Paketleri her modelin dinamik karakterini öne çıkarır ve özellikle farklı, yarışa dönük bir tavır sunar. M3 ve M4 dışında paketler örneğin her zaman bir siyah ön ızgara ve (BMW 7 Serisi’nde otomobil renginde) bir karbon arka spoyler ile arka marşpiyelerde “M Performance” yazısını içerir.

BMW 2 Serisi Coupé ve 3 Serisi Sedan modellerine ait M Performance Paketleri, siyah M Performance Ön Yönlendirici ek parçasını (PUR) içerir. Bu parça BMW 4 Serisi için karbon fiber, M3 ve M4 için Karbon/PUR olarak sunulur. BMW 4 Serisi Cabrio, M4 Cabrio ve BMW 7 Serisi için karbon dış ayna kapakları dahildir. BMW 7 Serisi'nde BMW M Performance 21 inç, çift kollu, stil 650 M Bicolor alaşım jantlar da mevcuttur.

BMW M2, M3 ve M4 paketleri aynı zamanda tamamen titanyumdan (M3 ve M4) veya paslanmaz çelikten (M2) üretilen arka susturucu içeren M Performance egzoz sisteminin yanı sıra M logosunu taşıyan M Performance karbon egzoz çıkışlarından oluşur. BMW M Performance susturucu sistemi için her biri motorun performans karakteriyle bağlantılı ve bir düğmeyle etkinleştirilen iki adet ses ayarı seçeneği bulunur. ABD’ye özgü Paketler bağımsız seçeneklerin toplam fiyatıyla kıyaslandığında müşterilere en az yüzde 7,5 (BMW 7 Serisi) ve maksimum yüzde 13,9 (BMW 2 Serisi Coupé) tasarruf sağlar.

M Performance Parts ürün yelpazesini tamamlayan cazip detaylar.

ilhamını motor sporlarından alan donanım özelliklerine sahip M Performance bileşenlerinin geniş ürün yelpazesi sayesinde bir müşterinin otomobilinin kişiselleştirilmesi açısından herhangi bir sınırlama yoktur. Örneğin BMW M3 ve M4’e ait M Performance karbon motor kapağı detaylara gösterilen özenin kanıtıdır. Yüksek kalitede karbon fiber takviyeli plastikten titizlikle elde üretilen bileşen motor kapağı açıldığında büyüleyici motor sporları havasını garantiler. Düz şanzımana sahip BMW modelleri de, örneğin Alcantara körüklü M Performance karbon vites değiştirme topuzu ile zenginleştirilebilir. Bunu yine çeşitli versiyonlarda sunulan Alcantara körüklü M Performance karbon el freni kolu ve karbon kaplama Alcantara M Performance direksiyon ile tamamlayabilirsiniz.

Konforlu klima özelliği için uzaktan akıllı motor çalıştırma işlevi.

BMW opsiyonel Uzaktan Motor Çalıştırma özelliğini de büyük kitlelerle ilk kez Las Vegas SEMA’da paylaşacak. Bu özellik ilk olarak BMW 5 Serisi (F10) modelleriyle birlikte BMW X5 ve X6’da sunulacak. Motorun uzaktan çalıştırılabilmesi sayesinde sürücüler aynı anda çalışmaya başlayan otomatik klima kumanda sistemi aracılığıyla otomobilin içini önceden belirlenmiş bir sıcaklığa getirerek özellikle sıcak ve soğuk günlerde otomobilin havasını önceden ayarlayabilecek. Sistem standart uzaktan kumandalı anahtar kullanılarak çalışıyor. “Lock” düğmesine üç kez basılması motorun çalışmasını sağlıyor. Otomobil yirmi dakika içinde hareket etmezse sistem motoru otomatik olarak durduruyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç