Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

MINI 2016 LOS ANGELES OTOMOBİL FUARI'NDA

2016 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda model serisine yeni eklemeleri sunan ve bir dünya prömiyeri yapan MINI yalnızca model programı içinde nesil değişikliği adımını atmakla kalmıyor, aynı zamanda premium kompakt segmentinde ilerlemesini de sürdürüyor.

MINI
·
Brands
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~39,84 MB)

2016 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda model serisine yeni eklemeleri sunan ve bir dünya prömiyeri yapan MINI yalnızca model programı içinde nesil değişikliği adımını atmakla kalmıyor, aynı zamanda premium kompakt segmentinde ilerlemesini de sürdürüyor. Yeni MINI Countryman ilk defa Los Angeles'ta sergilenecek. Bu çok yönlü yetenek, etkileyici bir iç mekan genişliği, geliştirilmiş bir sürüş keyfi, inovatif donanımlar ve rafine bir premium ambiyansı sunuyor. Bu aynı zamanda markanın plug-in hibrid tahrikle kullanılabilir olan ilk modeli.

 

Los Angeles Fuar Merkezi ziyaretçileri 18 ile 27 Kasım 2016 arasında küçük araç segmentinde güncel MINI modellerinin en iyilerini de görebilecek. Bu hem yeni MINI Cabrio hem de yeni MINI Seven için geçerli. Yeni neslin ilk tasarım modeli, MINI 3 kapılı ve MINI 5 kapılı olarak mevcut.

 

Yeni MINI Countryman: Daha büyük, daha çok yönlü, daha inovatif.

Yeni MINI Countryman, markanın ilk premium kompakt modelinin halefi olarak gelecekte ilave hedef gruplara da markaya özgü MINI sürüş keyfinin coşkusunu aktarmak için gereken her şeye sahip. Baştan sonra yeniden geliştirilmiş bu model selefinden 20 santimetre daha uzun, güçlü oranlara sahip ve karakteristik yüksek koltuk pozisyonuna ek olarak tam donanımlı beş koltuğu ve bagaj bölmesinde önemli ölçüde daha fazla alan sunuyor. Nesil değişimi aynı zamanda çok yönlülük, sportif hava ve premium kalitesi alanlarında da net gelişmeler gösteriyor.

 

ABD otomotiv pazarında MINI Countryman için seçilebilecek iki güçlü benzinli motor var, her ikisi de MINI TwinPower Turbo Teknolojisi içeren en yeni nesil motorlardan oluşuyor. Her iki motor da dört çeker tahrik sistemi ALL4'ün verimlilik açısından optimize edilmiş yeni versiyonuyla birleştirilebiliyor. Ayrıca, yeni MINI Countryman İngiliz markasının plug-in hibrid tahrikle kullanılabilir olan ilk modeli. MINI Cooper S E Countryman ALL4 formunda, yalnızca elektrikle çalışarak 40 kilometreye kadar mesafe katedebiliyor.

 

Yeni MINI Countryman'in benzersiz karakteri, güçlü bir şekilde iddialı tasarımı ve çok sayıda inovatif donanım özelliğinden de kaynaklanıyor. Opsiyonel LED farlarla birlikte gündüz sürüş ışığı ilk defa tümüyle her bir far etrafını saran bir ışık bandı tarafından üretiliyor. Markaya özgü orta konsoldaki 8.8 inçlik renkli ekran, MINI Professional navigasyon sistemi ile birlikte geliyor ve şimdi yeni bir dokunmatik ekran fonksiyonu sunuyor. Diğer yeni özellikler içinde zorlu arazi üzerinde seyahati kaydeden MINI Country Timer, bagaj bölmesinin yükleme eşiğini dış mekan molaları için rahat bir koltuğa dönüştürmek amacıyla katlanarak açılan MINI Piknik Bankı ve MINI Countryman sürücülerinin çanta, anahtar ve diğer aksesuarlarını bulmalarını kolaylaştıran MINI Find Mate bulunuyor.

Yeni MINI John Cooper Works Clubman: Premium kompakt segmentinde ekstrem sürüş keyfi.

John Cooper Works ekstrem atletlerinin en son nesli şimdi de premium kompakt segmetinde fırtınalar estiriyor. Yeni MINI John Cooper Works Clubman büyüleyici ruhunu alan, çok yönlülük ve uzun mesafeye uygunluk anlamında en iyi rakamlarla birleştiriyor. Gövdenin uzatılmış hatları, dört yan kapı ve karakteristik bölümlü kapılar, iç mekanda tam donanımlı beş koltuk ve çok yönlü bir bagaj bölmesiyle birlikte gelenekle yüceltilen hızlı fren konsepti için modern bir yorum sunuyor.

 

Alan konseptine ek olarak yeni MINI John Cooper Works Clubman'in motor konsepti de onu son derece esnek kılıyor. Şimdiye kadar bir MINI'de bulunan en güçlü motor, standart olarak gelen dört çeker sistemi ALL4 ve en yüksek performans özellikleri hedeflenerek geliştirilen süspansiyon teknolojisiyle hem günlük trafiğin çeşitli taleplerini karşılayabilir, hem de yarış pisti tarafından ortaya konulan zorluklarla başa çıkabilir. Dahası, özel tasarımı ve donanım özellikleri onu yeni MINI Clubman'in diğer model çeşitlerinden açıkça ayırır.

 

Yeni MINI Seven: Geleneksel köklere sahip şık sürüş keyfi.

Küçük araç segmentinde en yeni cazibe kaynağı yeni MINI Seven'dır. Bu tasarım modeli özellikle İngiliz köklerini, dışa dönük çekiciliği, markaya özgü sürüş keyfini ve yeni MINI neslinin premium karakterini vurguluyor.

 

MINI Seven'ın iki renkli tasarımında, Melting Silver versiyonunda tavan ve dış ayna kapaklarında kontrast yaratan boya, özel kaput şeritleri ve dekorasyon bileşenlerinin yanı sıra 17 inç hafif alaşımlı jantlar da dış mekanda modelin bireysel tarzının altını çiziyor. İç mekandaki özel vurgular, özellikle tasarım modeli için yaratılmış olan kumaş/deri kombinasyonu Diamond Malt Brown spor koltukları içeriyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç