Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

“Yeşil Direksiyon" ödülünden sonra BMW i3 şimdi de “Auto Bild” ve “Bild am Sonntag” tarafından verilen "Altın Direksiyon" ödülünü kazandı

Yerel olarak emisyonsuz sürüş keyfi için sürdürülebilir başarı: “En iyi yeni çevre dostu otomobil” olarak adlandırıldıktan üç yıl sonra tümüyle elektrikli premium model şimdi de "Alternatif Drives" kategorisinde de başarılı oldu.

I01
·
BMW i
·
Brands
·
BMW i Automobile
·
BMW i3
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~23,69 MB)

BMW i3, 2016 “Altın Direksiyon" ödülünü kazanarak, “Auto Bild” ve “Bild am Sonntag” tarafından ortaklaşa düzenlenen bir yarışmaya katılan ve çığır açıcı kullanım ömrü değerlendirmesiyle ikinci defa ödül almış olan ilk model oldu. Tümüyle elektrikli mobilite için tasarlanmış dünyanın ilk premium otomobili BMW i3 ilk olarak 2013 yılında, piyasa lansmanından bile önce "en iyi çevre dostu otomobil" olduğu için “Yeşil Direksiyon Simidi” ödülünü almıştı. Bu sırada BMW i3 (karma yakıt tüketimi: 0.0 l/100 km, karma  CO2 emisyonu: 0 g/km) niteliklerini göstermek için yola çıkmıştı. Yerel olarak emisyonsuz sürüş keyfi ve son derece etkili güç tüketimi, öncü tasarımı ve akıllı bağlantı özellikleriyle uzmanlardan oluşan jüriyi  yoğun pratik test içinde etkiledi. BMW i3'ü "Alternatif Drives" kategorisinde 2016 yılının “Altın Direksiyon ödülünün kazananı olarak seçtiler.

 

İlk defa 1976'da verilen “Altın Direksiyon" ödülü, Avrupa otomotiv sektöründeki en prestijli ödüllerden biridir. Şimdi 41. yılında olan yarışma, başlangıçta Almanya ve diğer 20 Avrupa ülkesindeki dergi okuyucuları tarafından oylanan 36 güncel modeli içeriyordu. BMW i3 21 ülkenin tümünde kategorisinin birincisi oldu. 21 okuyucu favorisi ardından yarış pilotları, tasarımcılar, teknisyenler, dijital uzmanlar, baş editörler ve okuyuculardan oluşan bir uzmanlar jürisi tarafından asit testinden geçirildi. Kapsamlı test sürüşleri ve detaylı karşılaştırmalara dayalı olarak 57 güçlü uluslararası panel ardından altı kategorinin her birinde ödül kazananları seçti; bu sırada “Alternatif Drives” ilk defa bu yıl bir kategori olarak sunulmuştu. BMW i3 burada da yedi uzmanlar grubunun beşinden en yüksek puanı alarak açıkça kazanan odu.

 

Üç yıldan beri dünya çapında halka açık yollarda seyahat eden BMW i3 tümüyle elektrikli ve dolayısıyla yerel olarak emisyonsuz mobilitenin markaya özgü sürüş keyfiyle nasıl birleştirilebileceğini gösteriyor. BMW i3, piyasa lansmanından bu yana premium kompakt segmentinde dünyanın en başarılı elektrikli aracı oldu. BMW i3 örneğin Norveç'te 2015'ten beri tüm BMW model serisi içinde en çok satan araç oldu. Almanya'daysa şu an itibariyle bu yıl içindeki pazar payı yüzde 20,2 olarak gerçekleşti. Global olarak BMW i3 müşterilerinin yaklaşık %85'i BMW'ye yeni gelen müşterilerden oluşuyor.

 

BMW i otomobillerinin geliştirilmesi boyunca kazanılan uzmanlık şimdi temel BMW Group markalarına teknoloji aktarımı için kullanılıyor. Bu özellikle, yeni BMW 7 Serisi gövde yapısında CFRP kullanımının yanı sıra, plug-in hibrid tahrikli BMW iPerformance modellerine eDrive teknolojisinin entegre edilmesinde kendini gösteriyor. BMW 2 Serisi Active Tourer'ın BMW iPerformance modelleri, BMW 3 Serisi Sedan, BMW X5, BMW 7 Serisi ve özel olarak Çin otomotiv pazarı için geliştirilen BMW X1 xDrive25Le iPerformancetan sonra, 2017 ilkbaharında plug-in hibrid tahrikli yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın da lansmanı yapılacak. MINI markasının ilk plug-in hibrid modelinin 2017'de onu takip etmesi planlanıyor.

 

eDrive teknolojisi alanında gösterilen tutarlı ilerleme, BMW i3'ün çekiciliğini daha da arttırıyor. Geliştirilmiş akü kapasitesine sahip BMW i3 (94 Ah) (karma yakıt tüketimi: 0.0 l/100 km; karma güç tüketimi:

12.6 kWh/100 km; karma CO2 emisyonu: 0 g/km) günlük koşullarda 200 kilometreye varan bir mesafeyi ve standart çevrim içinde 300 kilometreye varan bir mesafeyi kat ediyor. Bu, hala mevcut olan BMW i3'ü (60 Ah) yüzde 50'den daha fazla bir oranda aşıyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Spartanburg. Monday 26. June.
09:30 EST / 15:30 CEST. 

Here you can see the live transmission of the event.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified.

Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the guideline "Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from all dealerships, from Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen and at http://www.dat.de.

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç