Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017: Otomobil yapımının başlangıcından geleceğin konseptlerine

BMW Group Classic ve Grand Hotel Villa d’Este, 26 ile 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında tarihi araçlar için dünyanın en özel ve geleneksel klasik güzellik yarışmasını sunacak Slogan şu olacak: “80 Günde Devrialem – Rekorlar Çağında Bir Yolculuk” Seçici Komite ilk beş sınıfı tanımladı.

Motorsport Events
·
BMW
·
Brands
·
Yıldönümü
·
Miras
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1,7 MB)

Tarihi otomobiller ve motosikletler için dünyanın en özel ve geleneksel klasikler etkinliği 2017 yılında bir kere daha İtalya, Como Gölü kıyılarında düzenlenecek. 26 ila 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuzey İtalya, Cernobbio'da bulunan Concorso d’Eleganza Villa d’Este'de en güzel klasik araçlar sergilenecek. “80 günde Devrialem – Rekorlar Çağında Bir Yolculuk” sloganı, otomobil üretimi hikayesini ilk yıllarından günümüze taşıyacak ve hatta geleceğe de uzatacak. Çünkü geçmişten nadir bulunan şeyler için ödül sınıflarının yanı sıra Konsept Otomobiller ve Prototipler araç sınıfı, geleceğin otomobilleri için bir vizyonu da temsil ediyor.

Bu klasikler hafta sonu uzun yıllardan beri etkinliğin şıklığı, unutulmaz atmosferi ve katılımcıların küçük ve özel alanı sayesinde klasik otomobiller ve motosikletler için düzenlenen güzellik yarışmaları arasında benzersiz bir yere sahip oldu.

Uluslararası uzmanlardan oluşan Seçici Komite planlanan dokuz araç sınıfından beşini şimdiden tanımladı:

1.  Hız Canavarları: Altın Çağın Dayanıklılık Öncüleri

Bu sınıf, Eski Dünya tarzını sağlam performansla birleştiren savaş öncesi spor ve rekor otomobillerini içeriyor.

2.  Daha Hızlı, Daha Sessiz, Daha Pürüzsüz: Jet Çağının Kahramanları

1950'ler ve ötesinden gelen ve varoluş amaçlarını uzun mesafe özellikleriyle tanımlamaya devam eden güzel otomobiller.

3.  Şık Seyahat: 40 Yılda Devrialem

Jules Verne'nin ikonik romanının kahramanı Phileas Fogg, efsanevi dünya seyahatine 40 yıl sonra çıksaydı nasıl bir motorlu araç kullanırdı? Edward dönemine ait lüksler içinde en iyisini seçmesi için ona yardımcı olun.

4.  Büyük Tur Devam Ediyor: Gelecek 40 Yıl

Fogg‘un torunları onun cesur adımlarını takip eder miydi? Ve motorlu araçlardaki zevkleri Büyük Amca Phileas'ınki kadar mükemmel olur muydu? Şüphesiz. 1946 ile 1986 arasında nasıl seyahat edecekleri burada görülebilir.

5.  Yoldaki Yarışçılar: Çapkınların Oyuncakları

Bu kategoride bulunan yol için dönüştürülmüş yarış makinaları gürültülüdür, halka açık yollar için uygun değildir ve tümüyle kullanışsızdır. Kısaca, hayat dolu ilk sahipleri, yani çağın çapkınları için mükemmeldirler.

Ancak Concorso d’Eleganza Villa d’Este yalnızca otomobil yapımının parıltılı tarihinden bir enstantane vermekle kalmaz. Sergi aynı zamanda sektörün geleceğine de yönelmiştir. Konsept Otomobiller ve Prototipler sınıfı, geleceğin otomobillerini sergileyen otomobil çalışmaları ve konseptlerini sunar. Dünyadaki diğer klasik etkinliklerinden hiçbiri sektöre bu perspektiften bakmamaktadır. Sınıf içinde, günümüzün en saygın tasarımcıları tarafından yaratılan otomobiller bulunur. Geleceğin otomobil tasarımı için bu vizyonlar, önemli tarihi araçlar ve onların çağlarını sergileyen retrospektife çekici bir kontrast katmaktadır.

Tüm ödül sınıflarındaki araçlar seçkin bir Uzmanlar Jürisi tarafından değerlendirilir. Ancak katılımcıların aynı zamanda halka da hitap etmesi gerekir çünkü – Konsept Otomobiller ve Prototipler durumunda olduğu gibi – çok sayıda özel ödülün kazananları onların oylarıyla belirlenir.

Tarihi iki tekerlekliler ve mobilite için bir dönüm noktası.

Klasik iki tekerleklileri sevenleri aynı zamanda olağanüstü bir katılımcı alanı beklemektedir. Concorso di Motociclette ikinci etkinlik gününün önemli olaylarından biridir. 2017 yılında yine, nadir motosikletlerden oluşan bir konvoy halka açık yollardan geçerek Villa d’Este ve Villa Erba'ya ulaşmak için seyahat edecek.

2017 yılının Concorso d’Eleganza Villa d’Este sloganı çoğu açıdan günümüz otomobillerini geçmişin otomobillerine bağlar. Jules Verne tarafından yazılan roman ilk defa 1873 yılında yayımlanmıştı. Bu yıl, aynı zamanda Villa d’Este'nin kapılarını Grand Hotel olarak açtığı yıldı. Bugün bile harika parkı, alanları ve bahçeleri o çağın ihtişamına tanıklık etmektedir ve yarışan araçlar burada sergilenecektir. Dünya etrafında seyahatle ünlü olan çağ aynı zamanda insanlığın mobilitesinde de bir dönüm noktasına şahit olmuştur. Bu çağ denizciler, misyonerler veya bilim adamları dışındaki insanların maceraya atılıp seyahate çıkabildikleri ilk zamanlardı – buharlı gemilere binen veya trenle seyahat eden tüm yolcular için bu mümkün hale gelmişti. Bu çağ, global bir ulaşım sisteminin ağ yapılarıyla birlikte oluşturulduğu bir çağdı. Bu çağ boyunca, telgraf ve telefon gibi çığır açıcı icatlar dünyayı dramatik ölçüde değiştiriyordu.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este ilk olarak 1929'da düzenlendi, o dönemde hala otomobil sektöründeki yeni lansmanlar için bir sergiydi. 1999 yılında BMW Group hami görevini devraldı ve 2005'ten bu yana BMW Group Classic, meşhur nadir araçlar geçidinin organizatörü olarak Grand Hotel Villa d’Este ile birlikte çalışmakta. Her yıl dünya çapından binlerce hayran ve katılımcı Concorso'ya geliyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç