Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Üç milyon MINI - Oxford tesisi büyük bir üretim dönüm noktasına ulaştı.

Oxford Tesisi 2001 yılında başlayan montaj hattı üretiminden üç milyonuncu MINI'nin çıkmasını kutluyor. Oxford'da üretilen üç milyonuncu MINI bir John Cooper Works Clubman oldu, en yeni John Cooper Works performans geliştirmelerini ve yeni bir ALL4 dört çeker sistemini birleştiren ilk model.

MINI
·
Brands
·
Ürün Ödülleri
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~44,26 MB)

Oxford Tesisi 2001 yılında başlayan montaj hattı üretiminden üç milyonuncu MINI'nin çıkmasını kutluyor. Oxford'da üretilen üç milyonuncu MINI bir John Cooper Works Clubman oldu, en yeni John Cooper Works performans geliştirmelerini ve yeni bir ALL4 dört çeker sistemini birleştiren ilk model.

 

2001'de günlük yaklaşık 300 araçtan bugün günlük yaklaşık 1000 araca uzanan üretimiyle Oxford'da bulunan 4,500 kişilik güçlü ekip nerdeyse dakikada bir yeni bir MINI üretiyor. Burada üretilen MINI'lerin yüzde 80'i dünya çapında 110'dan fazla pazara ithal ediliyor. 2001 yılında MINI'leri üretmeye başladığımızdan bu yana otomobil, tüm dünyadaki müşteriler arasında müthiş derecede popüler oldu. Buradaki tesiste çalışan herkesin tutkusu ve bağlılığı, bu başarının merkezinde bulunan yüksek kaliteli bir ürün üretmeye yönelik.

Hem İngiltere hem uluslararası pazarlarda MINI satışları son 15 yıl içinde gücüne güç kattı. İlk yılında dünya çapında yaklaşık 40,000 MINI satılmıştı. 2015 itibariyle bu rakam yaklaşık 340,000'e çıktı. Üretimde üç İngiltere tesisi rol oynuyor - Birmingham yakınlarındaki Hams Hall motorları yapıyor, Swindon MINI için gövde presleri ve alt montajları üretiyor ve bunların tümü kaporta üretimi, boya ve nihai montajla Oxford'da bir araya geliyor. Bu tesislerin tümü, doğrudan ve daha geniş tedarik zinciri ve perakendeciler üzerinden dolaylı olarak binlerce insan için istihdam yarattı ve bu istihdamı korudu.

 

2000 yılından beri BMW Group tarafından üç tesise 1.75 milyar Poundluk yatırım yapıldı ve Oxford'daysa bu son teknoloji ürünü bir boya atölyesi, yüksek teknolojili bir gövde üretim tesis, yeni bir nihai montaj alanı, yeni bir lojistik merkezi, Kalite ve Tasarım Merkezi ve tesis çıraklarının eğitildiği MINI Academy'yi içerdi.

 

MINI üretiminin merkezi ve evi olan Oxford, zengin bir motor üretim tarihine sahip. Girişimci ve filantrop William Morris'in (daha sonra Lord Nuffield) ilk otomobili olan “Bullnose” Morris'i, günümüzün son teknolojili MINI üretim tesisi yakınlarında ürettiği 1913 yılından beri otomobil üretimi yapıyor.

 

Sir Alec Issigonis tarafından tasarlanan ve 1959'da piyasaya sürülen klasik MINI, otomotiv dünyasında devrim yaptı ve 1966-67 yıllarında 94,889 otomobille zirve üretimi gerçekleştiren Oxford'da 1968 yılına kadar üretildi.

 

Günümüzde Oxford'da üretilen modeller üç ve beş kapılı MINI'leri, MINI Clubman'i ve onun ilk dört çeker All4 modelini ve yüksek performanslı MINI John Cooper Works'ü içeriyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com


Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç