Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Otonom sürüş için yeni bir geliştirme merkezi

Otomatik sürüşlü, elektrikli ve tümüyle bağlı BMW iNEXT'in 2021'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Tüm BMW Group markalarından tam bir yüksek derecede otomasyonlu model serisinin de onu takip etmesi tasarlanıyor.

 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~18,73 MB)

Otomatik sürüşlü, elektrikli ve tümüyle bağlı BMW iNEXT'in 2021'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Tüm BMW Group markalarından tam bir yüksek derecede otomasyonlu model serisinin de onu takip etmesi tasarlanıyor. BMW Group bu hedefe ulaşmak için araç bağlanabilirliği ve otomatik sürüş konusundaki geliştirme uzmanlığını Münih yakınlarında bulunan Unterschleissheim'daki yeni kampüste birleştiriyor.

Nihai olarak tamamlandıktan sonra yeni merkezde, tümüyle otomatik sürüşe doğru yazılım geliştirmeden yol testlerine kadar atılacak sonraki adımlar üzerinde 2.000'den fazla kişi çalışacak. BMW Group'un Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Klasus Fröhlich, “Tümüyle otomatik sürüş Almanya'nın otomobil üretim üssü için bir fırsattır. Bu araçları Münih bölgesinde geliştirme ve yol testine tabi tutma kararı, BMW Group'un ve tüm bölgenin otomotiv endüstrisindeki bu değişimden nasıl yararlanabileceğini gösteriyor,” açıklamasında bulundu.

Temel bir yetkinlik olarak çeviklik.

2017 yılının ortasından itibaren çeşitli konumlara dağıtılmış olan uzmanlıklar Unterschleissheim'de toplanacak. Fröhlich, “Başarılı olmak için “project i 2.0” adı altında yeni işbirliği biçimleri oluşturuyoruz, bunlar şirketin tümü içinde hızlı yanıt almak ve işbirliğini sağlamak için küçük uzman ekiplerinin yanı sıra yüksek seviyede bağımsız karar alma yetkisini de içeriyor,” dedi. Yeni çalışma yapıları çevik ekipler, kısa mesafeler ve hepsinden önemlisi kısa karar alma süreçleriyle tanımlanacak. Yeni kampüste yazılım geliştiricileri az önce yazdıkları kodu, aktüel bir araç içinde test edilmesi için hemen verebilecek. Geliştirme sorumlusu, “Genç bir şirketin esneklik ve hız gibi avantajlarını kökleşmiş bir şirketin süreç güvenliği ve endüstri uzmanlığı gibi avantajlarıyla birleştiriyoruz,” eklemesini yapıyor. Fröhlich'e göre “Otonom sürüş için açılacak olan yeni geliştirme sahası bizim, ilk otomatik sürüşlü BMW olan BMW iNEXT'i 2021 yılında piyasaya sürmemizi sağlayacak.” BMW Group, yüksek düzeyde otomatik araçlarını 2017 gibi erken bir tarihte Münih'in kent ortamında test etmeye başlamayı amaçlıyor.

Kendi programlamamızı kendimiz yapıyoruz.

BMW Group, yüksek derecede otomatik sürüşün geliştirilmesinde halihazırda yaklaşık 600 kişi çalıştırıyor. Bunların çoğunluğu yazılımcılardan oluşuyor ve sayıları gün geçtikçe artıyor. Otomatik sürüş ekibinden bir yazılımcı olan André Müller, “Burada hala kendi programlamamızı kendimiz yapıyoruz ve kendi fikirlerimizi uygulamaktan sorumluyuz,” diyor. “ROS (Robot İşletim Sistemi) gibi en yeni teknolojileri kullanıyoruz ve sonuçları araç içinde hızlı ve doğrudan bir biçimde görebiliyoruz. Gelecek için böylesine önemli bir alanda çalışmak son derece heyecan verici.” André Müller yeni iş arkadaşlarını karşılamak için sabırsızlanıyor. BMW Group, Unterschleissheim'daki kampüste yüksek derecede otomatik araç geliştirmesini genişletmeye devam ediyor ve yapay zeka, makine öğrenimi ve veri analizi alanlarında BT uzmanları ve yazılım geliştiriciler arıyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç