Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW HoloActive Touch. Geleceğin iç tasarımına yönelik inovatif kullanım konsepti.

BMW Group, Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2017’de, çığır açan konsept ve devrim yaratan teknoloji ile geleceğin iç tasarımına yönelik yeni ipuçları sundu. Örneğin BMW HoloActive Touch sistemi, fuarda ilk kez tanıtıldı.

Teknoloji
·
Sürücü Yardımı Sistemleri
 

Press Contact.

Levent Akgüllü
BMW Group

Tel: 0090 212 412 01 44

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 3,68 MB)

BMW HoloActive Touch
Geleceğin iç tasarımına yönelik inovatif kullanım konsepti.

BMW Group, Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2017’de, çığır açan konsept ve devrim yaratan teknoloji ile geleceğin iç tasarımına yönelik yeni ipuçları sundu. Örneğin BMW HoloActive Touch sistemi, fuarda ilk kez tanıtıldı. Sürücü ve otomobil arasındaki bu yenilikçi arayüz, sanal bir dokunmatik ekran görevi görüyor. Serbest dolaşan ekranı parmak hareketleriyle kullanılıyor ve sürücünün dokunsal geri bildirim olarak algıladığı komutları onaylıyor. BMW HoloActive Touch, BMW i Inside Future çalışmasının bir parçası ve bu çalışma 5 – 8 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı ziyaretçilerine, geleceğin kesintisiz şekilde bağlantıda ve bağımsız otomobillerinin mobilite deneyimine ilişkin ipuçları sundu.

 

BMW HoloActive Touch; BMW Head-Up Display, BMW harekete duyarlı kumanda ve direkt dokunmatik ekran işletiminin avantajlarını bir araya getirirken benzersiz bir kullanıcı arayüzü oluşturmak üzere ekstra özellikler de sağlıyor. Fonksiyonlar, ilk kez malzemeyle herhangi bir fiziksel temas olmadan kontrol edilebiliyor olsa da teknoloji hala geleneksel dokunmatik ekranlardan alışkın olduğumuz görsel ve dokunsal sürücü/otomobil etkileşimini de mümkün kılıyor. Aynı zamanda, BMW HoloActive Touch, sürücünün BMW Connected tarafından sunulan bir dizi hizmete erişimini de sağlıyor.

 

BMW, daha önce düzenlenen CES fuarlarında görüntüleme ve işletim konsepti alanında birçok öncü teknolojiye imzasını attı. 2015’teki fuarda tanıtılan BMW harekete duyarlı kumanda teknolojisi, artık yeni BMW 7 Serisi ve yeni BMW 5 Serisi modellerinde sunuluyor. CES 2016’da tanıtılan AirTouch sistemi, teknolojiyi bir adım daha ileriye taşıdı; bu sistem kullanıcının, kontrol arayüzüyle temas etmeden, elle basit hareketler kullanarak ön konsolda yer alan geniş panoramik ekran üzerindeki kontrol pedlerini etkinleştirmesini sağlıyor.

 

BMW HoloActive Touch ise bu fonksiyonları ve otomobil etkileşimini bir başka düzeye taşıyor. Head-Up Display’e benzer şekilde, yansıtıcıların akıllıca kullanımıyla üretilen tam renkli ekran görüntüsü, artık ön cama yansıtılmak yerine otomobilin içinde serbest dolaşan bir formda sunuluyor. Esnek şekilde yapılandırılabilen kontrol pedlerini görüntülüyor ve merkez konsol yüksekliğinde, direksiyonun hemen yanında sürücü tarafından görülür hale getiriliyor. Bu kullanıcı dostu ergonomik alan içerisinde sürücünün el hareketleri bir kamera tarafından algılanıyor ve özelikle parmak uçlarının konumu kaydediliyor. Parmak ucu, sanal kontrol yüzeylerinden birine temas ettiğinde bir sinyal üretiliyor ve ilgili fonksiyon etkinleştiriliyor.

 

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

ANALYST AND INVESTOR CONFERENCE 2017.

Munich, 22.March. OnDemand transmission of the BMW Group Analyst and Investor Conference 2017.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified. Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the “Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from dealerships and here as PDF.

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç