Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Borusan Otomotiv Dünya Şampiyonu.

80 Ülkeden 3.000 katılımcı arasında yapılan değerlendirmede Borusan Otomotiv “Yeni Müşteri Kazanım ve Sadakat” Kategorisinde En İyi Yetkili Satıcı Seçilerek Dünya Şampiyonu oldu. Borusan Otomotiv BMW, MINI, BMW Motorrad Genel Müdürü Ayhan Ölçer ödülü BMW AG Yönetim Kurulu Üyesi Ian Robertson’ın elinden aldı.

Kurumsal
·
Kurumsal Ödüller

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 

 

BMW, Münih'te gerçekleştirilen Üstün Satış Başarısı Ödülleri (Excellence in Sales) töreninde dünyanın dört bir yanındaki en iyi 36 yetkili satıcısı ve distribütörünü onurlandırdı.

 

Kazananların ödüllerini veren BMW AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ian Robertson, 2016 yılında BMW Group’un rekor düzeyde satış rakamlarına ulaştığını belirterek BMW Group’un süregelen başarısında uluslararası satış ağındaki iş ortaklarının gösterdikleri çalışmalar için teşekkür etti. 

 

Bu ödülün Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcılarının yıl boyunca devam eden özverili çalışmaları ile alındığını, BMW müşterilerine sunulan hizmetin her geçen gün daha da mükemmelleşerek genişlediğini ve bu süreçte emeği geçen tüm Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcılarına ve personeline teşekkür eden Ölçer, ayrıca bu başarının Türkiye’de satışa sunulan Yeni BMW 5 Serisi’nin yanı sıra önümüzdeki iki yıl içerisinde pazara sunulacak 40 yeni modelle de pekişeceğini belirtti.

 

Şikayet Yönetimi konusunda en başarılı markaları belirleyen A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards "Otomotiv Üst Segment Sektör Birincisi" ödülünü de BMW markası ile üst üste üçüncü defa almaya hak kazandıklarını duyuran Ölçer, “Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servis ağının yıllardır müşteri kazanım, sadakat, memnuniyet konularına verdiği önem ve özenli çalışmanın bu ödüller ile taçlandırılmasından memnuniyet duymaktayız dedi.

 

 

Not:

Üstün Satış Başarısı Ödülleri (Excellence in Sales) altı farklı kategoride düzenleniyor ve altı satış bölgesinde faaliyet gösteren yetkili satıcı ve distribütörleri kapsıyor. 36 bölgesel birinci arasından her bir kategoride bir Dünya Şampiyonu seçildi. Söz konusu birinciler, “Satış”, “Müşteri Kazanım ve Sadakat” ve “Müşteri Hizmetleri” alanlarının yanı sıra markanın amiral gemisi “BMW 7 Serisi” ve BMW Group’un elektrikli otomobiller alanındaki lider konumunu yansıtan “BMW i ve iPerformance” otomobillerinin satışına ilişkin başarıları dolayısıyla ödüllendirildi. Son kategoride ise “Yılın Yöneticisi” dalında ödül verildi.

 

BMW markası, 150 ülkede yaklaşık 4.400 yetkili satıcı tarafından temsil ediliyor. 2016 yılı, markanın önceki yıla göre %5,2 artışla, tarihinde 2.003.359 adet otomobille ilk kez 2 milyonun üzerinde satış gerçekleştirdiği bir yıl oldu. Marka, aynı zamanda, geçtiğimiz yıl satılan 62.000 adedin üzerindeki otomobille dünyanın en geniş premium elektrikli otomobil yelpazesini de sunuyor.

 

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç