Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW X3.

BMW X3, 2003 yılında orta ölçekli SAV (Sportif Aktivite Aracı) segmentini oluşturmuş bir otomobildir. O zamandan bu yana X3’ün önceki iki jenerasyonu 1,5 milyonun üzerinde müşteri kaydı sağlamıştır. Şimdi ise yeni BMW X3, çok daha çekici ve dinamik bir tasarım dili, hem güçlü hem de verimli sürüş sistemleri ve lüks hizmetlerle, bu başarı hikayesine yeni bir sayfa eklemeye hazırlanıyor.

G01
·
X3
·
BMW M Performance Automobiles
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 • BMW X3, 2003 yılında sahneye çıktığında, orta ölçekli Sportif Aktivite Aracı segmentini pazara sunmuştu. O zamandan bu yana, üretim hattından 1,5 milyon adedin üzerinde X3 çıktı; şimdi ise üçüncü nesil bu model görevi devralıyor.
 • Göz alıcı tasarım, ayırt edici bir görünüm sunarak otomobilin dinamik misyonunu ve alışılmış X karakterini vurguluyor.
 • Sürücüler xLine, Luxury Line ve M Sport olmak üzere üç model serisinden birini tercih edebilir. Ayrıca yeni BMW X3’ün iç ve dış tasarımını kişisel zevklerine çok daha uygun bir hale getirebilmek için BMW Individual ürün yelpazesi arasından seçim yapabilirler.
 • Ürün yelpazesinin en üst sırasında yer alan BMW X3 M40i, bu model serisindeki ilk M Performance Otomobil olacak.
 • Azaltılmış yaysız kütle ve sofistike aks kinematiğine sahip, titizlikle geliştirilmiş yürüyen aksam, otomobilin sportif yol tutuşunu bir üst seviyeye çıkarır.
 • Yeni modelin pazara sunulması ile birlikte (veya kısa bir süre sonra), motor yelpazesi, çıkış gücü 184 bg ve 360 bg arasında değişen üç benzinli ve iki dizel motor seçeneğini içerecek (ortalama yakıt tüketimi: 8.4 – 5.0 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 193 – 132 g/km)*. Tüm modeller, standart olarak 8 - ileri Steptronic şanzımanla birlikte sunulur.
 • Hafif yapı ve sınıfının lideri aerodinamik özellikler sayesinde, otomobilin ağırlığı önceki modele kıyasla 55 kilograma kadar azaltılmıştır (Rd = 0,29)
 • Opsiyonel harekete duyarlı kumanda ve Akıllı Ses Asistanı özelliklerini içeren son teknoloji işletim sistemi.
 • Otomobil sahipleri, opsiyonel BMW Ekranlı Anahtar aracılığıyla opsiyonel ekstra ısıtma sistemi gibi fonksiyonları kullanabilir.
 • BMW Yardımcı Güvenlik Sistemleri (BMW CoPilot): Direksiyon ve şerit kontrol asistanı, Şerit Değiştirme Asistanı (Aralık 2017 itibariyle sunulması bekleniyor) ve yandan çarpma uyarısına sahip Şeritte tutma asistanı özelliklerini içeren Sürüş Asistanı Plus güvenlik paketi ile son nesil Aktif Cruise Control gibi opsiyonel donanımlar, (yarı) otonom sürüş açısından kapsamlı bir destek sağlar.
 • Kullanıcılar için otomobilleri ve dış dünya arasında kesintisiz bir bağlantı sağlayan son nesil BMW Connected fonksiyonlarının tamamı mevcuttur (BMW Concierge Service hizmeti hariç).

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç