Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW M3 CS.

BMW M GmbH, sınırlı sayıdaki özel üretim Yeni BMW M3 CS modelini pazara sundu (ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km*; ortalama CO2 emisyonu: 198 gr/km*). Sportif stiliyle ön plana çıkan yeni M3 CS, 1988’de E30 BMW M3 Evolution ile başlayan özel üretim M modellerinin uzun yıllardır süregelen başarısını devam ettiriyor.

F80
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

BMW M GmbH, sınırlı sayıdaki özel üretim Yeni BMW M3 CS modelini pazara sundu (ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km*; ortalama CO2 emisyonu: 198  gr/km*). Sportif stiliyle ön plana çıkan yeni M3 CS, 1988’de E30 BMW M3 Evolution ile başlayan özel üretim M modellerinin uzun yıllardır süregelen başarısını devam ettiriyor. Aynı zamanda dört kapılı ve yüksek performansa sahip olan bu sedan otomobil, dinamizm ve günlük kullanım kolaylığının mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor.

 

3,0 litre yüksek performanslı motor, Competition Paket ile birlikte M3’ün gücünü 10 beygir artırarak 460 bg’ye yükseltiyor. En son teknoloji TwinPower Turbo teknolojisi M3 CS’yi 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 3,9 saniyede ulaştırıyor. Standart olarak M Sürücü Paketi ile birlikte sunulan bu yeni özel üretim modelin azami hızı 280 km/sa ile sınırlıdır. İki mono-scroll turboşarj, hava soğutma, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon, VALVETRONIC değişken valf zamanlaması ve Double-VANOS tam değişken kam mili zamanlaması, sıralı altı silindirli motor performansını üst seviyeye çıkarmayı hedeflerken, aynı zamanda düşük motor devirlerinde önemli ölçüde tork üretmeyi ve yüksek verimlilik sağlamayı amaçlar (ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km*; ortalama CO2 emisyonu: 198 gr/km*). Kırmızı renkli yeni start/stop düğmesine basılmasıyla birlikte motor ateşlenir ve BMW M3 CS’in özel olarak ayarlanmış, dörtlü spor egzoz sisteminin ürettiği ses sürüş keyfini artırır.

 

Yeni BMW M3 CS standart olarak Drivelogic özellikli yedi ileri M Çift Debriyajlı Şanzıman (M DCT) ile birlikte sunulur. Son teknoloji ürünü şanzıman ayrı bir yağ soğutucuya sahiptir ve direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları aracılığıyla hem otomatik vites değişimi hem de düz vites müdahalelerini mümkün kılar. Güç akışını kesintiye uğratmadan, saniyeden çok daha kısa bir sürede vites değiştirir ancak devri düşük tutmak ve otoyollardaki uzun süreli yolculuklarda yakıt tüketimini azaltmak için uzun aralıklı bir yedinci vitese de sahiptir.

 

Yeni BMW M3 CS’in süspansiyonu, Competition paket M3’ün süspansiyonuyla büyük oranda aynıdır. Ön ve arka aks üzerindeki bağlantılar ve jant taşıyıcılar dövme alüminyumdandır ve bu yüzden son derece hafiftir. Bu özelliği yaysız ağırlıkları düşük tutar ve sürüş dinamiklerinden faydalanır. M3 CS’te, yolda ve patikada daha iyi bir performans sağlaması amacıyla ayarlanmış olan Adaptif M süspansiyon standart olarak yer alır. M Dynamic modunu içeren DSC (Dinamik Denge Kontrolü) sistemi ve Aktif M Diferansiyel, her türlü sürüş koşulunda mümkün olan en iyi kavramayı sağlar. Adaptif M süspansiyon, DSC ve Aktif M Diferansiyel fonksiyonlarına ait kontrol sistemleri BMW M3 CS’in dinamik ihtiyaçlarına uygun olarak modifiye edilmiştir ve elektrik destekli direksiyon ayarına sahiptir. Sürücü kendi kişisel tercihine veya rotanın durumuna göre direksiyon ve süspansiyon ayarlarını değiştirme seçeneğine sahiptir. Özel üretim Yeni BMW M3 CS’in hafif alaşım jantları (önde: 9 J x 19, arkada: 10 J x 20), Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle donatılmıştır ve yarış pistlerinde kullanıma da uygundur (standart olarak takılır, önde: 265/35 R 19, arkada: 285/30 R 20). Yolda da kullanım içinde uygun olan bu yarı pürüzsüz / yarı düz lastikler, yüksek hızlarda mükemmel bir tutuş ve yanal denge sunar. M3 CS aynı zamanda Michelin Sport yol lastikleriyle birlikte de sipariş verilebilir.

 

Yeni BMW M3 CS’in iç tasarımında, Silverstone/Siyah iki renkli deri ve Alcantara kaplama, sportif cazibe ve şıklığı yansıtan büyüleyici bir ortam yaratır. Hiçbir M3 CS sürücüsü kişisel beğenilerinden taviz zorunda kalmaz. Otomobilin içinde standart olarak sunulan özellikler arasında otomatik klima, Harman Kardon Surround Ses Sistemi ve Profesyonel Navigasyon Sistemi yer alır. Biçime sadık kalan BMW M GmbH tasarımcıları, yeni M3 CS’nin görünümünü sportif özelliklerini yansıtacak şekilde tasarladılar. Dikkat çekici ön kısmının son teknoloji çift LED farlarla tamamlanan karakteristik özelliği, üç parçalı hava girişine sahip büyük ön rüzgarlıktır. Bagaj kapağındaki Gurney tipi spoyler kenarı, yeni M3 CS için özel olarak tasarlanmıştır ve dinamik havalanmayı azaltmaya yardımcı olmak üzere ön tampon altı rüzgarlık ve arka difüzör ile birlikte çalışır. Bu bileşenler tıpkı yeni BMW M3 CS’nin motor kapağı ve tavanında olduğu gibi hafif ve son derece sağlam karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilir.

 

Yeni BMW M3 CS’in ilk siparişleri Ocak 2018 itibarıyla alınmaya başlanmıştır. Üretim faktörleri nedeniyle yaklaşık 1.200 adet sınırlı sayıda üretilecek özel üretim model, Mart 2018’den itibaren üretilmeye başlanacak.

 

 

* Yakıt tüketimi ve CO2 rakamları geçicidir, AB test döngüsüne göre hesaplanır ve seçilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri, özel CO2 emisyon değerleri ve elektrik gücü tüketimi rakamları şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html adresinden ulaşılabilir.

 

Tüketim ve Emisyon Verileri

Ortalama yakıt tüketimi: 8,5 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 198 gr/km*

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç