Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer. Yeni BMW 2 Serisi Gran Tourer.

• BMW 2 Serisi Active Tourer ve BMW 2 Serisi Gran Tourer modelleri, geniş iç mekan, çok yönlü kullanım, mükemmel konfor ve dinamik sürüş gibi markanın bilinirliğini sağlayan özellikleri sunar. Sports Activity Tourer (SAT) segmenti için sunulan ve en son nesil motorlarla donatılan BMW’nin premium kompakt modelleri, Mart 2018’den itibaren pazara sunulacaktır.

F45 LCI
·
F46 LCI
·
2. Serisi
·
Gran Tourer
·
Active Tourer
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

  • BMW 2 Serisi Active Tourer ve BMW 2 Serisi Gran Tourer model güncellemesi Mart 2018 itibarıyla pazara sunulacaktır. BMW’nin premium kompakt sınıfındaki ilk Sports Activity Tourer (SAT) modelinin satışları, 2014 ve 2017 yılları arasında 380.000 adedi geçerken, işlevsel kullanım alanı açısından ön plana çıkan iki model, markanın en çok satan otomobilleri arasında yer alıyor. Otomobillerin en büyük pazarını Almanya oluşturuyor ve ardından Çin ve İngiltere takip ediyor. Sürücülerin yüzde 70’inden fazlası, BMW’yi ilk defa kullananlardan oluşmakta.
  • Geniş, tek parça hava girişi ve çarpıcı böbrek ızgaralara sahip yeni ön tasarım, otomobilin sportif ve şık görünümünü ön plana çıkarıyor. Geniş egzoz çıkışlarına sahip (dört silindirli modellerde çift egzoz çıkışı bulunur) yeni tasarlanan arka rüzgarlık otomobilin genişliğini vurguluyor. BMW 2 Serisi Active Tourer ve BMW 2 Serisi Gran Tourer’ın dinamik tasarımı yeni M Sport paket ile donatılmıştır.
  • İki yeni gövde rengi (Jucaro Beji ve Sunset Turuncu) ve altı yeni hafif alaşım 17, 18 ve 19 inç boyutlarındaki jantlar, kişiselleştirme seçeneklerini arttırıyor. Özel malzemeler, kumaş/Sensatec ve deri malzemelerden oluşan yeni koltuk döşemeleri, iç tasarımı daha şık bir hale getiriyor. Yedi ileri çift debriyajlı Steptronic şanzıman veya sekiz ileri Steptronic şanzımanlı modellerde yeni elektronik vites kolu da sunuluyor.
  • Opsiyonel LED farlar ve elektrokrom uzun far fonksiyonlu Adaptif LED farlar yeniden tasarlandı. Burada altıgen görünümlü, alışılmış çift dairesel farlar, çok daha modern ve göz alıcı bir etki yaratıyor. Opsiyonel LED ön sis lambaları da yeni bir tasarıma sahip.
  • Sunulan en son nesil benzinli ve dizel motorlar; krank mili, ısı yönetimi, valf donanımı ve turboşarj gibi kapsamlı ve verimlilik arttıran modifikasyonlara sahiptir. BMW 2 Serisi Active Tourer motorlar 109 bg ile 231 bg arasında güç sağlarken, BMW 2 Serisi Gran Tourer motorları 109 bg ile 192 bg arasında güç üretir. Yeni BMW EfficientDynamics motor ailesinin ortalama yakıt ekonomisi 6,4 ve 4,3 l/100 km arasındadır; bu da ortalama 147–112 gr/km* CO2 emisyonuna eşdeğerdir.
  • 2018 Mart ayından itibaren tüm dizel motorlar bir dizel partikül filtresi, NOX adsorbe edici katalizör ve SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) dahil olmak üzere otomobilin egzoz gazındaki nitrojen oksiti etkin bir biçimde azaltmaya yönelik olarak üre solüsyonu (AdBlue) enjeksiyonu kullanan bir egzoz gazı işleme teknolojisine sahip olacaktır. Tüm dört silindirli dizel motorlar artık iki turboşarj dahil olmak üzere, BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahiptir.

 

Plug-in hybrid BMW 225xe iPerformance Active Tourer, 45 kilometre elektrikli menzile ve 224 bg güce sahiptir. Ortalama yakıt tüketimi 2,5–2,3 l/100 km’dir (CO2 emisyonu: 57–52 gr/km)**.

Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve çalışma menzili rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. ** Yakıt tüketim rakamlarının kaynağı: WLTP

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç