Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW i8 Roadster ve Yeni BMW i8 Coupe.

Geleceğin spor otomobili şimdi iki gövde tipiyle sunuluyor. Yeni BMW i8 Roadster ve yeni BMW i8 Coupe’nin ilk siparişleri alınmaya başlandı. İki plug-in hybrid modeli de daha da geliştirilen ve tamamen elektrikli modda daha uzun menzil ve daha fazla süre sağlayan BMW eDrive teknolojisini içeriyor. BMW i8 Roadster’ın dünya prömiyeri Aralık 2017’deki Los Angeles Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek ve otomobil piyasaya Mayıs 2018’de sunulacak.

I12 LCI
·
I15
·
Coupé
·
BMW i8 Coupé
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 • Geleceğin spor otomobili şimdi iki gövde tipiyle sunuluyor. Yeni BMW i8 Roadster ve yeni BMW i8 Coupe’nin ilk siparişleri alınmaya başlandı. İki plug-in hybrid modeli de daha da geliştirilen ve tamamen elektrikli modda daha uzun menzil ve daha fazla süre sağlayan BMW eDrive teknolojisini içeriyor. BMW i8 Roadster’ın dünya prömiyeri Aralık 2017’deki Los Angeles Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek ve otomobil piyasaya Mayıs 2018’de sunulacak.
 • Yeni BMW i8 Roadster, özgürlüğün yenilikçi bir ifadesini temsil ediyor. Sportiflikten ödün vermeyen iki kişilik bir otomobilde eDrive düğmesine basılarak maksimum120 km/sa hıza kadar neredeyse tamamen sessiz ve emisyonsuz bir sürüş mümkün. Şık, dinamik ve uzun görünümüyle dikkatleri üzerine çeken dış tasarıma sahip otomobilde, ağırlık merkezi daha aşağıda bulunuyor.
 • Benzersiz LifeDrive otomobil mimarisi ve BMW i tasarım dili, büyüleyici bir roadster konseptine taşındı. Modele özgü gövde güçlendirici öğeler ve martı kanadı tipindeki kapılar BMW i modellerinin karakteristik özelliği olan hafif yapıya sahiptir. Ön cam çerçevesi de karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmiştir ve Yeni BMW i8 Roadster modeli, Yeni BMW i8 Coupe modeline kıyasla yalnızca 60 kilogram daha ağırdır.
 • Yüksek kaliteli softtop geniş bir alanı kaplar ve benzersiz bir mekanizmaya sahiptir. Tamamen elektrikli tavan, bir düğmeyle çok sessiz bir şekilde 15 saniyede ve yaklaşık 50 km/sa hızla ilerlerken açılabilir ve kapanabilir. Softtop, yerden tasarruf sağlamak üzere dikey bir şekilde toplanarak koltukların arka kısmında 100 litre civarında ilave alan yaratır.
 • Titizlikle optimize edilmiş BMW eDrive teknolojisine sahip plug-in hybrid motor sisteminde, lityum iyon yüksek gerilimli bataryanın hücre kapasitesi 20’den 34 Ah’ye yükseltilirken brüt enerji kapasitesi 7,1’den 11,6 kWh’e çıkarılmıştır. Elektrikli motorun maksimum gücü 9 kW/12 bg’den 105 kW/143 bg’ye çıkarılmıştır. Bu motorlar, gelişmiş dinamikleri ve kapsamı önemli oranda artırılmış yerel emisyonsuz sürüş olanağı sağlar. 105 km/sa hıza kadar tamamen elektrikli motorla sürüş mümkündür (daha önce 70 km/sa). eDrive düğmesine basılması, tamamen elektrikli sürüş eşiğini 120 km/sa’e yükseltir. Elektrikli menzil: 53 kilometre* (BMW i8 Roadster), 55 kilometre* (BMW i8 Coupe).
 • Üç silindirli benzinli motorun gücü değişmeden, 170 kW/231 bg’de kalmıştır. Motor sesi ve emisyon entegre partikül filtresi ile iyileştirilmiştir. Ortalama yakıt tüketimi: 2,1 l/100 km* (BMW i8 Roadster), 1,9 l/100 km* (BMW i8 Coupe), benzinle CO2 emisyonu: 46 gr/km* (BMW i8 Roadster), 42 gr/km* (BMW i8 Coupe).
 • Yeni BMW i8 Roadster, yaylar, amortisör ve Dinamik Denge Kontrolü açısından modele özgü ayarlar içerir. İki model de standart olarak Dinamik Amortisör Kontrolü özelliğiyle birlikte sunulur.
 • Yeni BMW i8 Roadster modelinde, standart olarak çift kollu tasarıma sahip özel 20 inç hafif alaşım jantlar yer alır. Bütün jantlar, daha önce sunulmuş olan en hafif janta kıyasla yaklaşık bir kilogram daha hafiftir.
 • BMW i8 Roadster ve BMW i8 Coupe modelleri için yeni metalik E-Copper ve metalik Donington Grisi gövde rengi seçeneği sunulur. Carpo iç tasarım iki modelde de standarttır, BMW i8 Roadster’da özel olarak Fildişi Beyazı/Siyah ve BMW i8 Coupe modelinde Fildişi Beyazı olarak sunulur. Amido/E-Copper renklerde yeni Accaro iç kaplama ve C sütunlarında modele özgü “Roadster”/“Coupe” yazısı da diğer sunulanlar arasında yer alır.
 • İki modelin de standart özellikleri arasında Professional Navigation Sistemi, BMW Ekranlı Anahtar, Çevre Görüş Kamera Sistemi özellikli Sürüş Asistanı ve mod 2 şarj kablosu yer alır. Kontrol Ekranında, canlı moda sahip bölme tabanlı menü tasarımı bulunur. Opsiyonel özellikler arasında, modele özgü içerikli BMW Head‑Up Display, BMW Seçici Far özellikli göz kamaştırmayan BMW Laserlight ve sesli yaya uyarısı yer alır.
 • ConnectedDrive Hizmetleri bu modellerde standart olarak sunulur. BMW Connected kişisel mobilite asistanı, otomobil ve sürücünün dijital yaşam tarzı arasında kapsamlı bir bağlantı sağlar. Yeni dijital hizmetler, akıllı rota planlama (bir şarj veya dolum istasyonunda yakıt alma molalarıyla birlikte), mevcut yolculuk durumunun paylaşılması ve kişiselleştirilmiş otomobil içi ekranları içerir

Lansman sırasında sunulacak modeller:

 • BMW i8 Roadster: Hibrid senkronize elektrik motoruyla birlikte BMW eDrive teknolojisi, maks. güç: 105 kW/143 bg, maks. tork: 250 Nm. BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip üç silindirli benzinli motor, kapasite: 1.499 cc, güç: 170 kW/231 bg, maks. tork: 320 Nm. Hybrid modele özel dört çeker, içten yanmalı motorla arka tekerlek tahriki, elektrikli motorla ön tekerlek tahriki. Hızlanma [0-100 km/sa]: 4,6 saniye, azami hız: 250km/sa. Elektrik tüketimi, ortalama*: 14,5 kWh/100 km, benzin tüketimi, ortalama*: 2,1 l/100 km, CO2 emisyonu, ortalama*: 46 g/km'dir. Elektrikli menzil: 53 km*.
 • BMW i8 Coupe: Hibrid senkronize elektrik motoruyla BMW eDrive teknolojisi, maks. güç: 105 kW/143 bg, maks. tork: 250 Nm. BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip üç silindirli benzinli motor, kapasite: 1.499 cc, güç: 170 kW/231 bg, maks. tork: 320 Nm. Hybrid modele özel dört çeker, içten yanmalı motorla arka tekerlek tahriki, elektrikli motorla ön tekerlek tahriki. Hızlanma [0-100 km/sa]: 4,4 saniye, azami hız: 250km/sa. Elektrik tüketimi, ortalama*: 14.0 kWh/100 km, benzin tüketimi, ortalama*: 1,9 l/100 km, CO2 emisyonu, ortalama*: 42 g/km. Elektrikli menzil: 55 km*.


Performans, tüketim, emisyon ve menzile ilişkin rakamlar geçicidir.

 

*Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, güç tüketimi ve çalışma menzili rakamları yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel donanıma sahip bir otomobil için geçerlidir ve belirtilen menzil seçilen jantların/tekerleklerin farklı boyutlarını ve seçili opsiyonel donanım öğelerini göz önünde bulundurur.

Değerler yeni WLTP test döngüsünü temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobillerde, CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler ve diğer harçlar için CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden (ulusal mevzuata bağlı olarak) farklı olabilir.]

 

CO2 verimliliğine ait teknik özellikler 1999/94/EC Direktifine ve Pkw-EnVKV’nin en son baskısına göre belirlenir, NEDC çevrimine göre yakıt tüketimi ve CO2 değerlerini temel alır (sınıflandırma açısından).

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan ve http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html adresinden ulaşılabilir.

Tüketim ve Emisyon Verileri

BMW i8 Roadster: Ortalama yakıt tüketimi 2,1 l/100 km; ortalama elektrik tüketimi 14,5 kWh/100 km; ortalama CO2 emisyonu 46 gr/km.

BMW i8 Coupe: Ortalama yakıt tüketimi 1,9 l/100 km; ortalama elektrik tüketimi 14,0 kWh/100 km; ortalama CO2 emisyonu 42 gr/km.

(Standart lastiklerle birlikte AB test döngüsüne göre hesaplanmıştır).

Tüm rakamlar geçici olarak belirlenmiştir.

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç