Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT 2018 YARIŞ SEZONU LANSMANI BMW STUDIO’DA YAPILDI

Borusan Otomotiv Motorsport 11. yarış sezonuna Avrupa’da yeni hedefler ile başlıyor.

Sport
·
Automotive

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

2008 yılında, ülkemizde motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurtdışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, 2018 sezonu lansmanını 30 Mart Cuma günü gerçekleştirdi.

 

Geride bıraktığı 10 yıllık süreçte 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 32 farklı pist, 311 farklı yarışta mücadele eden ve 11 kez Türkiye Pist Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliği ve İtalya 3H Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu gibi sayısız başarıya imza atan Borusan Otomotiv Motorsport yeni sezona yeni hedeflerle hazırlanıyor.

 

BMW Studio’da düzenlenen ve takımın yeni sezon hedeflerinin açıklandığı basın lansmanı, Borusan Otomotiv İcra Kurulu  Başkanı Hakan Tiftik’in açılış konuşması ile başladı. Borusan Otomotiv Motorsport’un yeni sezonda gençlere yatırım yaparak Avrupa pistlerinde başarılarını sürmeyi hedeflediğini belirten Tiftik, 2018 sezonunda takımın yeni otomobili BMW M4 GT4 ile GT4 European Series yarışlarını takip edecek olan Ali Türkkan ve Yağız Gedik’i sahneye davet ederek genç pilotlarını ve yeni otomobili tanıttı.

 

2018 sezonunda; 5 farklı ülkede 13 marka, 25 takım ve 40’dan fazla otomobilin mücadele ettiği Avrupa’nın önemli yarış serilerinden birisi olan GT4 European Series Yarışlarında genç pilotları ile başarı arayacak BOM aynı zamanda son üç sezondur olduğu gibi tecrübeli pilotları Levent Kocabıyık,  Fatih Ayhan, Aytaç Biter, Kaan Gürgenç ve İbrahim Okyay’la yine Avrupa pistlerinde 24 H Endurance Series’de start alarak son yıllardaki başarılarına yenilerini eklemek için mücadele edecekler.

 

İlk yarışlarına 7-8 Nisan tarihlerinde Belçika Zolder pistinde çıkacak takım sezona iyi bir başlangıç yapmak için son testlerini 26 Mart’ta Körfez Pistinde tamamladı.

 

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan BOM’un diğer sponsorları, Shell, Borusan Lojistik, Glasurit, Sofra Grup, Özüaydın, Cesan, Securitas ve Technogym’dir.

 

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç