Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW X4 geliyor.

Yeni BMW X4 (ortalama yakıt tüketimi: 9,0 – 5,4 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 209 – 142 g/km)* daha fazla kişiselleştirme, dinamizm ve yenilikle kendini gösteriyor. Model, orta ölçekli araçlar sınıfının premium seviyedeki ilk Sports Activity Coupé modelinin başarı öyküsünde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

G02
·
X4
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 • Yaklaşık 200.000’lik satış adetine ulaşan orta ölçekli araçlar sınıfındaki ilk Sports Activity Coupé modelinin başarı öyküsünün yeni bir sayfasına hoş geldiniz. BMW X4’ün ikinci nesli, sportif ve iddialı tasarıma çok daha güçlü bir vurgu yapıyor. Modelin Dünya prömiyeri Mart 2018’de Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.
 • Yeni BMW X4’ün dış tasarımı güçlü bir çeviklik ve özgüvenli duruşu yansıtır. Önceki modele kıyasla uzunluk (+81 mm), genişlik (+37 mm) ve aks aralığı uzunluğu (+54 mm) artırılmıştır. Şık stili ve dinamik olarak uzatılmış çizgileriyle yeni Sports Activity Coupé, BMW X model ailesine dikkat çekici yeni bir sporcu ekliyor.
 • İç tasarımda modern ve premium bir his sunan model, sağlamlık ve üst düzey şıklığı bir araya getiriyor. Kokpit BMW’ye özgü biçimde sürücü etrafında tasarlanırken, spor koltuklar ve diz yastıkları yeniden tasarlanmış.
 • xLine, M Sport X ve M Sport modelleri etkileyici bir kişiselleştirmeyi mümkün kılar. BMW X4, aracın konfigürasyonunun sürücünün kişisel tarzına uygun şekilde özelleştirilmesine izin veren BMW Individual portföyüne ait özel seçenekleri ilk kez sunuyor.
 • Model, 184 bg ve 360 bg arasında değişen güçlerde üç benzinli ve üç dizel motor içeren geniş motor yelpazesine (ortalama yakıt tüketimi: 9,0 – 5,4 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 209 – 142 gr/km)* sahip. Tahrik gücü sekiz ileri Steptronic şanzıman ve BMW xDrive akıllı dört çeker aracılığıyla aktarılır (ikisi de tüm modellerde standarttır).
 • İki BMW M Performance modeli mevcuttur: BMW X4 M40i ve BMW X4 M40d, son derece güçlü motorlarla modele özgü tasarım ve donanım özelliklerine sahiptir.
 • Kapsamlı şekilde iyileştirilmiş ve X4 için özel olarak ayarlanmış hafif yürüyen aksam teknolojisi sayesinde fark edilen, üstün sürüş dinamikleri sunar. Standart ya da opsiyonel olarak sunulan birinci sınıf yürüyen aksam sistemleri: Değişken Spor Direksiyon, Performans Kontrolü, Adaptif M Süspansiyon, M Sport Diferansiyel ve M Sport Frenler’i de içerir.
 • Araç ağırlığı BMW EfficientLightweight önlemleri sayesinde önceki modele kıyasla 50 kilogram azaltılmıştır. 0,30 sürtünme katsayısı (Cd) değeriyle kendi segmentinde en verimli aerodinamik özelliklere sahiptir.
 • iDrive işletim sisteminin en son sürümü ve akıllı ses kontrolü standart olarak yer alır, dokunmatik ekran özellikli Kontrol Ekranı ve BMW harekete duyarlı kumanda opsiyonel olarak sunulur.
 • Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı ile yandan çarpışma koruma özellikli Şeritte Tutma Yardımı dahil olmak üzere opsiyonel Sürüş Asistanı Plus gibi son teknoloji sürüş asistan sistemleri konfor ve güvenliği artırır.
 • BMW ConnectedDrive’dan kapsamlı hizmet portföyü. BMW Connected kişisel mobilite asistanı, sürücünün otomobili ve dijital yaşam tarzı arasında kesintisiz bir bağlantı sağlar.

Performans, tüketim ve emisyona ilişkin rakamlar geçicidir.

Burada gösterilen yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir. Gösterilen menzil farklı boyutlarda seçilmiş jantları/lastikleri ve seçilmiş opsiyonel donanımı göz önünde bulundurur, konfigürasyon sürecinde değişiklik gösterebilir. * işaretli otomobillere ait değerler yeni WLTP yönetmeliğini temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Bu otomobillerle ilgili olarak, otomobile ait CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler ve diğer harçlar (diğerleri arasında) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden (ulusal mevzuata bağlı olarak) farklı olabilir.

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan ve

https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html

adresinden ulaşılabilir.

 

TÜKETİM VE EMİSYON VERİLERİ.

Ortalama yakıt tüketimi: 9,0 - 5,4 l/100 km; ortalama CO 2 emisyonu: 209 – 142 gr/k

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / Istanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Otomatik Şanzımanlı BMW 316i Sedan Türkiye’de.
Sun May 16 19:53:00 CEST 2010
Sedan
Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
Wed Dec 09 17:11:00 CET 2009
5 Serisi
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
Mon Nov 16 10:45:00 CET 2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç