Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance ile elektrikli sürüş keyfi.

BMW’nin Plug-in hibrit motorlu Spor Aktivite Aracı Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance, sıralı 6 silindirli benzinli motoru, sportif yapısı, üstün off-road performansı ve en yeni BMW eDrive teknolojisi ile pek çok özelliği bir arada sunuyor.

G05
·
X5
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

BMW’nin Plug-in hibrit motorlu Spor Aktivite Aracı Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance, sıralı 6 silindirli benzinli motoru, sportif yapısı, üstün off-road performansı ve en yeni BMW eDrive teknolojisi ile pek çok özelliği bir arada sunuyor. Bu sayede aracın sistem gücü 290 kW/394 bg’ye yükselirken, sadece elektrik motoru ile sunduğu menzil de 80 kilometreye ulaştı. CO2 emisyon değeri 50 gr/km*’nin altına inen Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance, 2019 yılında pazara sunulacak.

Verimlilik ve üstünlüğü bir arada sunan Yeni BMW X5’in motor portföyü 2019 yılında eklenecek olan plug-in hibrit sistemiyle genişletiliyor. Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance, modele özgü sıralı 6 silindirli benzinli motor ve BMW TwinPower Turbo Teknolojisi’ni en yeni BMW eDrive teknolojisiyle bir araya getiriyor. Plug-in hibrit motor alanındaki geliştirmeler sayesinde, sistem çıkış gücü 290 kW/394 bg’ye ulaşırken elektrikli menzil de belirgin şekilde artırıldı ve yakıt tüketimi ile CO2 seviyeleri önceki modele göre önemli oranda azaltıldı.

Plug-in hibrit modelinin ikinci nesli, BMW iPerformance otomobilinin saf elektrikli sürüş keyfini Spor Aktivite Aracı’na (SAV) özgü çok yönlülükle birleştiriyor. Bu sayede Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance, hem sürüş dinamikleri hem de verimlilik açısından çok daha fazla yol katetti. Araç 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 5,6 saniyede ulaşarak önceki modele kıyasla daha iyi değerler elde ediyor. Tamamen elektrikli sürüş sırasında azami hız 120’den 140 km/sa’e yükselirken, 80 kilometre elektrikli menzili önceki modelin yaklaşık üç katını temsil ediyor. Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance’ın ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 2,1 litre ve CO2 emisyon değeri kilometre başına yalnızca 49 gram* olarak ölçülüyor.

Bu iyileştirilmiş değerler, yeni geliştirilen motor teknolojisi sayesinde elde ediliyor. Bu yeni motor teknolojisi, BMW EfficientDynamics ailesinden 3,0 litre ve 210 kW/286 bg gücünde sıralı 6 silindirli motoru ve en son nesil BMW eDrive teknolojisini içeriyor. BMW X5 xDrive45e iPerformance’ın plug-in hibrit sistemi; 82 kW/112 bg gücünde elektrikli sistem gücü, daha fazla depolama kapasitesine sahip lityum iyon batarya ve akıllı enerji yönetimine yönelik olarak geliştirildi. Bu sayede benzersiz bir performans karakteri ve etkileyici düzeyde verimlilik sunuyor. İki motor ünitesi toplam 290 kW/394 bg güç ve azami 600 Nm tork üretiyor. İçten yanmalı motor ve elektrikli motorun ürettiği güç, en yeni nesil 8 ileri Steptronic şanzımana ve BMW xDrive akıllı dört çeker sistemine iletiliyor. Böylece motor torku yalnızca elektrikli motorla sürüş sırasında değil, yanmalı motorla sürüş sırasında veya iki motor ünitesi birlikte kullanılırken de dört tekerleğe aktarılıyor. Bu sayede, yolda sportif sürüş ve yumuşak zeminlerde her zaman üstün bir off-road performansı sağlıyor. BMW X5 xDrive45e iPerformance’ın azami olarak 235 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Gövde altına yerleştirilmiş yüksek gerilimli batarya sayesinde aracın ağırlık merkezi geleneksel SAV modellerine göre daha alçak tasarlandı. BMW X5 xDrive45e iPerformance’ın motoru için bagaj bölümü hacmi yalnızca 150 litre azalmasına rağmen, tüm koltuklar kullanımdayken 500 litrelik saklama alanı sunabiliyor. Arka koltuk sırtlıkları katlandığında ise bu hacim 1.716 litreye çıkabiliyor. 69 litrelik yakıt deposu hacmi de uzun mesafelere uygun bir menzil sunulmasına yardımcı oluyor.

Yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance standart olarak, iki akslı havalı süspansiyon ve elektronik olarak kontrol edilen amortisörlerle donatılıyor. Plug-in hibrit modeli için sunulan opsiyonel süspansiyon sistemleri integral aktif direksiyon içeriyor. Akıllı bağlantı alanındaki kapsamlı özelliklere ek olarak araç, elektromobiliteye yönelik yeni dijital hizmetleri de sunuyor. Ayrıca yeni BMW X5 xDrive45e iPerformance modeli; Spor Aktivite Aracı’na yönelik olarak geliştirilen tüm sürüş asistan sistemleri, konfora yönelik kaliteli seçenekler ve lüks iç tasarım ortamı sunuyor.

 

CO2 EMİSYONU VE TÜKETİM.

Ortalama güç tüketimi 2,1 l/100 km*; ortalama elektrik tüketimi 23,0 kWsa/100 km*; ortalama CO2 emisyonu 49 gr/km*.

*Tüm rakamlar geçicidir.

Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de yer alan standart hale getirilmiş test döngüsüne göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir araca aittir, gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur ve yapılandırma sırasında değişiklik gösterebilir.

Değerler yeni WLTP mevzuatına uygun test döngüsünü temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Bu otomobillerle ilgili olarak, otomobile ait CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler ve diğer harçlar (diğerleri arasında) açısından CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.

Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve https://www.dat.de/co2bağlantısından ulaşılabilir.

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
09.12.2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Satış ve Pazarlama
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç