Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

M DNA’sına sahip en güçlü kompakt Spor Aktivite Coupé: Yeni BMW X2 M35i.

Serinin en üst modeli, etkileyici bir ilk izlenim yaratmak amacıyla dinamik sürüş karakteri ve heyecan verici bir tasarım sunuyor.

F39
·
X2
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Sportif karakteri ve etkileyici görünümü ile Yeni BMW X2, Mart 2018’deki tanıtımının ardından diğer tutkunlarının yanı sıra genç ve modern bir kitleye de ilham veriyor. Dışa dönük tasarımıyla BMW X2 kompakt segmentte premium bir SAC (Spor Aktivite Coupé modelleri) aracın karakterini tamamen yeni bir şekilde yorumluyor.

BMW X2’nin en üst düzey modeli: M Performance otomobili.

BMW, X2 serisinin yeni en üst düzey modelini sunuyor. Yeni BMW X2 M35i’nin geniş BMW çift böbrek ızgaraları (ortalama yakıt tüketimi 8,4-8,1 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 191-185 gr/km)* ilk bakışta görsel bir farklılık yaratmak üzere Cerium Gri çerçeve içeriyor. Aynı şekilde hava soğutma girişlerinin çerçeveleri ve dış ayna kapakları da Cerium Gri renge sahip. X2 M35i’nin arka bölümünde standart M arka spoyler ve yine Cerium Gri renkte özel tasarım iki egzoz çıkışı öne çıkıyor.

BMW’nin en güçlü 2 litre TwinPower Turbo motoru.

306 bg gücünde 4 silindirli turboşarjlı benzinli motora sahip Yeni BMW X2 M35i, standartları önceki versiyonlarına göre daha yukarı taşıyor. M harfinin de açıkça işaret ettiği gibi Yeni BMW X2 M35i bir M Performance otomobilinin etkileyici ve dinamik sürüş özellikleri sunuyor. Bunun ardında, BMW M GmbH’nin yarışlardaki deneyimini, tüm bileşenlerin geliştirilmesine aktarması yatıyor. M Performance motor kaputunun altında yer alan 2 litre TwinPower Turbo motor, BMW’nin en güçlü ilk M Performance dört silindirli motor olarak öne çıkıyor. Motor 306 bg maksimum güç ve 450 Newton metre tork üretiyor. Bu saf gücün asfalta güvenli şekilde aktarılmasını sağlamak amacıyla X2 M35i standart olarak Kalkış Kontrolü özelliğini de içeren 8 ileri Steptronic şanzıman ve akıllı dört çeker teknolojisi xDrive ile birlikte sunuluyor. Otomatik şanzıman özel M Performance ayarını içeriyor. Bu şekilde donatılmış olan BMW X2 M35i 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 4,9 saniyede* ulaşıyor. Motor için gerekli olan termal denge yeniden tasarlanan soğutma sistemi tarafından sağlanıyor.

 

 

M’e özgü ayarlamalar sayesinde olağanüstü sürüş dinamikleri.

Tipik bir M Performance otomobili olan BMW X2 M35i, güçlü bir motorun yanı sıra aracın sportif karakterine uyarlanmış M Sport süspansiyon sistemini içeriyor. Manuel olarak ayarlanabilen, iki farklı moda sahip ve üst düzey sportif karakterini sürüş konforuyla bir araya getirebilen adaptif süspansiyon opsiyonel olarak sunuluyor. Bir M Performance otomobilinde ilk kez kullanılan ve özellikle teknik açıdan öne çıkan bir öğe olan M Sport Diferansiyel de ön aks dişlisinde yer alıyor. Bu kilitli diferansiyel, dinamik sürüş manevraları sırasında ön tekerleklerdeki olası çekiş kaybını azaltıyor. Ek olarak fren sistemi X2 M35i’de kullanılmak üzere iyileştirildi. Metalik Koyu Mavi sabit kaliperli M Sport fren sistemi ve öndeki 18 inç çelik diskler (arkada 17 inç) ağır yük altında bile istikrarlı bir kısa fren mesafesini garanti ediyor. M’e özgü aktarılan diğer teknik özellikler arasında hem direksiyon hem de süspansiyonun tahrik sisteminin performansına uyarlanması yer alıyor. Örneğin özel ayarı sayesinde M spor direksiyon sürücüye etkileyici şekilde doğrudan ve hassas bir direksiyon hissi veriyor. Üstelik X2 M35i standart olarak daha sert yay ve amortisör ayarına sahip M Sport süspansiyonun yanı sıra araç alçaltma özelliğiyle birlikte sunuluyor. X2 M35i’nin arka aks yapısı da yeniden tasarlandı. Manuel olarak ayarlanabilen iki farklı mod sunan adaptif yay ve amortisör kombinasyonuna sahip süspansiyon da opsiyonel olarak sunuluyor.

M Performance’a özgü Cerium Gri öğeler sayesinde iyileştirilmiş dış tasarım.

X2 M35i’nin iç tasarımının sportif iddiası, Cerium Gri renkte ve X2 M Sport Paketini temel alan çeşitli M Performance Automobile öğeleriyle heyecan verici dış tasarıma da yansıtılıyor. Bu özellikler, ön kısımda ana ve sis farlarının tam HD teknolojisiyle başlar ve Cerium Gri çift Böbrek Izgaralar’ı ile fren ve motor için mümkün olan en iyi soğutmayı sağlayan aynı renkte, yeni tasarlanmış yan hava girişleriyle devam ediyor. Dış aynalar aynı şekilde Cerium Gri özel kapaklarla iyileştiriliyor. Arkada ise X2 M35i belirgin bir M arka spoylere sahip ve iki egzoz çıkışlı (her biri 100 mm çapında) M Sport egzoz sistemi ile hakimiyetini kanıtlıyor. Uyarlanmış susturucu sistemi sayesinde egzoz sistemi özellikle sportif bir ses yelpazesi üretiyor. 19 inç, 715M stilinde M Sport hafif alaşım jantlar (opsiyonel: 20 inç, 721M stilinde ve Cerium Gri bicolor M Sport hafif alaşım jantlar) dış tasarım özeliklerini etkileyici bir şekilde tamamlıyor.

Özel M spor koltuklar ilk kez mükemmel bir oturma konforu ve yanal destek sunuyor.

Ayrıcalıklı sportif görünüm iç tasarımda da devam ederken, dış tasarımda olduğu gibi yine M Sport Paket özelliklerin temelini oluşturuyor. Buna ek olarak X2 M35i standart olarak vites değiştirme kanatçıklarına sahip bir M Sport deri direksiyon ve önde “M35i” yazısını taşıyan marşpiyeler içeriyor. Yeni bir özellik olarak önde opsiyonel M spor koltuklar yer alıyor. Sürücü ve öndeki yolcu için keskin virajlarda olağanüstü bir yan destek sağlamaya ek olarak, entegre başlıklar aracılığıyla da üst düzeyde konfor ve güvenlik sunuyor. M spor koltuklar aşağıdaki üç farklı tasarımla birlikte sunuluyor: Mavi vurgulu siyah renkte Trigon/Alcantara kumaş kombinasyonu, siyah vurgulu perfore Magma Kırmızısı Dakota Deri ve perfore siyah Dakota Deri. Ayrıca M tasarımına sahip uyumlu emniyet kemerleri de tercih edilebiliyor.

En yeni teknolojilere yönelik dijital yetkinlik.

Güç aktarım sistemi ve tasarımın sportif yapısına ek olarak BMW X2 M35i aynı zamanda işletim ve ağ bağlantısı açısından BMW’nin dijital yetkinliğini de yansıtıyor. Örneğin tam renkli BMW Head-Up Display opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında yer alarak kendi segmentinde benzeri görülmemiş bir görüntüleme aralığı sunuyor. Arzu edildiği takdirde en son nesil BMW ConnectedDrive ve yeni BMW Connected uygulaması ile birlikte tercih edilebiliyor. Apple CarPlay’in kablosuz kullanımı gibi opsiyonel özellikler diğer öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. Sürüş asistan sistemleri yoğun trafikte daha az yorucu sürüşe yönelik trafik sıkışıklığı asistanı veya opsiyonel park asistanı gibi kamera tabanlı teknolojileri içeriyor.

Üretim başlangıcı Kasım 2018 olan Yeni BMW X2 M35i’nin Avrupa pazarı için üretimi Mart 2019 sonrasında başlayacak.

 

 

CO2 EMİSYONU VE TÜKETİM.

(Ortalama yakıt tüketimi 8,4-8,1 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 191-185 gr/km)*

 

*Tüm rakamlar geçicidir.

Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de yer alan standart hale getirilmiş test döngüsüne göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir araca aittir. Gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur ve yapılandırma sırasında değişiklik gösterebilir.

Değerler yeni WLTP mevzuatına uygun test döngüsünü temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Bu otomobillerle ilgili olarak, otomobile ait CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler ve diğer harçlar (diğerleri arasında) açısından CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.

Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ya da https://www.dat.de/co2bağlantısından ulaşılabilir.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
09.12.2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Satış ve Pazarlama
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç