Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

İlk BMW X7.

BMW X7, bir Spor Aktivite Aracı’ndan (SAV) beklenen lüks duruş, özgün yapı ve ferahlık gibi özellikleri çeviklik ve çok yönlülük ile birleştirir.

G07
·
X7
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Lükste yeni bir boyut sunan ilk BMW X7, bir Spor Aktivite Aracı’ndan (SAV) beklenen lüks duruş, özgün yapı ve ferahlık gibi özellikleri çeviklik ve çok yönlülük ile birleştirir. Üretimi, Spartanburg’da (ABD) yer alan BMW Fabrikası’nda gerçekleştirilecek olan aracın Mart 2019’da pazara sunulması planlanıyor.

  • Şimdiye kadarki en büyük BMW X modeli olan aracın uzunluğu 5.151 mm, genişliği 2.000 mm, yüksekliği 1.805 mm, aks aralığı ise 3.105 mm’dir. Belirgin ve net tasarım dili güçlü, dikkat çekici ön bölüme, geniş camlara, yerden yüksekliğe, uzun tavan çizgisine ve iki parçalı bagaj kapağına yansıtılmıştır. Özel detaylar arasında krom öğeler yer almaktadır. Araçta LED farlar standart olarak sunulurken, BMW Laserlight opsiyoneldir.
  • Üç koltuk sırasıyla geniş iç hacim sunan araç standart olarak yedi koltukludur. Orta sıra opsiyonel olarak iki bağımsız comfort koltukla da tercih edilebilir. Üçüncü sırada konfordan ödün vermeyen kol dayamaları, bardak tutucular ve USB portlarıyla eksiksiz bir alan mevcuttur. Tüm koltuklar elektrikli olarak ayarlanabilir ve standart olarak Vernasca deri döşemeyle sunulur. Bagaj kapasitesi 326 litreden maksimum 2.120 litreye genişletilebilir.
  • Araç standart olarak 20 inç hafif alaşım jantlarla sunulurken, opsiyonel olarak 21 ve 22 inç hafif alaşım jantlar da mevcuttur.
  • Sunulan Design Pure Excellence, M Sport paket ve modele özgü BMW Individual özellikleri titizlikle düşünülmüş kişiselleştirme öğelerini içerir.
  • Araçta standart olarak dört bölgeli otomatik klima kumandası, ortam aydınlatması ve üç parçalı panoramik cam tavan yer alır. Opsiyonel olarak ise beş bölgeli otomatik klima kumandası, Özel Esanslı Ortam İklimlendirme, Panorama cam tavan / Led Işıklı, cam uygulamalı kontroller, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi ve Profesyonel arka koltuk eğlence sistemi [MG1] sunulur.
  • İki aksta havalı yaylar ve elektronik olarak kumanda edilen amortisörlü Adaptif süspansiyon standart olarak sunulurken Integral Aktif Direksiyon ve aktif salınım dengesi özelliğiyle Executive Drive Pro opsiyoneldir. M Sport diferansiyel BMW X7 M50d’de (ortalama yakıt tüketimi: 7.4 – 7.0 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 193 – 185 gr/km) standart, BMW X7 xDrive50i (ortalama yakıt tüketimi: 11,4 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 261 gr/km) ve BMW X7 xDrive40i’de (ortalama yakıt tüketimi: 9,0 – 8,7 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 205 – 198 gr/km) opsiyonel olarak sunulur. Opsiyonel Off-Road paketinde bir düğmeye basılarak xSand, xGravel, xRocks ve xSnow sürüş modları arasından seçim yapılabilir.
  • Son teknoloji sürüş asistan sistemleri (bazı pazarlarda bulunmayabilir) arasında gelişmiş Dur & Kalk işlevine sahip Aktif Cruise Control, Direksiyon ve şerit kontrol asistanı özellikli Profesyonel Sürüş Asistanı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Şerit Terk Uyarısı ile yandan çarpma korumasıyla Şeritte Tutma Yardımı yer alır. Diğer özellikler arasında kaçınma desteği, arkadan akan trafik uyarısı, Öncelik uyarısı ve Yanlış yön uyarısı yer alırken aynı zamanda BMW Head-Up Display’in en son nesli ve Acil Durum Asistanı (Avrupa’da sunulmaz) da sunulur. Geri Görüş Kamerası ve Geri Vites Asistanı standart olmak üzere Park Asistanı da araçta sunulan özellikler arasınadır.
  • BMW İşletim Sistemi 7.0 ile birlikte BMW Live Cockpit Professional standart olarak sunulur. Gösterge panelinde her biri çapraz 12,3 inç boyutunda tam dijital gösterge paneli ve Kontrol Ekranı bulunur. BMW İşletim Sistemi 7.0 dokunmatik ekran, iDrive Butonu, direksiyon düğmeleri, ses kontrolü ve harekete duyarlı kontrol sayesinde sezgisel ve multimodal kullanımı mümkün kılar.
  • BMW Intelligent Personal Assistant, dijital yardımcı sürücü ve araç uzmanı görevini üstlenir ve araç içi deneyimi harekete geçirir. Doğal ses komutlarıyla kullanılır. BMW Digital Key, araca erişim ve motor çalıştırma için müşterilerin kendi akıllı telefonlarını kullanmalarına izin verir. Uzaktan Yazılım Yükseltme, araç fonksiyonlarının şebeke sinyali üzerinden gerçekleştirilmesini sağlar.

 

Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi ve çalışma aralığı rakamları yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir araca aittir. Gösterilen menzil farklı boyutlarda seçilmiş jantları/lastikleri ve seçilmiş opsiyonel donanımı göz önünde bulundurur, konfigürasyon sırasında değişiklik gösterebilir.

 

Değerler yeni WLTP test döngüsünü temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Bu otomobillerle ilgili olarak, otomobile ait CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler ve diğer harçlar (diğerleri arasında) için CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden (ulusal mevzuata bağlı olarak) farklı olabilir.

 

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşılabilir.

CO2 EMİSYONU VE TÜKETİM.

BMW X7 xDrive40i: Ortalama yakıt tüketimi: 9,0 – 8,7 l/100 km,
ortalama CO2 emisyonu: 205 – 198 gr/km, egzoz standardı: EU6d-TEMP

BMW X7 xDrive50i (Avrupa’da sunulmamaktadır): Ortalama yakıt tüketimi: 11,4 l/100 km,
ortalama CO2 emisyonu: 261 gr/km, egzoz standardı: EU6d-TEMP

BMW X7 xDrive30d: Ortalama yakıt tüketimi: 6,8 – 6,5 l/100 km,
ortalama CO2 emisyonu: 178 – 171 gr/km, egzoz standardı: EU6d-TEMP

BMW X7 M50d: Ortalama yakıt tüketimi: 7,4 – 7,0 l/100 km,
ortalama CO2 emisyonu: 193 – 185 gr/km, egzoz standardı: EU6d-TEMP

 

Performans, yakıt/elektrik tüketimi ve emisyona ilişkin tüm rakamlar geçicidir.

 


 [MG1]Rear-seat entertainment Professional

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
09.12.2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Satış ve Pazarlama
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç